Trávové semená v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod pigie » Uto 06.03.2012 21:40

jednoducha odpoved - nie, nepomoze
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Amis » Pia 20.04.2012 14:26

tak havo je nakoniec v poriadku aj keď má silný zápal ďasien. Ušká má vyčistené a pravdepodobne mu vadia len chĺpky v uchu.
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod wendy1 » Str 25.04.2012 8:51

My sme boli vcera uspati kvoli tomu ze mala hlboko chlpy v usiach, lave ucho mala horsie a kedze je na usi citliva museli sme ju prispat. Dnes je trosku divna, co sa tyka jedla tak to aj nohy polame, ale vonku je trosku smutna, je pravda ze sme aj po harani asi 2 tyzdne, takze to spajam aj s tym. Hadam bude dobre. Dostali sme aj Mitex na preliecenie, kedze v lavom uchu mala mensie ranky. Neviem ako sa jej tam mohli dostat chlpy? Ved celkovo co ju pozeram tak nema nejak chlpy v usiach ako napr. pudel. Vasi psici to ako znasali, tiez boli po narkoze aj ked kratkej, kedze ju hned prebrali taki smutni? Vcera poobede som este bola pre istotu ju dat skontrolovat asi 2 hodiny po zakroku, kedze som nechcela podcenit jej spravanie. Mrzi ma ze kvoli takej "somarine" musela ist do narkozy, ale tak radsej to ako riskovat porusenie ucha. Vasi este trosku trepali hlavou aj po vycisteni? Moze to mat citlive z toho ze predsa len sa jej tam babrali v uchu aj z raniek?
Asi sa tu velmi rozpisujem,a le tak chcem popisat problem. Vet mi aj poradil aby som cistila ucho s repikom lekarskym apson teraz, nie napr. s Novalsinom? Myslim ze tak sa vola ten roztok. Myslite ze je dobry nato repik lekarsky?
Dakujem za odpoved.:D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod krista » Ned 24.06.2012 16:36

Vlani sme vyberali osinu z labky,zajtra vyberáme z ucha :hmm: od rána trasie hlavou,škrabe ucho,reku asi voda z jazera...trt voda.. keďže bol najedený,neuspala ho a bez toho si nenechal vybrať,ledva dovolil kuknuť :au: ...ranko naklušeme nalačno
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod zuzkabluzka » Str 04.07.2012 11:48

No aj my máme čosi v ušenku. Od pondelka kvapkáme kvapky - snáď sa to uvoľní a krpáň to vytrasie. Inak ho budú musieť prispať a vybrať mu to. Má to tam vraj prichytené na maze, to by sa mohlo takto uvoľniť, nie? Nechcem, aby ho sedovali. :ua: Ak to nevyjde, budú musieť, pretože to má pri bubienku. :ach:

EDIT: No mám dojem, že to už vyšlo. Dnes dosť veľa plával a doteraz hlavičkou netriasol. Uvidíme, ešte dnes a zajtra budem kvapkať a ak už nebude triasť ušiakmi, je to vonku. :no:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Amis » Štv 05.07.2012 21:17

pigie píše:jednoducha odpoved - nie, nepomoze


dakujem za odpoved len by sa mi zisla nejaka rada radsej, kvoli tomu sem pisem.
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod enemy » Pia 06.07.2012 9:27

Ahojte, my sme sa s týmto našťastie ešte nestretli, ale chcem sa opýtať, je lepšie tie chlpy v ušiach strihať alebo ich nechať dlhšie?
enemy
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod pigie » Pia 06.07.2012 9:38

Amis píše:
pigie píše:jednoducha odpoved - nie, nepomoze


dakujem za odpoved len by sa mi zisla nejaka rada radsej, kvoli tomu sem pisem.

Ak je v uchu cudzi predmet, musi sa vybrat. Na to ina rada nie je :nwm: Takze ak chcu odkladat navstevu veterinara, nech len odkladaju, kym to neprepichne bubienok :ach: Ak pes trase hlavou a my nic nevidime, tak nazoaj je treba bezodkladnu navstevu veterinara, ten kukne a vidi az k bubienku a mal by si vediet poradit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Amis » Pia 06.07.2012 16:29

pigie, uz s tym boli, ono to nebolo semeno ale zapal dasien ktory sa rozsiril asi az do ucha alebo co... Nastastie to skoro vyliecili :smile:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Whisky24 » Pon 22.07.2013 17:44

Ahojte,
na tieto trávové semená treba dávať veľký pozor. Našej WHWT sa to zapichlo hlboko do ucha, 1.veterinár jej to zle vtiahol - lepšie povedané, niečo tam nechal. Osina (zvyšok alebo možno tam mala 2? :nwm: )jej prepichla bubienok. Ucho jej príšerne zapáchalo a valil sa jej odtiaľ už ČIERNY ušný maz - proste mala infekciu. Navštívili sme druhého vet. ( asi po 1/2 roku neúspešnej liečby), ktorý jej vytiahol ten druhý? osteň - ale už bolo neskoro - infekcia bola taká silná, že ohluchla (nepočuje ani na jedno uško :plac: ) ... doteraz má s uškami problém, pravidelne ich treba čistiť roztokom od veterinára a raz za čas jej treba nasadiť antibiotiká - keď sa zápal opäť objaví, sú obdobie kedy je to ok :ua: ... Dávajte pozor na svojich hafanov, ak sa Vám niečo nezdá, radšej navštívte aj 3-och veterinárov po sebe :vykricnik: ...
Obrázok
Whisky24
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 21
Bydlisko: Jablonové

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod dianeira » Pon 02.09.2013 19:55

wendy1 píše:My sme boli vcera uspati kvoli tomu ze mala hlboko chlpy v usiach, lave ucho mala horsie a kedze je na usi citliva museli sme ju prispat. Dnes je trosku divna, co sa tyka jedla tak to aj nohy polame, ale vonku je trosku smutna, je pravda ze sme aj po harani asi 2 tyzdne, takze to spajam aj s tym. Hadam bude dobre. Dostali sme aj Mitex na preliecenie, kedze v lavom uchu mala mensie ranky. Neviem ako sa jej tam mohli dostat chlpy? Ved celkovo co ju pozeram tak nema nejak chlpy v usiach ako napr. pudel. Vasi psici to ako znasali, tiez boli po narkoze aj ked kratkej, kedze ju hned prebrali taki smutni? Vcera poobede som este bola pre istotu ju dat skontrolovat asi 2 hodiny po zakroku, kedze som nechcela podcenit jej spravanie. Mrzi ma ze kvoli takej "somarine" musela ist do narkozy, ale tak radsej to ako riskovat porusenie ucha. Vasi este trosku trepali hlavou aj po vycisteni? Moze to mat citlive z toho ze predsa len sa jej tam babrali v uchu aj z raniek?
Asi sa tu velmi rozpisujem,a le tak chcem popisat problem. Vet mi aj poradil aby som cistila ucho s repikom lekarskym apson teraz, nie napr. s Novalsinom? Myslim ze tak sa vola ten roztok. Myslite ze je dobry nato repik lekarsky?
Dakujem za odpoved.:D


Normalne som si uz myslela , ze to len nam sa moze stat, mat chlpy vo vnutri uska. Dnes mojej malickej v narkoze to vyberali az niekde z poza bubienka, bola to riadna gudža chlpov a to u kratkosrsteho pincika co ma sotva chlpiky, tiez budeme brat ATB do toho uska.
dianeira
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Cony » Str 10.06.2015 16:37

Ahoj, predvcerom nasmu hafanovi vyberali z ucha tu travu, museli ho prispat, ale poviem vam, preberal sa velmi tazko. Dostal injekciu o pol osmej a este o pol jednej v noci nevedel chodit a oci mal chudatko stale otvorene. Veterinar vybral dve tie semena, potom sme sa na to este pozerali cez monitor, bolo to krasne vidiet vsetko a zdalo sa, ze tam je este jedno, ale ani za boha sme to nevideli potom uz. Presiel tym uchom este raz a vyzeralo ciste, dostali sme kvapky, ze nech kvapkam do obidvoch usi, lebo ked dam do jedneho iba, tak mu to bude vadit, nech ma v oboch. Dnes je to treti den a on stale ma nabok hlavu a sem tam nou trasie a boli ho to a vidim, ze z toho bolaveho uska mu zacalo cosi vytekat, je to cire, kvapky to nemozu byt, lebo z druheho uska mu to netecie.
Myslite ze to moze mat este natolko podrazdene? Mam pockat, alebo sa vratit k vetovi?

Inak ohladne tej narkozy, mate niekto taku skusenost, ze to psik velmi tazko znasa? Ked mu cistili zuby, tak ani po prebudzacke sa neprebudil. Veterinar ho otacal vselijako, natriasal chvilu a nic, prebudil sa az velmi neskoro, ja nechapem.
Neviem si ani predstavit, ze ked ho zoberiem spat, co tam s nim budu robit, lebo asi nedovoli toho ucha sa dotknut... :ua:
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod pigie » Str 10.06.2015 16:38

Urcite treba zas skontrolovat zvukovod :ua: A je velmi zle, ked to takto tazko znasa, treba to povedat vetovi este predtym ako ho pojde prispat a radsej by som volila inhalacnu anestezu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Cony » Str 10.06.2015 16:42

Ach jaj, je mi z toho smutno, nechapem preco to ma take zle stale, naozaj ten zvukovod vyzeral byt cisty, videla som to na vlastne oci na velkom monitore...
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod pigie » Str 10.06.2015 16:43

Ono mozno to bude nejaka sekundarna infekcia, neviem... Len urcite by som ho vzala k vetovi, nieco nie je OK. Pes by sa z toho mal zotavit raz dva, ked sa osina vyberie :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy