Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Uto 23.11.2021 9:29

Offtopic: tak potom je to jasne, za vsetko mozu borderky, nasa je tiez taky mix. je to fakt katastrofa, vybrala som si vyborne po vsetkych strankach :haha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 23.11.2021 9:59

Offtopic: ja inak si chválim kelpiácku srsť, to je presne také akurát, ani dlhé lietajúce, ani krátke zapichovacie, ani veľa podsady, mám síce koberce, čo tomu pomáha, aby to nelietalo kade tade, ale inak za mňa ideál
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Výber správneho psa

Poslaťod Viktoria291004 » Sob 04.12.2021 14:35

Ahojte psíčkari!
Prišla som sem na fórum, pretože potrebujem radu. Sťahujeme sa do domu, veľký dvor, možnosti a s rodičmi vyberáme plemeno, ktoré by splnilo očakávania. Nie je to však také jednoduché. Naši by chceli psíka, ktorý bude šikovný, zároveň dvor postráži. Najprv bol v úvahe SAO, no úprimne, neviem, či by som si na toto plemeno trúfla. Pracovať s ním budem v najväčšej miere a nikdy som s ním nemala skúsenosť. Väčšinou sme mali "oriešky", maznákov. :-) Na mojej strane by som brala hafana, s ktorým by sa dalo jednoducho pracovať, chodiť na cvičák, výlety,...nijaký extrém, do úvahy prichádza NO. V závere, potrebujeme psa, ktorý si za bránou spoľahlivo zašteká, no zároveň bude mimo dvora socializovaný. Ako by ste mi poradili? Dá sa nájsť zlatý stred? Poprípade, sú SAO naozaj takí, akých ich opisujú?
Má NO nejaké väčšie neduhy? Aké plemeno by ste brali vy?
Ďakujem krásne!
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Sob 04.12.2021 16:49

Co znamená, že dvor postrazi? Ze bude stekat na ľudí po pôjdu okolo? A bude vyzerať "nepriateľský"? Lebo to spĺňa väčšina väčších čiernych psov
Ak nemajú žiadne extra požiadavky, osobne by som kukla útulky a pozerala po čiernych psoch, tých sa vo všeobecnosti ľudia boja viac ako bielych :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 04.12.2021 17:29

Velky svajciarsky salasnicky pes. Alebo leonberger. SAO je tvrdy oriesok a NO, jedine exterierak. Ale za mna cisto von radsej nieco samostatnejsie, ovciaci su dost naviazani a potrebuju spolocnost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Sob 04.12.2021 18:09

Ja by som brala veľkého čierneho alebo žíhaného psa z útulku :lol: Také podmienky splní v podstate každý pes, bliakať a vyzerať ostro bude tiež každý druhý a tieto čierne krížence v útulkoch bývajú často s labradorom alebo niečím podobne makkým. Ale sú velkí, čierni a tak sa ich ľudia boja už len z princípu. Čo pozerám tak žihaná na tom začína byť takisto :lol: Asi nemusím dodávať, že pes vonku si sám nevystačí a potrebuje pánička viac ako hodinu denne :angel:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 03.01.2022 11:56

Viete čo, chcela som síce adoptovať, ale pre tú srandu... :joint:

Požiadavky:
- plemeno ktoré fyzicky zvládnem, ale zároveň žiadny trpajzlík
- motivovatelný, ale nie úplne hyperka. Žiadna bordera, NO
- nie prísavník, samostatnosť nevadí
- nejde z prvej do bitky (ehm ehm teriér) a asi nie úplne polovníka - nemám ho kde využiť (inak by som brala lajku bez váhania)
- na srsti nezáleží
- najradšej by som robila záchranarčinu, možno agi, možno DD? Tam som asi otvorená všemu mimo tých pullerových športov.
- nič jemné alá Shayla alebo Sura ( pardon :joint: ). Ja som slon v porceláne, psi ktorí sa ma boja lebo som na nich šlapla alebo neprejdú dvermi lebo som ich tam pricvikla by mali u mňa ťažký život
Offtopic: Prisahala by som, že malo DF smajlíka s popcornom
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 03.01.2022 12:10

Ja neviem síce prečo, ale ako úplne prvé mi napadol český strakáč :ha:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 03.01.2022 12:13

Ty si ma ešte nepočula o strakáčoch, čo? :haha:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 03.01.2022 12:21

toller?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 03.01.2022 12:24

Ja osobne žiadneho nepoznám, nie sú oni takí mäkkí?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 03.01.2022 12:30

ajaj nepočula :haha:

Tak možno toller? tu ich máme asi 3 čo stretávame pravidelne a to sú také psy na všetko...alebo nad nami býva Koiker :joint: s tým tiež robia všeličo možné a cintlavka to nie je zdaľeka
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 03.01.2022 12:32

Český strakáč je pre mňa niečo jak tatran :heh: Fajn psíča, ale také nájdem aj v útulku :heh:
Počuj, domca, ty si odkial brala Donnyho?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 03.01.2022 12:36

Jaaj tak to hej to je pravda že to je také bastardo :haha:

Ja ho mám z RK útulku :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 03.01.2022 12:36

neviem, tiež osobne nepoznám, ale neprídu mi úplne mäkkí, skôr taký stred
v poľsku horskáči majú zopár, čo som si všimla
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách