Ranená labka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krvavá labka

Poslaťod blueberry » Ned 09.10.2011 17:53

aha :heh: tak potom ten sáčok :lol:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Ranená labka

Poslaťod Juli.Bady.Airi » Pon 29.10.2012 16:21

Ahojte :smile: Dnes na prechádzke som našla mojmu psovi tuto malo-velku ranu . Okolo ma vypadanu srsť , trošku napuchnute a trošku v strede aj fialove,netuším čo to može mať :nwm: asi to nieje také vážne ale mám isť k vet. alebo možem mu nato niečo dať ?? Dakujem za prípadne odpovede :no: Fotky su fotene mobilom , takže aj tak to vidno :ach:


Obrázok
Obrázok
Juli.Bady.Airi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 110
Bydlisko: žilina

Re: Ranená labka

Poslaťod calwen » Pon 29.10.2012 17:26

Vycistit betadinkou, vyzera to asi len na odrate, ked sa to nebude zhorsovat tak by som to neriesila :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ranená labka

Poslaťod Juli.Bady.Airi » Pon 29.10.2012 18:22

calwen : Dakujem :smile: No jo on sa spraval aj normálne bolieť ho to neboli takže asi to bude ako hovoríš len poškrabnute , len ja kukám že čo to :oo: Betadinka : toto http://www.magister.sk/produkt/detail/p ... ztok-30ml/ ?? :smile:
Juli.Bady.Airi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 110
Bydlisko: žilina

Re: Ranená labka

Poslaťod calwen » Pon 29.10.2012 18:29

Jo. Ono sa to este riedi. Na prve cistenie by som dala viac Betadinky a potom uz menej, nech to zbytocne nevysusas :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Ranená labka

Poslaťod Juli.Bady.Airi » Pon 29.10.2012 19:07

Dakujem velmi pekne :hi: :smile: :smile:
Juli.Bady.Airi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 110
Bydlisko: žilina

Re: Ranená labka

Poslaťod jankohraško » Pia 28.10.2016 6:30

Ahojte, môj 8 mesačný ridgeback si včera tiež poranil zadnú labu spravil si to keď bol sám doma a hneď ako som prišiel domov som s ním šiel k veterinárovi ten mu to ošetril, zašil a obviazal obväzom a vraj nejaký čas bez venčenia, dneska ráno sa mu ale rana znova otvorila a opuchla mu celá laba a mal ju aj dosť teplú má to poranené pri kĺbe asi 1,5cm po dĺžke na mieste ktoré je namáhané mimo toho normálne behá akoby sa ani nechumelilo.. hneď som volal veterinárovi a ten mi povedal ževraj to nemá význam znova šiť a máme mu to len čistiť a meniť obväzy, od rána som v strese, panikárim a vôbec neviem čo mám robiť, keď už ani veterinár nepomohol či utekať kupovať niečo do lekárne alebo to len máčať repíkom a zaviazať to, dosť sa bojím toho opuchu a bojím sa aby sa mu nič nestalo... Prosím poradte.
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Ranená labka

Poslaťod lucik » Pia 28.10.2016 7:40

neviem si predstaviť tú ranu, ale ak nevieš obväzovať labku (má to nejaké zásady), tak môžeš samoobväzovaním viac uškodiť ako pomôcť (napríklad aj opuchu) - ak je to namáhané miesto (vankúšik), tak sa to zvyčajne nešije, len čistí, prípadne vyčistí a zastrieka tekutým obväzom (Akutol).. ak potrebuješ, aby to mal prekryté, tak skús kúpiť Pruban (taká rúrka), prilož mu na ranu čistý kúsok obväzu (predávajú aj také obväzové štvorčeky) a navleč mu ten Pruban.. ak by to mal opuchnuté ešte 2 dni, choď na veterinu, nech mu dajú niečo proti zápalu, prípadne možno antibiotiká.. ale za každú cenu netreba cpať do psa kde-čo, no naozaj z opisu si ranu predstaviť neviem.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ranená labka

Poslaťod jankohraško » Pia 28.10.2016 8:35

V prílohe som poslal foto, prvá je ešte zo včera keď som mu to vyčistil a druhá z dnešného rána keď sa mu roztrhli stehy a napuchla mu laba. Ale inak si to vôbec nevšíma normálne sa hrá behá ako keby sa nič nestalo len mne to robí vrásky na tvári a dosť som sa zľakol toho opuchu... to mi aj veterinár vravel že ak to ani po menení obväzov a čistení rany neodpuchne tak mám prísť a pozrie sa na to znovu a nasadí mu niečo na ten zápal
Prílohy
IMG_5968.JPG
FullSizeRender (1).jpg
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Ranená labka

Poslaťod wer » Pia 28.10.2016 9:27

ten opuch vyzera dost desivo... ale nemal to prilis stiahnute? nemoze to byt z toho?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ranená labka

Poslaťod Elis » Pia 28.10.2016 9:33

taky bych si tipla na zaskrceni :yes: je tam videt hrana, kde koncil obvaz?

a nenechat ho moc litat.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Ranená labka

Poslaťod jankohraško » Pia 28.10.2016 9:54

No obvaz som mu uz dal dole a zda sa mi ze mu ten opuch ustupuje nema to uz aspon tak opuchnute ako rano tak dufam ze to je len z toho.. snad sa mu tam nedostala ziadna infekcia ale nehnisá mu to ma to ciste len ked to neni zaviazane tak je to otvorene.. inak ako to je v takomto pripade s vychadzkami to som sa vcera u veta nepytal a ani mi nic nehovoril, pretoze vcera vecer ani dnes rano sme sa nevencili a je zvyknuty chodit kazde rano aj vecer na dlhsie prechadzky a uz na nom vidno ze mu to chyba a je jak z divych vajec, ist s nim normalne na prechadzku ci radsej par dni pockat kym sa to trosku zahoji?
jankohraško
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Ranená labka

Poslaťod wer » Pia 28.10.2016 9:57

prechadzka asi hej - ale kratka a nech moc nelieta... von radsej prekryt niecim, ale dnu - ak si do toho nelezie, tak nech sa to vetra radsej. a vymysli mu nejaku zabavku na doma - napr hlavolamy
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Ranená labka

Poslaťod lucik » Pia 28.10.2016 10:18

brrr, to je presne to, čo som písala - že nepreväzovať sám, ak to nevieš (vlastná skúsenosť, urobila som to isté) - obviazaním si mu zaškrtil krvný obeh, preto ten gigantický opuch.. takže ak nabudúce budeš čokoľvek na labke zaväzovať - viaže som odspodu, medzi prsty vata (ja strihám tampón vatový) a akokoľvek sa ti to zdá nelogické, obväzuješ pekne od prstov :no:
Mne sa ale teda rana nezdá nejak škaredá, nechala by som to tak, len čistila, prípadne strekla tým Akutolom (tekutý obväz) a teda nech si do toho nelezie jazykom.. ak máš Aloe Vera kaktus, tak šťavičkou potierať pre rýchlejšie hojenie.. to sa zahojí samé, je super, že to nemá seknuté na šľache.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Ranená labka

Poslaťod rado7216 » Ned 18.06.2017 19:30

Ahoj moze te mi prosim poradit co s tym ? Vcera bolo vonku horuco a my sme sa vybrali na vylet k vode. Ked sme sa vratili domou tak som si vsimol ze nieco ma z labkami. Tak som sa pozrel a ma asi rozrezane alebo to vypada ako prasknuty pluzgier. Otazka znie ci jej to mam odsrtihnut alebo nechat tak a aku mast by ste doporucovali. Pocas prechadzky nejavila ziadnu bolest a ani nekrivala :(

15410 15409
15408 15407
15411
rado7216
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy