Uhryznutie hadom - vretenica

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Margita » Štv 07.05.2015 20:23

kde byvate?v ktorej oblasti?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod majkita » Štv 07.05.2015 20:25

Margita píše:kde byvate?v ktorej oblasti?

víglaš okr Detva
majkita
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Shel-chan » Štv 07.05.2015 20:34

Margita, jake "to len zmijou"? Vies o tom, ze zmija je vretenica a je to u nas jediny jedovaty had, ze??
U nas zije len myslim sest druhov hadov: vretenica severna (zmija) a uzovky - obojkova, hladka, frkana, stromova, a teda slepuch lamavy, ktory po spravnosti nie je had ale jasterica, len nema nohy.
Koho zaujima viac, tu je aj link: http://www.ntic.sk/ntic.php?adr=hady2

Majkita, na fore sa nekrici, vypni si CapsLock a precitaj pravidla.
Co sa hada tyka, predpokladam, ze to najskor bol len slepuch (toho som aj ja minuly tyzden z kompostu vyhrabala) alebo uzovka obojkova, oba prakticky neskodne. Ak byvas niekde s vyskytom vretenic, urcite sa na nejake "prirodzene protilatky v krvi psa" nespoliehaj, ved vidis par prispevkov nad tebou ze pes moze po uhryznuti aj uhynut...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod majkita » Štv 07.05.2015 20:42

Ved ja nekričim musim zystit či je u nas vyskit vretenic dakujem za odpisanie
majkita
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod hruska » Štv 07.05.2015 20:50

Mozno si to s cimsi pletiem, ale nevyskytuju sa zmije prakticky vsade mimo vysokych poloh?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod majkita » Pia 08.05.2015 8:12

Pytala som sa veterinara takže psik ma nejaku protilatku ktora ako tak posobí proti uštipnutiu hadom.ale nato sa spoliehať nemožeme a že had ku psovi nejde lebo sa ho bojí citi hrozbu.
Naposledy upravil majkita dňa Pia 08.05.2015 9:09, celkovo upravené 1
majkita
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod akuk » Pia 08.05.2015 8:36

Shel-chan píše:Koho zaujima viac, tu je aj link: http://www.ntic.sk/ntic.php?adr=hady2

presne totok som kuk :lol: s tymi ocami som netusila ako to je :no: v lete mam hadov kolo zahrady dost, maju svoje fleky, idem po drevo do ohna a to drevo sa hybe :aaa:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Bee House » Pia 08.05.2015 21:08

majkita píše:Pytala som sa veterinara takže psik ma nejaku protilatku ktora ako tak posobí proti uštipnutiu hadom.ale nato sa spoliehať nemožeme a že had ku psovi nejde lebo sa ho bojí citi hrozbu.


len maly postrech, ked som raz prisla vypustit svojho psa z voliery na dvore, spolu so psom sa vyplazili odtial aj hadiky. pekne sa vyhrievali na slnku kym bol pes zalezeny v bude :no:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Shel-chan » Pon 11.05.2015 8:30

majkita píše:Pytala som sa veterinara takže psik ma nejaku protilatku ktora ako tak posobí proti uštipnutiu hadom.ale nato sa spoliehať nemožeme a že had ku psovi nejde lebo sa ho bojí citi hrozbu.

To je sice krasne, ale kym ti nevie veterinar povedat minimalne ako sa tato protilatka vola, tak to je asi rovnako uzitocna informacia ako ked ti ja poviem, ze ziadnu nema :ach:

A had ku psovi nepojde, lebo citi hrozbu, ale ked pojde pes k hadovi, had bude citit hrozbu a pohryzie ho v sebaobrane.
To su uz jake perly...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Ninqua » Str 10.06.2015 20:34

Ak by ju uhryzla hneď za veterinárom ani neváhať
Ninqua
Nováčik
 
Príspevky: 25

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Nisus » Štv 15.07.2021 14:23

Môže byť toto začínajúca nekróza, alebo to skôr vyzerá na uštipnutie hmyzom?
20210715_084808.jpg

Olivera pred takmer 2 týždňami kusla vretenica do nosa (vyznačené červené bodky na fotke) a dnes ráno som mu objavila toto. Včera to ešte určite nemal. Chlap hovorí, že podľa neho to ani ráno nemal keď ho bral von a že niečo zňuchával.
K vetovi sa chystáme zajtra kvôli niečomu inému, len teda neviem, či to nemám urgovať a ísť tam dnes, lebo tak nám to napísali do papierov, že ak sa zmení koža, tak okamžite prísť (keby to náhodou bola nekróza). Len teda dnes je to úplne že zlé načasovanie.

Edit: na pohľad to nie je ploché, skôr také vyduté, jak štípanec od komára.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod straka17 » Štv 15.07.2021 14:44

Ohraničené kruhové, zároveň vypuklé mal Bady na nose, bola to pleseň z toho, že hrabal myši. Či to je reálne u teba neviem :nwm:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Lindchen » Štv 15.07.2021 20:50

Arisko to mal, nechcem to tvrdiť na 100%, ale také isté a bola to pleseň. Vraj sa to dá chytiť aj na jeseň, keď je vlhko a pes sa hrabe v lístí, lebo myši nehrabal.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod Nisus » Pia 16.07.2021 1:12

Offtopic: No, boli sme u veta (nevydržala som). Pozerala to pod UV svetlom a že "nothing is growing there", tak že pleseň to asi nebude. Na nekrózu to nevyzerá, že skôr nejaká infekcia kože. No tak sme vyfasovali antibiotickú masť a hotovo. Zahluším ho fakt, vkuse tie myši vyňucháva a pchá ten nos kde nemá (toť kusnutie vretenicou nedávno :ach: ). Tuším ho idem poistiť :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Uhryznutie hadom - vretenica

Poslaťod pigie » Štv 22.07.2021 4:15

Nisus, teraz som kdesi citala, ze psi po ustipnuti hadom mozu byt nachylnejsi na autoimunitne ochorenia :ua: Takze prave prejavy na kozi su velmi caste :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy