Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Uto 23.11.2021 9:29

Offtopic: tak potom je to jasne, za vsetko mozu borderky, nasa je tiez taky mix. je to fakt katastrofa, vybrala som si vyborne po vsetkych strankach :haha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa

Lovector - vektorove obrazy

Poslaťod dasken » Uto 23.11.2021 9:59

Offtopic: ja inak si chválim kelpiácku srsť, to je presne také akurát, ani dlhé lietajúce, ani krátke zapichovacie, ani veľa podsady, mám síce koberce, čo tomu pomáha, aby to nelietalo kade tade, ale inak za mňa ideál
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod pandomu » Str 24.11.2021 15:30

Nemecký ovčiak?
Každý pes by mal mať svoju zateplenú búdu.
https://pandomu.sk/psie-budy/
pandomu
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Štv 25.11.2021 11:44

pandomu píše:Nemecký ovčiak?

Orol 1,orol 1,prijem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Štv 25.11.2021 11:52

Hlasim prijem :lol:

NO nieeee, v ziadnom pripade. Pracaka vylucene do rodiny a exterieraka moooznooo, ale vobec to nie su jednoduche psy. Nastastie ani nesplnaju poziadavku na velkost :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Štv 25.11.2021 12:21

Nespĺňa ani na srsť ani na nič,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Výber správneho psa

Poslaťod Viktoria291004 » Sob 04.12.2021 14:35

Ahojte psíčkari!
Prišla som sem na fórum, pretože potrebujem radu. Sťahujeme sa do domu, veľký dvor, možnosti a s rodičmi vyberáme plemeno, ktoré by splnilo očakávania. Nie je to však také jednoduché. Naši by chceli psíka, ktorý bude šikovný, zároveň dvor postráži. Najprv bol v úvahe SAO, no úprimne, neviem, či by som si na toto plemeno trúfla. Pracovať s ním budem v najväčšej miere a nikdy som s ním nemala skúsenosť. Väčšinou sme mali "oriešky", maznákov. :-) Na mojej strane by som brala hafana, s ktorým by sa dalo jednoducho pracovať, chodiť na cvičák, výlety,...nijaký extrém, do úvahy prichádza NO. V závere, potrebujeme psa, ktorý si za bránou spoľahlivo zašteká, no zároveň bude mimo dvora socializovaný. Ako by ste mi poradili? Dá sa nájsť zlatý stred? Poprípade, sú SAO naozaj takí, akých ich opisujú?
Má NO nejaké väčšie neduhy? Aké plemeno by ste brali vy?
Ďakujem krásne!
Viktoria291004
Okoloidúci

Poslaťod Margita » Sob 04.12.2021 16:49

Co znamená, že dvor postrazi? Ze bude stekat na ľudí po pôjdu okolo? A bude vyzerať "nepriateľský"? Lebo to spĺňa väčšina väčších čiernych psov
Ak nemajú žiadne extra požiadavky, osobne by som kukla útulky a pozerala po čiernych psoch, tých sa vo všeobecnosti ľudia boja viac ako bielych :lol:

Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 04.12.2021 17:29

Velky svajciarsky salasnicky pes. Alebo leonberger. SAO je tvrdy oriesok a NO, jedine exterierak. Ale za mna cisto von radsej nieco samostatnejsie, ovciaci su dost naviazani a potrebuju spolocnost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Sob 04.12.2021 18:09

Ja by som brala veľkého čierneho alebo žíhaného psa z útulku :lol: Také podmienky splní v podstate každý pes, bliakať a vyzerať ostro bude tiež každý druhý a tieto čierne krížence v útulkoch bývajú často s labradorom alebo niečím podobne makkým. Ale sú velkí, čierni a tak sa ich ľudia boja už len z princípu. Čo pozerám tak žihaná na tom začína byť takisto :lol: Asi nemusím dodávať, že pes vonku si sám nevystačí a potrebuje pánička viac ako hodinu denne :angel:
straka17
Hafan
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách