Trávové semená v uchu

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod korra » Sob 24.07.2010 19:00

ano, urcite to boli...aj krpata zapistala...prve ucho este relativne ok...druhe, uz bol problem, uz vedela co ju caka :ua: Ale zvladli sme to v pohode, u bernaka to byva horsie...prvykrat to slo este "nazivo" - mal vtedy nejakych 6 mesiacov, mal len v jednom uchu, tiez si trosku zapistal ....ostatne razy uz musel byt prispaty...nedalo sa ho udrzat..drzali sme ho traja...a som mala ztoho strasny pocit..ked som videla tie jeho ociska zufale nechapave... :ua: takze radsej mala vcielka na oblbnutie...Inak sme uz po kontrole s kavoskou a usi su uz ok, coz sa tesim, len neviem ze dokedy :hmm: tesim sa vzdy na leto ale toto je este horsie ako klieste!
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Corinne » Pon 02.08.2010 17:21

Hlasime sa k osinarom :ua: Zajtra sa chystam pre kvapky na veterinu, moj kavkazak to ma v usku, takze od zajtra kvapkame aj my... :plac:

Vy, co ste to uz absolvovali, nepamätate sa na nazov kvapiek? Prosim... :plac:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod pigie » Pon 02.08.2010 19:05

Ak ma osinu v uchu, treba ju vybrat, nie kvapkat kvapky
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod stellka » Štv 24.03.2011 19:13

Podelím sa s vami o našu skúsenosť. Bolo to ešte minulé leto, pes mi z ničoho nič prestal chcieť jesť aj piť, keď to trvalo dva dni začala som sa o to viac zaujímať, najprv som myslela, že to je len kvôli teplu a vodu som mu dávala striekačkou, lebo inak som ju do neho nemohla dostať aj keď sám chodil a skláňal sa k miske nenapil sa. Otvorila som mu papulu a cítila som dosť výrazný zápach, keď som mu siahla pod jazyk bolestivo zareagoval. Hneď sme išli k veterinárovi a moje prvé podozrenie bolo, že ho niečo poštípalo. Veterinár si myslel to isté dal mu lieky proti bolesti a niečo proti zápalu a povedal, že mu to do pár dní zmizne. Pes prišiel domov po pár hodinách sa už sám napil a aj opatrne jedol, tak sme sa potešili, že chvalabohu somár len dal do papule nejakú osu. Po asi dvoch dňoch sa všetko zopakovalo s tým, že som mu pod papuľou objavila tvrdú guču veľkosťou asi ako hrášok, do ďalšieho rána bola guča veľká už ako pinpongová loptička, tak sme hneď leteli späť k veterinárovi, ktorý ho prispal, narezal mu to miesto, z ktorého sa mu okamžite vyvalil hnis a našiel už dobre hlboko asi 3cm osinu. Do krku dostal na týždeň drenáž aby sa mu odtiaľ dostal všetok ten hnis. Teraz sa ho snažím po každej prechádzke dôkladne skontrolovať, tak dúfam že sa nám skúsenosť už nezopakuje :ua:

Obrázok
stellka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Nitra

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod krista » Sob 09.07.2011 21:48

Aj keď nie v uchu ale na labke, pravdepodobne to postihlo aj nás....od rána si divne lízal labku,nechcel ani ukázať čo tam má
Až večer po umytí labiek som mu to vedela pozrieť,včera ešte nič,dnes večer
ObrázokObrázok
nevidieť to velmi dobre,je to na pravej labke pri prstoch hora,asi 1cm dlhy pupak ...Vyberali ste to niekto po domácky? či len veterinar? zvonku nevidiet ani kusok tej trávy,len dedukujem..veterina - info:
"Zlovolná osina
Osiny jsou podle druhu trávy rozdílně dlouhé a velmi ostré a stejně ostré bývá spojení plev. Do určité míry by se dalo říci, že mají aerodynamický tvar. V praxi to znamená, že podobně jako jehla i osina (a eventuálně osina s plevou) snadno vnikají do různých materiálů. Jedním z nich je pružná psí kůže, která nejen osinu propustí, ale většinou se za ní uzavře. Osina se tak dostává do podkoží, které mechanicky zraňuje a vzhledem k tomu, že se do těla psa dostala z nepříliš čistého prostředí rovněž infikuje. Výsledkem je pak bolestivý zánět. Pes kulhá, většinou si velmi intenzivně líže postižené místo a ve zvláště těžkých případech se objeví teplota a nechutenství. Kůže mezi některými prsty je červená a horká a celá oblast je na dotek bolestivá. Po krátké době se v meziprstí objeví podhnisaná bulka, která časem praskne a z uzavřeného hnisavého procesu se stává proces otevřený. Psovi se většinou výrazně uleví. To ovšem neznamená, že je celá záležitost vyřešena. "
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod pigie » Ned 10.07.2011 10:38

Je to uz prehnisane? ma tam durku? Ak nie, zabal do takej tej hnedej masti - neviem jej prist na men ale v podstate urychluje hnisanie, ofacovat - ked to prehnisa von (den, dva?), urobi sa dierka, potom treba posturat pinzetou a vybrat ju, potom preplachnut dezinfekcnym roztokom striekackou. Ja som bola vyberat len priamo v tele pod kozou - na nohach vyberam sama - takyto postup sme mali u prvej osiny v packe a zatial som vybrala vsetky. Ak sa necitis - lebo treba nurat obcas riadne, tak radsej vet. Ak je tam uz taka capicka, skus ju strhnut, treba na to miesto pritlacit akoby si tlacila pupaka a pozerat ci neuvidis spicku osiny. My bohuzial sme mali vela skusenosti, kym som sa nenaucila vystrihat packy zospodu, odvtedy sme nemali hadam ani jednu... A aby som nezabudla, niekedy je v tele tak dlho, ze ju uz nenajdes - proste sa v tele rozpusti a tlaci to pred sebou len hnis.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod krista » Ned 10.07.2011 11:37

Dík :smile: no....dzurku tam ešte nevidim...ja totiž vidím velmi málo,on ma k tomu nepustí,aj fotiť som mohla rovno po kúpeli,keď som sa tvárila že mu "len"utieram packu...len čo sa dotknem labky že "ukáááž",v momente so sebou mece ako šalený.A ani to neviem,či je v tom hnis.Je to taký červený kopček :nwm: S pinzetou sa ja neodvážim do toho ňúrať :hi: .
Má to druhý deň,dúfam že do zajtra sa mu to nejak nezhorší a nepocestuje ta sviňa niekam po lakeť :hmm:
Zospodu mu packy pravidelne vystrihávam,pred 2 mi týždňami sme boli na strihaní,tam mu vystrihaju aj medzi prstami aj zospodu ...ja som ani netušila že je toto taka pliaga.. a tie vaše,vyzerali takto podobne?
Ale ak by ťa napadol názov tej masti,budem rada :yes: ďakujem
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod pigie » Ned 10.07.2011 11:56

Ano, bol to taky cerveny navrety hrbol - ani srst na nom nebola. Moj pes vydrzi vselico, aj nemozne, takze som mu s tym mohla manipulovat kolko chcela, aj rypat a on drzal ako hluchy dvere :lol: A bolo to to aspon na 90% som si ista - Gáfrová masť s ichtamolom (nie som si ista, ci tam bol aj ten ichtamol, lebo takyto nazov som nasla na webe). Nam to napatlala priamo vetka vtedy, hneda gebuzina a obviazala, prasklo to do druheho dna. Ostatne som uz do takehoto stadia nenechala zajst - castejsie som kontrolovala packy a ked som zbadala durku ktorou to voslo, vybrala som to cez nu - nastastie vzdy bez nasledkov.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Bavlnka » Ned 17.07.2011 17:06

Hnusná tráva!!! Som v klube! Mojej malej hafanke sa včera večer pri prechádzke dostala osina priamo do ucha. Osina sa jej žiaľ zapichla rovno do bubienka. Podľa slov veterinárky, ktorá osinu opatrne vytiahla, bude zase pocut ale v bubienku ostane malá jazva. Hnusna trava - len problemy robi!! Priserne ju to bolelo a ja som jej nevedela nijako pomoct. Bolo to totiz o 23 vecer a nemohla som sa dovolat na veterinarnu pohotovost. Nakoniec som teda zobudila nasu veterinarku a ona dosla hned nedelu rano, uspali ju vytiahla jej obrovsku mokru osinu (mokra bola lebo prepichla bubienok) muselo ju to priserne boliet strasne jacala ked sa jej to vonku stalo vsetci vybehli na balkony, ze ci vrazdim psa. No uz aspon netrasie vkuse tou malou hlavkou ale boli ju to a vadi jej to. Ked sa prebrala z narkozy zacala sa tackat nervozne po byte. Takže ako sme dosli z veteriny lahla som si ku nej na zem a spali sme obidve unavene osinovým trápením. No ale ked mi povedali, ze ma prederaveny bubienok od tej hnusnej travy to bolo hrozne!!! Držte nám palce aby to bolo v poriadku rychlo. Súcitím s každým kto si to zažil.
P.S. minulý týždeň sa jej zapichla osina do pipiny ale našťastie som ju vybrala skôr než vošla hlbšie.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod krista » Ned 17.07.2011 20:17

Bavlnka,držím maličkej palce,nech sa z toho dostane :yes: Osinu v uchu mal pred mesiacom náš chrt,tiež to mal v bubienku.Švagriná si myslela,že pes dostal porážku,hlavu držal nabok a aj papulku mal vykrivenú ako ho to bolelo.Absolvovali tento istý postup,dostali ATB kvapky a do 3 dní bolo všetko OK :jop:
Všetko bude v poriadku :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Travove semena v uchu.

Poslaťod Bavlnka » Ned 17.07.2011 21:12

Ďakujeme, teraz som jej ešte našla osinu v labke ale dala sa bez problémov vybrať.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Mirka & Tyson » Pon 16.01.2012 18:10

Ja doplnam nasu skusenost s osinou predminule leto (kopirujem, co som pisala na forum AST, preto v takmer pritomnom case):

Takze nasa najnovsia skusenost s osinou - suchu osinu vdychol Tyson nosom :-/ .... priznaky, okamzite kychanie + krv z nosa, pretrvava asi pol hodinu, potom sa postupne psik ukludnuje, pretoze osina sa obali hlienom a nedrazdi tak vnutorne dychacie cesty.

My sme sli hned vcera vecer ako sa to stalo na pohotovost, ale kvoli vysokym teplotam vonku a moznosti kolapsu ho veterinar nemohol uspat a skontrolovat, ci to je osina alebo nie (najskor sme si mysleli, ze je to alergicka reakcia na postipanie) .... takze rano sme sli, museli ho uspat a sondou skontrolovat dychacie cesty, nasli v nich asi 10 cm hlboko zapichnutu 4 cm osinu :-/, nastastie vybrali, teraz mame na dalsie 4 dni ATB aby nedoslo k zapalu, kedze su dychacie cesty znacne podrazdene.

Este doplnam skusenosti nasho veterinara s osinami - pokial veterinar nema sondu, nie je mozne osinu vytiahnut ani presne lokalizovat. Priznaky je mozne si pomylit s priznakmi nachladnutia, resp. pokial majitel nezachytil hned od zaciatku co sa stalo, zda sa, akoby mal psik len nadchu. Lieci sa to iba ATB, avsak psik si z casu na cas kychne. Po case sa v okoli osiny zacnu tvorit plesne, ktore su silnym karcinogenom, moze to rozozrat az kost respektive putovat po tele psika a sposobit aj otravu krvi. Ak sa osina nevyberie dostatocne rychlo, sposobi velke komplikacie az umrtie zvierata .....
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Silwuska » Uto 17.01.2012 14:30

Fuuu tak toto by ma teda v zivote nenapadlo :oo: sila teda, este stastie ze ste to hned zaregistrovali :oo: fuj, co im budem davat asi nejake chranicky na nosy v lete abo co...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Mirka & Tyson » Uto 17.01.2012 15:21

Silwuska píše:Fuuu tak toto by ma teda v zivote nenapadlo :oo: sila teda, este stastie ze ste to hned zaregistrovali :oo: fuj, co im budem davat asi nejake chranicky na nosy v lete abo co...


No hlavne vdakabohu za nasho veterinara, hocijaky iny suflikant sondu ani nema a v zivote by neprisiel na to, ci tam ta osina je alebo nie je ...
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Trávové semená v uchu

Poslaťod Amis » Uto 06.03.2012 21:37

Ja neviem co budeme robit s psikom kamaratky, je to kavalier king charles spaniel. Je to byvaly psik susedov ale stale este pobyva u susedov az na leto si ho zoberu. Velmi trasie uskami, este mu ho len zdvihnete a trepe nim... podla mna tam ma nejake semeno a velmi do nich hucim nech s tym daco robia :ach: Pomoze umyvanie specialnym pripravkom na cistenie usi ? (aspon docasne kym pojdu k veterinarovi)
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy