prasknutá žila v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Str 25.04.2012 8:41

Hematóm sa nám nakoniec vrátil do oveľa väčších rozmerov, ako bol predtým. Boli sme s tým v piatok na operácii. Našili jej tam zvonka aj zvnútra penové "niečo", po okrajoch jej stade vyteká nadbytočná krv. Tá cievka sa jej musí zahojiť. Dostala aj golier, ktorý jej dosť vadil a včera som ho našla už rozhryzený. Kýve hlavičkou a veľmi ju to bolí. Včera som objednala ďalší golier, tak som zvedavá, koľko jej vydrží. Najskôr o 3 týždne to pôjdeme dať preč. Dúfam, že keď si toto všetko vytrpíme, už sa jej to nevráti (čo je bohužiaľ možné)!
Ja už nechcem aby sa trápila.
:plac:

Obrázok
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Sunny » Str 25.04.2012 8:59

Ufff, to vyzerá teda všeliako :ua: To čierne sú také hrubé nite? :oo:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Str 25.04.2012 9:53

Hej sú také hrubšie, možno preto, že ak by si to zaškrabla, aby si to nestrhla. Ja neviem :nwm:
Najhorší bol nedeľný večer, keď som prišla domov. Ja som ešte stále nevedela, ako to tam má presne spravené, keďže v piatok to bolo všetko tak narýchlo a ani som sa jej do toho nechcela babrať (mala to celé krvavé a bola mimo po narkóze) a večer už bola tma a nevidela som na to. Som cítila, že to má nejaké hrboľaté, už som sa zľakla, že je to nejaký hnis alebo čo. Tak som volala s plačom mame, či ju môžem na chvíľu zobrať domov,pozrieť sa na to a ošetriť. Našťastie to žiaden hnis nebol, len tá prišitá vec tak som sa upokojila. Včera som sa bola porozprávať s veterinárom, čo s tým ďalej a ako to má vlastne spravené.
Tak už som trocha kľudnejšia...
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Pia 11.05.2012 22:30

Liečenie hematómu bohužiaľ neúspešné - dnes museli Orke amputovať polovicu pravého uška. :plac:

Obrázok
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Sunny » Pon 14.05.2012 8:21

Juuuj, to ma mrzí :ua: Tak skoré uzdravenie prajeme, snáď už bude všetko OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Pon 14.05.2012 9:26

Sunnyček díky, ja tiež veľmi silno dúfam, aby to už bolo OK a aby s tým bol už konečne pokoj. :ua:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Sob 26.05.2012 9:36

Včera sme boli na vybratí štichov z uška. Ešte tam síce má malé ranky, ale už sa jej to pekne hojí! Vyzerá to tak, že naše trápenie ju u konca. Veľmi sa z toho teším.
:jupi:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod chico69 » Str 22.08.2012 13:47

ja som tiež tento týždeň našiel tysonovi v uchu hematóm.. po prečítaní som išiel hneď k veterinárovi (aby som to čím skôr podchytil) a on mi povedal, že to nie je až také veľké-že sa to môže vstrebať a že keby sa to zväčšilo, tak mám prísť zas..
nejak sa mi to nezdá :ua: - som myslel, že aspoň trochu krvi vytiahne. Môže to aj samo zmiznúť ?
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod chico69 » Ned 16.09.2012 9:41

ako dlho sa lieči hematóm..
Tyson ho má už pomaly mesiac - teraz má drenáž a stále sa mu ucho plní tekutinou (mix voda-krv).
tak mu to poctivo vytláčam, ale nejak sa to nelepší..
je to normálne ?
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod chico69 » Str 07.11.2012 16:18

Tak my sme nakoniec dopadli takto :ua: :
Obrázok
Obrázok

som z toho trochu smutný, že mám takého "macka uška", ale tak mohlo to aj horšie dopadnúť..
jeden vet mi vravel, že je nulová šanca, že sa mu ucho postaví (vraj je už zlomená chrupavka) a druhý vraví, že tam šanca je..ja si osobne myslím tiež, že už ostane dole..
tolko som sa trápil (hlavne jeho) s vylepovaním uší a teraz toto :ua:

nevadí.. hlavne nech je zdravý
chico69
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: Senec (okolie)

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod clupko » Str 19.02.2014 11:09

Pred par dnami som zistila, ze ma Avery jedno ucho trosku cervensie nez druhe, prezrela som to a hlbsie vnutri bolo vidiet spinu. Usi mu bezne velmi necistim, len ked moc fuka vietor, ideme niekde kde je prach a piesok vo vzduchu alebo vidim, ze to ma spinave. On to ma strasne nerad - na usi je dost citlivy uz od malicka. Pri cisteni - jemne, vatickou - mi prislo, ze ta spina vyzera skor ako zaschnuta krv :ua: Vobec sa neskrabal v poslednom case, neviem o ziadnom uraze, aj si na to kludne necha siahnut. Ani som tam nevidela ziadnu ranku.
Nejake rady? Vycistit (cim?) a nechat tak, ci radsej k vetovi? Nevyzera, zeby s tym mal nejaky problem, ale bojim sa, aby tam niekde hlbsie nemal nejaku zapalenu ranku :ua:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod clupko » Pia 21.02.2014 16:14

U veta mu vycistili ucho - je to hnedy maz nakoniec a zapal z toho. Pri cisteni sme ho museli drzat styria, a aj tak sa nam parkrat vysmykol :ach: 2x denne musime cistit roztokom a v utorok ideme na kontrolu - podla vysledkov steru (ci tam nie su bakterie, kvasinky) dostaneme ATB..

Takze tento prispevok do tejto temy vlastne nepatri, kedze to nema nic so zilkami... holt, nevedela som.

(Inak to domace cistenie usi roztokom je vzdy strasny boj, a to sme na to dvaja - sama by som nemala sancu.)
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod lenikasss » Ned 16.03.2014 17:58

ahojte, nestretli ste sa niekto s tym, ze vasmu psikovi krvacali konca usiek?mam bradaca a vraj je to u psoch,ktorym visia usi bezne.na internete som nasla ze to nazyvaju fly bites ze aj k nam sa uz dostali tke otravne muchy.vratilo sa mu to uz asi 5krat a lekar nam radil kupirovat uska, poradite?
Prílohy
fly_bites_dog_ear2_lg (1).jpg
fly_bites_dog_ear2_lg (1).jpg (5.19 KiB) Zobrazené 6910 krát
lenikasss
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Sunny » Pon 17.03.2014 9:35

Ak to má okúsané od tých múch (a vyzerá že hej), tak tie muchy žerú aj postavené uši, takže kupirácia nepomôže. Niekde to tu na fóre bolo spomínané, čím sa dajú uši natierať a ako to zmierniť, skús pohladať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Aris » Pon 17.03.2014 20:58

lenikasss, môj psík má dole uši a tieto muchy na nás tiež lozia, pretože sused má kravy. Prvý rok nám dal veterinár nejakú vodičku, ktorá sa riedila s vodou a dva týždne som s tým striekala celého psa a muchy dali pokoj. Tento rok nám dal pipetu, ktorá účinkovala aj na muchy a mali sme pokoj celú jar a leto :ahoj: .
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy