Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 18.01.2023 15:42

:nwm: to asi moze ktorykolvek. neviem, ja ich mam tak zafixovanych, ze to je povahovo podobne bradacovi, a take aj bolo zadanie :lol: ale mozno sa mylim.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Str 18.01.2023 16:35

straka17 píše:Pinč nebude skákať do psov?
Ulf píše:Tá priateľskosť je myslená hlavne medzi ľuďmi, nech funguje bez problémov (teda aspoň má na to predpoklady) v rodine, v práci, medzi kamarátmi bez toho, aby toho psa trebalo v kuse držať pod "okom" a povelom, lebo bude "protectiv, alert dog".
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod borocka » Štv 19.01.2023 8:13

Domca píše:
Strihať pudla by nevadilo, s tým kúpaním to prosím ako je? 5 dní hádam bez kúpania vydrží nie? A keď sa zadžabe niekde na odpočívadle, dá sa to aspoň trochu utrieť so psa, ... dá sa...? :lol:


5 dní isto vydrží, ak by mak nejaké pet friendly vlhčené utierky v prípade, že sa pes zasviní niekde...ja som teda nežila s pudlom ale s bišonom chvíľu a tú srsť bolo treba proste umyť ak sa zašpinil - ak sa bude ale držať v krátkom strihu tak by to nemal byť problém len no....je to proste high maintenance srsť, cucky a dredy sa robia rýchlo, všetko sa tam motá a drží


Pudel, pokiaľ sa drží v srsti úplne krátkej na kožu, je prakticky bezúdržbový pes. Druhá stránka je či Vám takto vysrihaný pudel bude oku lahodiaci, alebo nie. Každý jedinec si takéto vystrihanie nemôže dovoliť, aby nevyzeral smiešne. Musí byť na to kostra. Ale to už je na preferenciách majiteľa, čo má akú prioritu. A určite by som išla do stredného, tie menšie rázy sú reaktívnejšie na okolie. Ale tiež záleží čo komu vyhovuje a čo je u niekoho reaktivita a čo je len ostražitosť a stráženie. Teraz myslím konkrétne kabínu kamionu :lol: .
borocka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Trenčín

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Štv 19.01.2023 9:06

tak ono záleží, či pre človeka je bezúdržbový pes taký, ktorého treba udržiavať aby bol bezúdržbový :ha: lebo predsa... buď si treba kúpiť strojček a naučiť sa s tým robiť alebo pravidelne dávať do salónu, čo zas ide do peňazí
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Štv 19.01.2023 9:10

Domca píše:tak ono záleží, či pre človeka je bezúdržbový pes taký, ktorého treba udržiavať aby bol bezúdržbový :ha:

:heh: :jop:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod borocka » Štv 19.01.2023 9:17

Domca píše:tak ono záleží, či pre človeka je bezúdržbový pes taký, ktorého treba udržiavať aby bol bezúdržbový :ha: lebo predsa... buď si treba kúpiť strojček a naučiť sa s tým robiť alebo pravidelne dávať do salónu, čo zas ide do peňazí


Tak ale otázka znela, či vydrží pudel 5 dní bez kúpania a že strihanie nevadí. Jasné, že vydrží bez kúpania 5 dní, ja mám pudlov v moderne a kúpem cca každé 4 týždne. Samozrejmosť je utieranie a umývanie nôh po prechádzke podľa stupňa "zasvinenosti" a počasia. :lol: A daň za to, že nebude mať kabínu plnú chlpov je to strihanie. :no:
borocka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 19
Bydlisko: Trenčín

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pia 20.01.2023 13:24

straka17 píše:Hm a čo bedla? Jakut spomínala, že to s lovením nie je až také horúce, viem že niekto z jej odchovov absolútne neudržuje srsť a nevyzerá ten pes ako tydýt


pokiaľ by zvládol starostlivosť, raz za 2 t okúpať, strihať, ja osobne nevidím problém, ale brala by som psa, tí sú kľudnejší a spokojnejší.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pia 20.01.2023 15:45

JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 23.01.2023 13:39

baby vďaka ešte raz, vyzerá to teda na toho pudla stredného, alebo aj ten útulkáč začína byť zvažovaný. Tak super.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Ned 05.03.2023 22:08

Tak hej, DF ukáž sa :ha: V rámci prokrastinacie pri písaní bakalárky som zablúdila na fci, povŕtala sa v plemenách a tak.

Nejak veľmi zhruba a všeobecne rozmýšľam do cca 3-5r o "niečom" k Surici. Uz je v stave že súrodenca prežije, nie požuje a prečo si neskomplikovať život :angel:

Veľmi všeobecne požiadavky:
- stredná veľkosť - väčšie ako Sura, ale nie hebedo, taký "akurát" povedzme 15-30 kil max
- bez extrémnych požiadavok na úpravu kožucha - vyčesávanie mi nevadí, rovnako ani pĺznutie, ale na vystrihovanie, žehlenie, kýble kozmetiky sa naozaj necítim. Takže "funkčná" dlhá alebo krátka srsť, pripadne aj trochu iná, ale nič ultra náročne na údržbu ci bežnú ci výstavnú.
- psík skôr orientovaný na človeka ako nejaký voľnomyšlienkar ktorý si slovo človeka berie len ako odporúčanie.
- ploché držky vážne nie :heh: Sebelepší psík by to bol, cez toto sa neprenesiem
- "zdravé" plemeno, i keď chápem, toto bude skorej o výbere.
- kamarát na všetko, či už nejaký šport, výlety, bežný život všade, viacmenej veci, ktoré robím so Surou ale navýšené na nejakú "reálnu" úroveň - DD, OB, nejaká tá práca v postroji a podobné aktivity.
- nie totálny magor :heh: tj asi toľko, že na takú origoš malinu fakt nemám. :jazyk:
- ale zároveň nie lekvár od podstaty ani psík čo sa pri zlom pohľade zahrabe do zeme, zbalí si kufor a odíde.

Akože, nejak neviem kam mieriť. Nejaké smery tak teoreticky mám, ale chcem počuť pohľady okolia
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Ned 05.03.2023 22:28

Aj tak si vezmeš holanďáka, choď späť k bakalárke :heh:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Ned 05.03.2023 22:32

Tak ale ti sa mi lubia lebo maju pasiky, that´s it :D

Pre siroku verejnost - miestny inside joke s armadou pruhatych psov - odkedy sa tu stretli dve pruhate existencie tak bereme vsetko co ma pasiky :heh:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Ned 05.03.2023 23:03

Tentokrát to ale nebol inside joke, podľa mňa by ti sadol. Alebo čokoľvek ovčiakoidné, really, ak vylúčime také že... shetlandský ovčiak
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pon 06.03.2023 7:41

predám ti Hoyu ak chceš :angel: o 3 roky už z nej možno aj bude normálny pes :heh: NELOVÍ :hih:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 06.03.2023 8:10

Hocaky ovciak.. zalezi na osobnych preferenciach. Kludne holandak. Len tu nie pracovna verzia :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách