Zlomeniny nohy

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod ecc » Str 11.11.2015 0:31

Ahoj, mam malu nemecku dogu, cca 6 a pol mesiaca. Proste stena, ktore je prilis aktivne, hrave, vsetko hryzie, rad skace po ludoch, rad sa nahana za loptickou, jablkom, najradsej kradne zo schodov slapky alebo aj topanky. A pritom je cely rad, ze urobil zle. Ako som tak hrabal listie a zacal ho davat do igelitoveho vreca, zacal mi trhat toto vrece. Potom zacal po mne skakat. Ked neprestaval, tak v momente ako chcel na mna skocit, tak som ho rukov odsotil doboku. A potom este par krat, az som ho nakoniec zavrel, kym to nebolo vsetko vo vreci. Nasledne som ho pustil.

Vsimol som si, ze trosku kryval na jednu nohu, nevedel som identifikovat, ze ktora to asi tak moze byt. Vecer okolo deviatej som s nim este bol, ale uz velmi tazko chodil a silno krival. Tak som len sedel na stolicke, lezal vedla mna, hryzol loptu, hryzol mi ruku. Evidentne sa mu zle chodilo, ked nebehal.

Skusal som mu chytat labky, stlacat, pozeral som zospodu na "chodidlo", ze ci tam nieco nema pichnute. Vsetko vyzeralo okej. Taktiez neknucal ako som mu stlacal labky. Myslim si teda mojim laickym pohladom, ze by nohu nemusel mat zlomenu, pretoze pri zlomeniny by asi klucal, stekal, plakal.

Je teda mozne, ze je to len vyklbene alebo ma natiahnutu nejaku slachu? Neviem ani sam, ze ci to ma od momentu ako po mne skakal alebo ci sa mu to stalo niekedy predtym alebo potom. Ale mam vycitky svedomia, ze mozno som mu to spravil ja. Doobeda chcem volat veterinarovi, lenze neviem, ze ci dokazem uz tak velkeho psa nalozit do auta a doniest k nemu, hlavne, ked ho boli noha a moc toho nenachodi.

Ani si neviem predstavit, ze ak by to mal zlomene alebo nieco take, ze musi mat dlahu/sadru trebars 1-2 mesiace, ze ako by sa spraval, vsak pri jeho hyperaktivite by ju po jednom dni znicil uplne :pac: Ach jaj :plac:

Ako dlho sa asi tak lieci pripadna zlomenina, natiahnuta slacha alebo vyvrtnuty klb?

Dakujem
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod wer » Str 11.11.2015 7:08

Nemusi to byt zlomene, ale navsteve veta sa nevyhnete. Diagnoza sa neda stanovit cez internet...

A co sa tyka nakladania do auta - toto by som rozhodne psa hned po vylieceni naucila, zide sa vam to.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod pigie » Str 11.11.2015 8:23

A ani to nemusi suvisiet s tym, co sa odohralo. Panostitida je v tomto veku uplne bezna. Treba navstivit veta.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod ecc » Uto 17.11.2015 14:19

Ahojte, tak dopisem ako to dopadlo o tom co som pisal na predoslej strane. Psik sa mal na dalsi den uz lepse. Vyspal sa, trosku este krival, ale bo o dost zivsi. Volal som doobeda s veterinarom, v tom case sa nevedel prist na neho pozriet, ale povedal mi, ze ak beha a chodi, ze by to nemalo byt nic vazne. Ze ak sa to nezlepsi a poobede by bolo zle, nech mu volam. Nariadil mu aspon dva az tri dni klud, takze bol viacmenej zavrety v ohrade, pustil som ho tak 3-4x denne na 10 minut, ale snazil som sa, aby nebehal, aby sa len vycikal, vykakal, trosku som ho pohladkal a isiel do ohrady. Aj tak vela casu prespal. Dnes je uz zivy, mam pocit, ze uz ani nekriva, uz skace kade-tade, spravil dobru nahanacku so susedovou mackou a tentokrat vyhrala zase vyhrala macka :D
ecc
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod LenKaMiam » Str 20.04.2016 21:46

Ahojte, citam o zlomeninach a mozem dat len jednu radu..ked uz neviete co a ako, chodte do BA na kliniku SIBRA. dokonca su aj na facebooku. Poviem Vam, ze su spickoví a nehovorim o odvedenej praci (ci uz zlomeniny, operacie chrbtice, oci, usi atd..). Vedia aj skvelo poradit.
Nechcem im robit reklamu, ale mala som tam operovanu macicku a v podstate este teraz 5 tyzdnov po operacii chodime na prevaz. Vsetky 4 kosticky na zadnej labke dolamane, vlozili jej piny do kosti a vyzera to uplne nadejne (len uz jej lezie trosku na nervicky ten prevaz, ale musi vydrzat :nwm: ) Videla som aj vela psikov po operacii kosti, nadorov, chrbtice a jednoducho naozaj odvadzaju perfektnu pracu :jop: .
Tak skuste, ja mam s nimi naozaj vynikajucu skusenost a aj znamy, co tam chodia..
Vela zdaru a co najmenej zlomenim a chorob vam zelam :jupi: .
LenKaMiam
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod JarkaTia » Pia 26.04.2019 15:55

Ahojte poprosila by som radu mame fenku Vipeta má 10tyzdnov. Boli sme si po nu pred tyzdnom ked sme ju doniesli domov vsimli sme si ze steniatko ma na prednej labky velmi vyrazny klb volala som majitelovi od ktoreho sme ju kupili ci sa jej nestal niejaky uraz tak vraj nie ze to maju vsetky. Vcera sme boli u veterinara nakolko nozicka sa vykrivila este viac a zistilo sa ze ma staru 3mm zlomeninu nezafixoval nam to povedal ze do 6-7 mesiaca sa stym neda nic robit nakolko steniatko sa vyvija,cize operacia ak sa to nezrovna prichadza do uvahy az potom.
Pridavam aj foto vyzera to strasne ale neboli ju to vobec od zaciatku. Najprv sme mysleli ci nema niejaku vyvojovu chybu ale potvrdila sa zlomenina.
Chcem sa spytat mame zajst este k inemu veterninarovi nech jej to spevni alebo nechat takto?Dakujem za kazdy nazor.
Prílohy
58379243_174399583476709_771965417349447680_n.jpg
JarkaTia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod wer » Ned 28.04.2019 20:39

:oo: chudatko. To co za chovatela? :hmm:

Ja by som.sa poradila urcite s ortopedom. Aj ked netusim, ci sa s tym da cosi robit, fixovat asi nie, kedze take steniatko.rastie doslova zo dna na den :ua:

Drzim palce, nech sa da dokopy a neovplyvni mu to zivot
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod Connie » Ned 28.04.2019 20:44

JarkaTia, my sme mali u šteniatka šeltie dosť podobný problém... Dá sa to riešiť, skús kontaktovať MVDr. Nováka v Bohumíne (ČR). Nám dal nohu krásne dokopy. :yes:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod JarkaTia » Ned 28.04.2019 20:45

Mysleli sme si že seriózny aspoň tak priateľsky sa choval všetko nám vysvetlil teda skoro toto zamlčal :/ nakoľko ju mame len týždeň chceli sme ju vrátiť ale nemáme to srdce mame obavy čo by snou bolo.
Ďakujem pekne tak budeme čakať dávame jej vápnik a pod tak budeme dúfať že to bude len estetická chyba.
JarkaTia
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod Connie » Ned 28.04.2019 21:03

Ja by som teda nečakala... Čo ak sa to bude len zhoršovať. U nás si šteňa zlomilo nohu v dosť podobnom veku v rastovej zóne, s vekom (a kým sme prišli na to čo sa deje) sa vytočenie nohy/škody len a len zhoršovali.

Šteňa podstúpilo operáciu (vlastne kvôli neskorému zákroku a komplikáciam ich mala viac... Ale to je už iná story), dnes má takmer 4 roky a nohu bez problémov používa. Skáče, lieta a človek by nepoznal, že jej niekedy niečo bolo.

V každom prípade držím palce. :yes:
Prílohy
15250841_1600521390242790_599435435408868087_o.jpg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod Margita » Pon 29.04.2019 4:49

Vapnik jej nepridavajte,s tym narobite ešte viac skody,skor kolagen,ale radšej sa poradte s ortopedom
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Zlomeniny nohy

Poslaťod pigie » Pon 29.04.2019 5:01

Za Mvdr. Novakom a hupem. On hovori, cim skor, tym lepsie vediet o probleme a riesit. Aj keby sa malo cakat, on je ten najpovolanejsi povedat, ze sa cakat ma. Inemu vetovi by som tak neverila, jemu prejde rukami denne viac psov s postihnutymi koncatinami ako inym vetom za mesiac.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Úrazy