Vyklbený bedrový kíb

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Vyklbený bedrový kíb

Poslaťod JOJO72 » Štv 10.05.2018 18:04

Dobrý deň. Potreboval by som od vás vedieť či máte niekto skúsenosť s takýmto zranením.Neviem presne ako sa jej to stalo,ale vykíbila si zadnú pravú nohu v oblasti bedrového klbu. Hneď sme s ňou boli u veterinára a ten jej po narkóze nohu dal do pôvodnej polohy.Veterinár povedal že to už nikdy nebude mať dobré a že už jej ta nožička bude stále vyskakovať s puzdra. Že tam pomôže len operácia a umelý kíb. A aj to nie je isté či to pomôže . Že ak nie tak potom amputácia.Prišlo mi s toho až zle.Mám dojem že im ide iba o peniaze.Aj ten prístup bol taký že sa ešte s toho nemôžem spamätať a v najbližšom čase určite vyhľadám iného veterinára.Pochopte. Je to náš miláčik a chceme pre ňu to najlepšie. Už som kontaktoval aj veterinu v Brne tak uvidím kedy sa ozvú. Ja len že či sa niekto s takýmto úrazom nestretol.
Ďakujem.
Psík je kríženec Yorka a čivavy, a má 10 rokov.
JOJO72
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyklbený bedrový kíb

Poslaťod smilex » Ned 13.05.2018 16:53

Dobrý deň, skúste Jaggy v Brne, MVDr. Vlašín. Dohodnite si stretnutie, doneste RTG, určite Vám poradia, mám dobrú skúsenosť, síce sú pomerne drahí, cca 10 min. konzultácia 600 CZK, ale myslím, že na úurovni. Tiež ma strašili s amputáciou, umelým kĺbom a pod., Vlašín radil nezasahovať, počkať, neriešiť nič zbrklo a vyplatilo sa, telo sa prisposobilo a fenka doteraz naštastie nemá problemy.
smilex
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Vyklbený bedrový kíb

Poslaťod JOJO72 » Pon 14.05.2018 3:41

Už má po operácii.Robili jej resekciu.Zatial sa zotavuje dosť dobre.Ukáže čas.
JOJO72
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vyklbený bedrový kíb

Poslaťod pigie » Pon 14.05.2018 4:33

A kto operoval? Resekcia u malych plemien je bezna a psici sa dobre zotavuju :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Späť na Úrazy