Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pia 09.09.2022 10:43

kellee píše:
straka17 píše:V kopcanoch tak dávame, ak je doma pes čo by sa s kastratom nezniesol

A odkaz nejaky mas?

https://www.facebook.com/utulekkopcany
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Pia 09.09.2022 11:22

este ma napada maly bradac alebo levicek ak by si chcela ist do mensich psikov. pri levickovi ale aby bolo vidno kde co je by bolo treba strihat/holit :ha: je to sice spolocensky pes ale dobre cvicitelny. z tych plznucich potom koker alebo cavalier (aj ked tam uz ten nos je na hrane asi).
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.09.2022 12:24

ja by som do cavaliera asi nešla. povahovo a akčnosťou super psíky, ale tá hlava je prachy a na to zdravie by som si asi netrúfla...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Sob 10.09.2022 19:14

jo cavalier istotne nie, kamaratka mala, museli mu urezat kus lebky :ua:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 12.09.2022 0:09

to malo byť že "tá hlava je brachy", nie prachy :heh: autocorrect, sorry
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Uto 20.09.2022 7:11

Ahoj Kele, neviem, ako je to vlastne aktuálne, ale keďže máš ešte dve kelpie, tak asi zatiaľ moc nie.
Avšak, ti navrhujem do rozmýšľania o budúcnosti aj vipeta. Ono ťažko nájdeš atleticky vypadajúceho psa, ktorý nemá atletickú povahu. Viem, že chrty (hoci vipet pre mňa nie je úplne ten richtig chrt) nemusia byť úplne po chuti. No myslím si, že na také aktívne ničnerobenie sú úplne super. :jop: Nemajú nároky na hodiny a hodiny fyzickej a mentálnej záťaže (možno teda napríklad u saluki, galga, podengov by tá vytrvalosť isto bola – ale ako poznám x chrtárov, tak tam si to málo kto kupuje, aby s nimi trávil hodiny na bicykli, behaním, cvičením, že jo), taký vipet je úplne ideálny pes pre tvoj život. Aj cvičiteľné, aj v rámci potreby lenivé, aj v rámci potreby agilné, na rozdiel od „pravých“ plemien chrtov hodne kontaktné na človeka. Nie sú to však také tie prepnuté vyžadovačné psi, pri ktorých máš neustále pocit či dávaš dosť a často. Máš pri nich dosť osobného priestoru, ale sú tu vždy pre teba. Ako nechcem robiť z chrtov hrnčeky čo človek odloží do poličky, ale chápeme sa hádam. :no:
Áno, má to aj svoje mínusy, napríklad treba porozmýšľať kde to človek pustí, ale zas to sú neni laiky, alebo kopovy čo by zver neustále aktívne hľadali a podobne, takže za mňa v tomto aj tak pohoda. A hej, treba to priobliecť v zime v daždi, ale tak to zas aj seba treba obliecť, tak prečo nie aj psa :hi: . To len tak, že ďalší obzor. :ahoj:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 20.09.2022 7:41

Kamoska presedlala z malinaka na vipeta - ala rodinneho psa. :lol: ale ma dostihaka a teda behaju dostihy, popritom robi OB a agility :ha: pracak ako vysity, od tej maliny nema daleko :heh:
Ale vystavaci su uplne inde a veru vcelku fajn spolocnici. Akurat bacha na to lovenie, to vedia..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Uto 20.09.2022 9:10

Čo si z neho spravila, to z neho má :no: . To je jednoduchá rovnica. Ale ako charakteristiku vipeta (aj z dostihovej stajne) to - sorry- neberiem. Poznám tých psov dosť, v komunite som bola dosť dlho, ale nepoznala som ani jedného vipeta, čo by maline dýchal na päty. Pri každom plemene sa treba kukať na priemer psov a nie sa sústrediť na pár jedincov z každého konca spektra extrémov (často podporených nezvyčajným prístupom majiteľa k danému plemenu). :no:

Lovenie je kapitola sama o sebe, ja mám na lovenie trochu iný pohľad (asi ako hriva na bitky psov), takže stále, za mňa konkrétne vipet, ok. Ano, treba byť obozretný na otvorených miestach (polia, lúky), ale že by to bol pes, ktorého nejde pustiť z vodítka, to určite nie. A zas ten záujem o toto je strašne individuálny u tých psov. On pôjde len na pohyb, on nebude hľadať, stopovoať, sliediť, predpokladať a podobné gebudziny. S lovením na pohyb som nikdy nemala problém, lebo na 90% som videla skôr a vedela zastaviť/chytiť. Malý ďalekohľad vo vačku sa mi vždy osvedčil.
Ale hej, ak niekto toto vôbec že so psom nechce riešiť, a premýšľať kde, čo ako, overovať terén, tak to nie je dobrá voľba, to je jasné a rozumiem tomu. Mne samej to dosť vadí a to mám na to toleranciu podstatne vyššiu ako priemerný psíčkar si myslím.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 20.09.2022 9:20

V jej pripade to isto zavazilo. :no:
Ale ten bezny vipet - to zas nie je extra cvicitelne - coz bola podmienka tuto kellee.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 20.09.2022 13:23

mňe celkom aj napadol Silken Windsprite (dlhosrstý vipet), k tomu by mohla viac popísať deny :yes: majú v sebe šeltiu tak by mohli byť viac spolupracujúci než klasický vipeťák :yes: mne sa teda Kobe velice lúbil :hi:
ja som inak vipeta strašne chcela ale som to nejak prehodnotila, lebo mi to príde moc jemné zvieratko pre mňa...som aj v skupine na FB a celkom často (pre mňa prekvapivo často) sa u nich riešila separačka...ale ako stále ho mám v "šuflíku" odloženého, že nie je to úplne mimo :heh: ale keď, tak ten silken asi
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 20.09.2022 13:26

Separacku ma aj ta jej sucka :yes: (a to uz nie je pristupom.. :lol: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Uto 20.09.2022 17:30

Ulf píše:Ahoj Kele, neviem, ako je to vlastne aktuálne, ale keďže máš ešte dve kelpie, tak asi zatiaľ moc nie.
Avšak, ti navrhujem do rozmýšľania o budúcnosti aj vipeta. Ono ťažko nájdeš atleticky vypadajúceho psa, ktorý nemá atletickú povahu. Viem, že chrty (hoci vipet pre mňa nie je úplne ten richtig chrt) nemusia byť úplne po chuti. No myslím si, že na také aktívne ničnerobenie sú úplne super. :jop: Nemajú nároky na hodiny a hodiny fyzickej a mentálnej záťaže (možno teda napríklad u saluki, galga, podengov by tá vytrvalosť isto bola – ale ako poznám x chrtárov, tak tam si to málo kto kupuje, aby s nimi trávil hodiny na bicykli, behaním, cvičením, že jo), taký vipet je úplne ideálny pes pre tvoj život. Aj cvičiteľné, aj v rámci potreby lenivé, aj v rámci potreby agilné, na rozdiel od „pravých“ plemien chrtov hodne kontaktné na človeka. Nie sú to však také tie prepnuté vyžadovačné psi, pri ktorých máš neustále pocit či dávaš dosť a často. Máš pri nich dosť osobného priestoru, ale sú tu vždy pre teba. Ako nechcem robiť z chrtov hrnčeky čo človek odloží do poličky, ale chápeme sa hádam. :no:
Áno, má to aj svoje mínusy, napríklad treba porozmýšľať kde to človek pustí, ale zas to sú neni laiky, alebo kopovy čo by zver neustále aktívne hľadali a podobne, takže za mňa v tomto aj tak pohoda. A hej, treba to priobliecť v zime v daždi, ale tak to zas aj seba treba obliecť, tak prečo nie aj psa :hi: . To len tak, že ďalší obzor. :ahoj:


diki,nie zly napad
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Pia 28.10.2022 10:50

Skúste poradiť mne. Môj priateľ ma dlhodobo sen o veľkom psovi k domu. Síce nemáme ešte ani dom, ale stále rozmýšľam nad plemenom a neviem nič vymyslieť :heh: takže podmienky sú niečo veľké, resp. aspoň väčšie. Nech to je taký macko, čiže nič pastierske, nič “tvrde”, nič prehnane obranarske. Psovi neponukame nič špeciálne, len prechádzky, nejaký základný výcvik. Ubytovanie dnu aj von. Neviem nič take vymyslieť, lebo po rozume mi chodia len pastieri a úprimne tieto plemená “veľkých chlpatých psov k domu” nepoznám osobne absolútne. Ako je na tom taký pyrenejsky horský pes? Alebo Leonberger?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Pia 28.10.2022 10:58

Veľký Švajčiar. Alebo bernak ale tam je mega problem zdravie :ua:
Pyrenej nie to je tiež pastier, Leonberger by to mal spĺňať.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pia 28.10.2022 11:45

Landseer? Co poznám tak aj povahovo príjemný pes
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách