Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Str 22.03.2023 19:26

Vynimka potvrdzuje pravidlo...
Bezny rtw bude len rad, ked mu da pokoj s obranami...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Štv 23.03.2023 8:36

Kamarát ma RTW - sídliskový pes. Ale rieši aj obrany, je ovládateľný, parádny pes :jop: A vzhľadovo je krásny, veľkú hlavu má :lol: Tie sčapence som tiež videla na výstavách a som normálne na to ostala pozerať, či dobre vidím.
Ale kamarát ma aj NO a nie zrovna prvého, takže on sa tomu venuje už nejaký ten piatok. Ale ináč vie byť aj rodinný pes.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 23.03.2023 9:08

No ale zas druha vec je, ako netrenovany pes dokaze zasiahnut..
A dalsia - ja by som sa o svojho psa bala a nechcem od neho, aby siel do priameho konfliktu s niekym, kto ma ide vykradnut.. ano, citim sa s nim bezpecnejsie, ale zaroven sa bojim aj o neho... :nwm: a preto ho ani nemam.na zahrade sameho - hlavne v noci.. tam ho niekto ovali, zabodne, otravi a mam po ochrane... som.kludnejsia, ked mi spi v noci pri posteli..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Štv 23.03.2023 9:52

Presne. Toto stále hovorím, že som rada, že mám Tara v byte. Niektorí ľudia sú takí, že takýto pes patrí k domu. Ja sa mu dosť venujem a má dosť pohybu a aktivít. Teraz, keď som v práci, som rada, že si doma spí a nemusím sa báť, že mu niekto ublíži. A doma je úplne bezproblémový.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Štv 23.03.2023 10:01

Offtopic: Bratrancovi takto zabili psa, lebo štekal keď susedom vykrádali chaty.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Štv 23.03.2023 10:12

Este si viem predstavit 3 SAO za 3-metrovym betonovym plotom.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Nisus » Štv 23.03.2023 14:05

Dík za postrehy :jop: Hovorím, to je len také snílkovanie, že čo by mohlo byť, ak... ale hodnotím to tak, že momentálne jednoduchšie na čas a náklady si kúpiť nejaký dobrý kaliber :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mackie » Štv 23.03.2023 14:39

Offtopic: Niekedy mozno psy mali respekt. Dnes ti to hocikto picne, ovali, a hej aj zozerie. V tomto ja mam jasno, ze na strazenie su alarmy, pes jedine ako +1 k cloveku, samostatne nezmoze nic.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Štv 23.03.2023 17:15

Mne vosiel do domu okoloiduci cyklista, ze chce vodu. Presiel cez velkych psov uviazanych na dlhej retazi pri dome. Wtf
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

VYVOLENÝ PES-prosím poraďte

Poslaťod geminiwhippet » Ned 04.06.2023 13:38

Dobrý deň, momentálne ma trápi pár otázok, na ktoré, dúfam, niekto skúsenejší z Vás, bude mať odpoveď.

Plánujem si adoptovať psa. Chcem psa ktorý je v celku dosť športový, zvládne aj dlhé prechádzky, beh a túry, je krátkosrstý, bavia ich športy, ako napr. DOGFRISBEE, DOGPULLER, Agility..., chcem psa, ktorý je stredného vzrastu, a taktiež takého, čo je dosť inteligentný a učenlivý.

AKÉ PLEMENO PSA BY STE MI PODĽA OPISU ODPORUČILI?
(p.s.: Rozmýšlala som nad Whippetom)

ĎAKUJEM

Zlúčenie tém pre väčšiu prehľadnosť
geminiwhippet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod geminiwhippet » Ned 04.06.2023 13:40

Beauceron, Doberman :)
geminiwhippet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 05.06.2023 8:25

Čo považuješ pod pojmom ucenlivy?naučí sa hocisky oesnhocico,len teda tá cesta :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 05.06.2023 8:44

Ja neviem, ci by som si na taketo sporty brala zrovna vipeta.. a adoptovany - to ako odkial, aky stary..? Mozno daka sportova linia budiz, ale tie vystavaky su dost take lenive by som povedala a cvicit sa im moc nechce
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 05.06.2023 9:03

Možno by som zalovila tu: https://www.facebook.com/groups/2251140181853787

Chcem psa ktorý je v celku dosť športový, zvládne aj dlhé prechádzky, beh a túry, je krátkosrstý, bavia ich športy, ako napr. DOGFRISBEE, DOGPULLER, Agility...,

Vipet? Absolútne nie. Kúpte si psa, ktorí majú pre uvedené prirodzený talent. Pokiaľ tieto športy máte záujem naozaj robiť, nedávajte zbytočne priestor možnosti, že to so psom nevíde. Rozumiem, určite ste videli na instáči, alebo kde fotky a videá vipetov, čo tieto veci robia. Treba si ale uvedomiť, že to sú skôr výnimky. Tieto psi boli šlachtené na niečo clekom iné, ich prirodzenosť je inde. Nespoliehajte sa na to, že kúpite vipeta a on automaticky bude ochotne a rád dané veci robiť. Vôbec nie.

Adopcia je tiež niečo, kde vám to nemusí klapnúť celkom podľa predstáv. Ale určite lepšie preverený adopťák na dané športy, ako vipet všeobecne.
Rozmýšľajte ešte ďalej. Aké plemeno ste ochotná zniesť a aké vlastnosti plemena ktoré umožňujú robiť tie športy ste ochotná tolerovať v civile.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 05.06.2023 9:49

vacsinou ked niekto povie, ze chce psa adoptovat, mysli tym, ze chce zobrat z utulku, tak to ma trochu matie, lebo v utulkoch sa skor najdu krizence. a urcite mnohe by boli na uvedene sporty vhodnejsie nez vipet. ovsem ak mate sutazne ambicie, su organizacie, kde si so psom bez PP neskrtnete.

a to bude prvy psik, ci uz ste nejakeho mali?

inak suhlasim, ze zrovna vipet na tieto sporty nie je uplne vhodny, aspon nie ako prva volba. co tak nejaky terier, parson napriklad, alebo pudel (aj ked toho treba strihat). alebo suka dalmatina ci vyzly, to by som este zaradila medzi psy stredneho vzrastu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách