prasknutá žila v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

prasknutá žila v uchu

Poslaťod dogsite » Uto 12.01.2010 21:47

Ahojte, moja bambulka ma asi prasknutu zilu v uchu :ua: zajtra ideme k vetovi, a preto sa chcem spytat, ze ci nemal daco take uz aj vas psik, aby som vedela ze naco sa mam pripravit :plac:

dost rychlo jej to rastie, je to mäkke a citim tam vodu (krv) :nwm: , ked jej chytam tak si to necha, asi ju to neboli, ale zvykne si aj skrabkat a vtedy place :ua:

kuk na fotke prave usko
Obrázok
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Khyi-mo » Uto 26.01.2010 11:11

Ahoj...pisem asi uz neskoro ale rada sa s tebou podelim o skusenosti s rovnakym problemom. moj bulik si tiez praskol cievu v uchu a musel ist na operaciu. predpokladam ze vy uz asi budete po operacii. V uchu mal drenaz a muselo sa mu to preplachovat niekolko krat za den repikom. ked mu drenaz vybrali tak to nadalej trebalo preplachovat a nesmela som dovolit aby sa rana zavrela zvonka. musi sa (tak ako vsetky hlbsie rany) zatvarat znvutra. niekolko krat som mu musela ranu otvarat. dostali sme aj taku masticku a s nou som mu mala masirovt usko. nebolo to nic prijemne ani pre mna ani pre neho ale nakoniec sa zahojilo. uz navzdy ho bude mat zjazvene zvnutra cele hrbolate a v polke zlomene ale ma ho. veterinar hovoril ze vacsinou to ucho treba amputovat ale my sme to zvlady aj preto ze Aresko bol vzorny pacient a dokonca ani golier nemusel mat lebo si to ucho neskrabal kedze ho bolelo a on je citlivka. hrozne som sa bala onho ked ho operovali. som si aj poplakala. ale vsetko dobre dopadlo. drzim palce aby aj vam vsetko dobre dopadlo a nevznikli ziadne komplikacie.
Khyi-mo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: BA

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Megi » Uto 26.01.2010 11:45

Ak má byť rana otvorená, repík nie je najvhodnejší práve preto, lebo rýchlo zaceľuje rany na povrchu, takže sa nestihnú zahojiť zvnútra (napríklad po vytrhnutí stoličky sa nemá vyplachovať rana repíkom a pod.). A ak predsa repík, tak nie veľmi koncentrovaný, skôr slabší odvar. :yes:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod dogsite » Str 27.01.2010 13:16

od včera Daisyka plače aj keď sa len trošku dotknem jej uška :plac: už má 12 deň tie gombiky, do teraz to bolo OK, ani golier namala, lebo si to vôbec neškrabala :yes: ale od včera jej z toho tečie asi hnis :ua:
večer ideme za vetošom, že čo s tým, lebo to ma trošku aj napuchnute a stále si trasie hlavičkou :plac:
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Bibiana » Str 27.01.2010 22:13

Dogsite no ako ste dopadli u veta?? :plac: :plac:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod dogsite » Štv 28.01.2010 15:03

dali sme jej dole tie gombiky :plac: takto plakala moja žabka :ua:

podla mna to ma horsie ako mala pred tým, ma to cele napuchnute a tecie jej z toho voda či čo :ua:

podla vás cim je to dobre umyvat? nam poradil ze mame repikom :yes:

dufam ze sa jej to zahoji a bude mat zase krasne usko ako pred tym, zatial ma zlomene v polke :ua:
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 29.01.2010 15:49

ja som môjmu rany vždy vymývala betadinom - zriedeným roztokom, nie len povrchové, ale aj tie škaredšie a hlbšie a pekne sa hojili. ak jej tá rana opuchá a je vnútri tekutina, tá by mala ísť z rany von, pretože kvôli nej sa uško nehojí. takže ak sa dá, vytlač vodu z rany von a vyčisti s betadinom, alebo sa ešte poraď s vetom.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod dogsite » Pia 29.01.2010 18:39

takto jej to vyzerá teraz, podľa mňa je to ešte horšie ako bolo pred tým :plac:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Khyi-mo » Štv 04.02.2010 17:08

ma to asi vacsie ako na tej prvej fotke... asi bude musiet na dalsiu operaciu :( neurobili jej to dobre s tymi gombikmi.
Khyi-mo
Okoloidúci
 
Príspevky: 13
Bydlisko: BA

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod meggie26 » Štv 04.02.2010 20:33

dogsite otvoril vam veto to ucho? nasiel kde je zila prasknuta? bezny problem u bradacov odkedy sa nekupiruju...ako tak na to pozeram neni to dobre spravene sa mi zda... len sa modli aby sa ucho nepokrcilo...pripadne mu tam neostala dera ako nasmu Romanovi...kazdopadne som si s hematommi dost toho prezila
a este nieco napichni to hrubsou injekcnou ihlou a vypusti....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod dogsite » Pia 05.02.2010 8:29

veto to neotvoril, len tam našil tie gombiky :ua:

teraz jej natieram framykoinom a kazdy vecer jej vytlacam z tade vodu, uz to ma trosku lepsie a uz ju tak neboli
ObrázokObrázok
dogsite
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Rimavska Sobota

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Ned 01.04.2012 18:25

Katka neuveríš ale presne s týmto istým ideme zajtra k vetovi my. Prehľadávala som témy a zisťovala čo to môže byť a je to toto, len Orke to nevidno, keďže má na uchu srsť dlhú. Len jej to tam cítim. Všimla som si to včera ráno a dnes sa jej to znova zväčšilo a už to má aj citlivé na dotyk. Z čoho to mohlo vzniknúť? Nikdy som sa s tým nestretla, ten pes je celý život zdravý ako repa a veterinára vidíme len raz ročne pri očkovaní. Kati a pri ktorom veterinárovi si bola? Ja sa chystám ku Gánovskému na kliniku tak dúfam, že jej to spravia dobre a nebudú žiadne komplikácie.
Môže to mať nejaké následky?
Chúďatko moje.
:ua: :plac:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Pon 02.04.2012 10:29

Tak už sme doma z veteriny. Veterinárky jej skorej vytiahli krv striekačkou a potom jej to ešte povytláčali. Orka bola veľmi statočná, pekne držala a iba sem-tam zakňučala. Od veterináriek si zaslúžila veľkú pochvalu a piškótky za odmenu :-) Predpísali jej homeopatiká a v stredu máme prísť na kontrolu. Ak sa jej to naleje krvou až po spodok bude nutná operácia a ak sa jej to naleje tak ako to mala predtým, ale začne jej to tvrdnúť, bude to na dobrej ceste. Veterinárka povedala, že to má ešte na dobrom mieste, tak v tomto máme šťastie. Držte nám palce, aby bolo uško čím skôr zdravé!
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Sunny » Štv 05.04.2012 11:22

Držíme, nech sa to dá dokopy bez tej operácie. Skoré uzdravenie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: prasknutá žila v uchu

Poslaťod Betka » Štv 05.04.2012 12:49

Díky Majka! Včera sme boli na kontrolu a veterinárky povedali, že to vyzerá veeeľmi nádejne a že sa jej to zlepšilo.
Takže operáciu nebude treba, už len doberieme liečiky, kým sa to nezahojí.
Tešíme sa!
:jupi:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Ďalší

Späť na Úrazy