Pohryznuty pes inym psom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2016 8:53

plus píše: som zastanca sukromia inych ludi, ..

a ako vies ze zamestnava ludi na cierno? :angel:

no kazdopadne skoc za majitelom a potom budes vediet co dalej, a ked s nim nebude ziadna rec,tak ho aspon nabonzuj na prislusne urady,ked je to nejaky tlk...
obcas sa stane aj taketo,´ja sa preto psom vyhybam...

Offtopic: pri tom usudeni mojho veku,si mohol usudit zemam o dost menej,myslim,ze 30rocna zena ma ine nazory :heh: :heh: :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod clupko » Pon 08.08.2016 9:07

pisal si sem, lebo ta zaujimali nazory ostatnych na tuto situaciu. ked tu zrazu, prekvapenie! nazor vacsiny tunajsich psickarov na tuto situaciu je iny, nez tvoj nazor. preto sme vsetci kritici a degradujeme forum :ach:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Pon 08.08.2016 9:29

iny nazor by bol OK, ale pisal som zaroven, ze obaja sa uz videli, pristupili k sebe, co znamena, ze sa nic nestalo. keby keby keby ma voditko - otazne je, co by to realne zmenilo, dal by som dole voditko, lebo uz sa stretli a hotovo?
teoreticky, dany pes mohol ist okolo, zatial co ja davam psa von z auta, v aute voditko nema (avsak ma postroj pripevneny na autopase), cize je tam casove okno, keby by sa do eba mohli pustit a voditko by nepomohlo, ale to je keby keby keby.
keby ma voditko a dostanu sa nenapadne na kratku az dotykovu vzdialenost a az potom nastane utok, cize to iste co sa realne stalo, len so snurou okolo krku - ja by som realne nemal sancu ich od seba odtrhnut, pretoze som bol pod zlym uhlom (moj pes by musel nutne byt v priamke medzi mnou a inym psom, lenze ten iny pes vyboci z priamky rychlejsie nez ja, kedze je k nemu blizsie, on urobi krok a ja musim tri, snad sa chapeme -jednoducho ja by som tahal, ale utocnik by stale bol na dosah, lebo nespravny uhol, nedostatocne rychlo by som ho z maleru vytiahol, tj z jeho radiusu, ale uznam ze to je moja chyba, ze som polavil v ostrazitosti a isiel do zleho uhlu)
cize kritika na to, ze nemal voditko, tak nech je tam, ale padli tu potom dalsie - ze obtazuje inych, a to uz je diskutabilne.
napr, je tu 1 sused, ktory bol tiez vlastnikom pudlov a on, aj ked mam mojho na voditku, tak ma kecy "co ho skrtis, vsak ho volam, pusti ho ku mne" - ked niekto vola mojho psa, rad pribehne, ale ked sa tiez dozvedel, ze nebol na voditku, tiez kecy, ze to mam za to, ze nie je na voditku, cize ako mu vyhovuje, celkom farizejske. a okrem toho, je normalne ze vola psa-suseda k sebe sa pomojkat? to uz nie je obtazovanie, ked sa chystam do prace/jednoducho prec a mam casovy harmonogram a on s chce mojkat? toto ma zaujalo, ked tu niekto (neviem kto) zacal pisat, ze pes je obtazujuci.. pokial je navolno.. bez toho by tema nedorastla az do takych rozmerov, kedze som zvyknuty na reci ohladne voditka, to je pomerne bezna komunikacia medzi dvomi tabormi..

ja viem, ze voditko je istota, pomoze, ale nespasi.. vela krat vidim ludi, ze maju psa na ulici, na vodzke, 3-4 metre pred sebou, nie je to vela, ale keby sa pes rozhodne, nic mu nezabrani na ceste na cestu, ktora je bezprostredne vedla chodnika, ide tu cisto o uhol a radius, kam az pes dociahne.. niekedy je to menej ako 1,5metra, aby to stacilo na tragediu, hlavne v meste.. vzdy ma zaujimalo, co si myslia a preco takto konaju, naco je to voditko, ked je tam medzera cez ktoru sa dostanu a ublizia si.. ale mozno mam malu fantaziu a maju to nejak premyslene.. je mozne, ze tychto "trhlin" je viac - nikto sa nad tym velmi nepozastavuje.. preto verim, ze bez voditka je bezpecie vacsie, lebo voditko MOZE predstavovat falosne bezpecie - bol som svedkom, ako sa pes vyvliekol z vodzky atd.. vytrhol vodzku z ruk majitela.. zamotal sa do inej vodzky a potom sa pobili.. cize.. falosne bezpecie mi nestoji za to, aj ked, moj pes na to doplatil, nastastie nie s trvalym nasledkom.

Margita, sused mi povedal o tej ciernej praci a chate, a jemu sa asi pochvalil on sam, nezistoval som si, ci je to pravda, nemusi, ale tipol by som, ze je, kto by o sebe roztruboval take veci ? neviem.. ten ity sused (ale aj dalsi dvaja) hovorili o tych bojoch. nemyslim, ze organizuje boje, mozno kedysi, tak som to pochopil a mozno je to fama a prekrutilo sa to o dost.. len rozmyslam, keby je nauceny k bojom, mal by na slovo posluchnut a odist z boja? mozno to bolo mienene len take boje, neviem ake boje..
mimochodom, dany majitel nebol arogantny, aspon sa tak choval, aj sa pytal, ci mojmu psovi nieco je, v tom momente este nekrvacal, nevedel som ze ma rany po kusnuti (dufal som ze ho drzal len za dlhe vlasy).

inak len tak pre zaujimavost
https://www.washingtonpost.com/news/the ... our-phone/
tito sa snazia uhadnut vek, len na zaklade nainstalovanych aplikacii v mobile.. pri milionoch ludi (vzoriek) sa uz da pekne carovat.. inak je zaujimave, ze ked som si dal vsetky aplikacie ako "nemam" (nemam smartfon, resp aj mam ale nemam na nom nic okrem google maps), tak ma to pomerne dost trafilo... to len tak na margo hadania, keby sa niekto nudi..

clupko, degraduje forum to, ak niekto nevie, co som, kto som, co kto je moj pes (myslene, nikto ma tu osobne nepozna, nevie ako sa staviam voci situaciam, ako je pes vychovany a ako sa on sprava v sitauciach) ale aj napriek tomu viac ludi zacalo pisat, ze OBTAZUJEME okolie.. lenze ja velmi dobre viem, ake je to aj neprijemne, ked pide hociaky pes a skace po mne, tak preto som naucil svojho aby toto nerobil..
priklad: seniorka, ma stredneho psa, resp. sucku. kastrovana, 99% bez voditka, ktore ma pri sebe, jej sucka skace po ludoch, ona sa ju od toho snazi oducit, lenze sam som svedkom, ako ked ta sucka ani nie ze pribezi, ale priblizi sa k ludom, az oni ju vyprovokuju k tomu, aby sa pomojkali.. a potom sucka na nich skace.. (blato neblato). toto robi, seriozne, ai 50% ludi. potom 49% ludi sa ju snazi ignorovat, lenze co ta sucka ma robit? je zmatena... niekedy neskace, niekedy skace (skor obsmieta sa, vyskoci len v desatine pripadov), potom je tu 1% ludi, co:
- kopu do nej (mimochodom, seniorka prosila ci nemam niekoho koho jej sucka nepozna, co by ju odsotil, keby po nom ybehne, nech sa oduci)
- ide 50tnik a 8rocna slecna. a ona ze "oci, bojim sa toho psa" a on ze "neboj sa, ked k tebe pride tak ho kopnem ze sa nespamata"

jej uscka ma 3 roky. je mlada, ma toho vela pred sebou.

a teraz, co si myslite, co je lepsie? ucit 8 rocnu, ze ked pribehne k nej pes, tak ho treba dokopat az sa nespamata ? toto ma byt vychova hodneho chlapa po 50tke? co z nej vyrastie? dotycna sucka bola york, hmotnost tak co ja viem, 1,5kg aj so zasobami granul co ma doma? to len tak na zamyslenie.. ja osobne som vyrastal aj u babky, kde bol vlciak - zdrhol, niekto ho asi zastrelil, polovnici radi strielaju psov(?), na tom vlciakovi sme ako deti (6-8rocne) mohli skakat, bol absolutne super. zaujimal by ma nazor psychologa, co vyrastie z danej slecny, bude jacat ked uvidi lucneho konika v izbe? taka slecna, ked vyrastie, pri takom otcovi, bude vobec mat rada kvety? alebo sa ich bude stitit, lebo je to zive ?

to len tak na zamyslenie, ci moj pes, ktory obtazuje max tak 1 z 1000 okoloiducich, lebo si ich pomyli s blizkymi, resp ten 1 z 1000 ho privola k sebe a hovorim si, nech ide, ked ho vola.. alebo "kopnem ze az" vychova ?

ale tak ja chapem, zijeme v hektickej dobe..
Naposledy upravil plus dňa Pon 08.08.2016 9:42, celkovo upravené 1
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod clupko » Pon 08.08.2016 9:38

uprimne poviem, ze som to necitala cele...
ale naco zbytocne hladas vyhovorky? zly uhol, voditko prilis dlhe, nestihnes zareagovat.... keby, keby... jasne, aj pri neviemakom zabezpeceni sa moze stat nehoda. ale vsak hovorime o moznosti nieco spravit. mas mat psa na voditku. ked ho nemas na voditku, tak holt mas mensiu mieru kontroly nad nim, musis aj s takymito situaciami ratat, a nie potom riesit, koho je to vina, koho to ako velmi boli, a kolko percent ma kto zaplatit :nwm: pustili ste ich k sebe, museli ste vediet, ze existuje moznost, ze sa pobiju. zmier sa s tym, hotovo.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Nyssa » Pon 08.08.2016 9:42

:rip: akože čo? :rip: radius, uhol, neuhol.
osobne si myslím po rýchlom prečítaní tvojich príspevkov, že aj keby mal ten JRT náhubok, ostnatý drôt okolo celého tela, aj tak by bol na vine, ak by tvojho miluškého pudlíška napadol. absolútne nevieš čítať psie reakcie, predvídať. kľudne mohol tvoj pes urobiť prvý neverbálny krok. ale viem, priznať si chybu je ťažké...
takých teoretikov, čo napíšu 2 A4 o :kak: zbožňujem :ach:
jednoducho, je to aj TVOJA chyba. nemal si psa zabezpečeného. ale ok, samozrejme, vodítko je len falošný pocit bezpečia :ach:

edit:
plus píše:to len tak na zamyslenie, ci moj pes, ktory obtazuje max tak 1 z 1000 okoloiducich, lebo si ich pomyli s blizkymi, alebo "kopnem ze az" vychova ?


bral by si to aj pri 80 kg doge? či len malinkí milučkí havinkovia sa môžu takto chovať??
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 08.08.2016 10:15

super tema na nicnerobiace dopoludnie,kedze ozaj nemam nic na robote tak sa este zapojim :heh:
ad deti a psy- naco ich nutit do kontaktu s cudzimi psami ked o to nestoja?nebudem riesit dovody preco sa 8rocne dieta boji maleho psa.ale ta babka je veru celkom smiesna,ona caka on cudzich ludi aby jej vychovavali psa?ved kem mam psa co sa tesi z ludi a skace po nich,to neznamena, ze mu to umoznim,napr aj na to je dobre voditko,ze mu zabranim v tomto neziaducom spravani...

inak k tomu co vyrastie z takeho decka,tazko povedat, a mozno aj milovnik psov
ja ako dieta som chodila k babke a chovala okrem ineho aj prasata,ked som tam bola stale som chodila k tym prascom a som sa s nim rozpravala a hladkala ich,jedneho dna svina visela dolu hlavou a vsade krv...
mala aj husi ,tie sme s bratom chytali a davali do vanicky s vodou aby sa kupali a ony sa tam kupali a my sme sa tesili,jedneho dna som takto dosla,ze chytime husi a dame ich do vanicky, a na dvore boli hodene uz len dva zobaky...
a myslim,ze zo mna vyrastol celkom normalny clovek,co ma zdravy a pozitivny vztah k prirode a k zvieratam
ak ked decko je ovplyvnovane zo zaciatku rodicmi,ale nie vzdy to tak bude, a kedze je to samostane zmyslajuca bytost vlastny nazor na dianie si vytvori sam a nemusi sa stotoznovat s nazormi rodicov
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod moschino » Pon 08.08.2016 10:19

súhlas s babami :superman: :lol:
aj ja mám malé psy, ani toho 4kilovéhgo nepúšťam navoľno obťažovať ľudí, ani aby sa im tmolil okolo nôh, nedajbože vyskočil a prel sa o nich packami, aby kukol, čo jedia alebo čím šuštia v kabelke :prd: A čo keď je malý, i tak chodí na vodítku
stále sa vyhováraš, len aby ti niekto uznal pravdu ale vôbec neberieš do úvahy, že je tu celkom slušná skupina ľudí, psíčkarov, čo sa ti vyjadrila. Jasné, že psa ani na vodítku na 100% neochrániš, ale ak by aj nejaký pes pribehol, máš oveľa väčšiu možnosť ho uchrániť. A v tomto prípade si môžeš pýtať od majiteľa druhého psa náklady na veterinu, aj keby ho tvoj pes na vodítku vyprovokoval.
Ja mám provokatéra, ale je na vodítku. A keby dojde nejaký čokel a pustí sa doňho, kým je na vodítku a nedajbože sa niečo stane, pekne naklusám k majiteľovi psa, ktorý bol navoľno a riešim s ním náklady na veterinu. Ale keď si ho mal navoľno, nechal si ho "napospas osudu"
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod elfinka » Pon 08.08.2016 10:34

Offtopic: No ale zas, ti dzekrasli sidliskovi su naozaj bojove bestie :haha:
Si mal skor povedat ze to bol jrt :angel: :angel:

Nie, fakt ich nemam rada :joint:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 08.08.2016 10:51

elfinka píše:No ale zas, ti dzekrasli sidliskovi su naozaj bojove bestie :haha:


Suhlasim :lol: v brane mame jedneho ktory ked zbada Harislava, je neskutocne agro ide sa uplne potrhat, sklbe jak zmyslov zbaveny. Nedavno ked s nim jeho majitel vystupoval z vytahu tak vystartoval ze majitela len tak trhlo a mobil co mal v ruke letel na zem. Chalos take nervy chytil ze ho chytil na voditku do vzduchu a smraril spat do kuta vytahu. :oo: Ale aj mimo to je strasne nevychovany, raz ked sme sa minali v brane (siel som bez psa) tak mi normalne zahryzol do nohavic, lebo z nich Harika citil (asi). Este ze nenosim slim strihy nohavic, inak by som mal asi diery v nohe. :heh:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Nyssa » Pon 08.08.2016 10:53

Offtopic: tak to chlapec asi stal v dobrom uhle, ked sa mu podarilo psa strhnut na voditku nazad do vytahu :haha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 08.08.2016 10:59

Nie nie, zle som to napisal, nie voditko ale obojok. On bol na voditku napnuty lebo sa snazil dostat k Harikovi. Ked sa typek zohol pre mobil, strhol ho voditkom spat a do vytahu ho smaril tak ze ho drzal za obojok. S naprahom, z vysky. Vyzeralo to dost drsne.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod hugo :) » Pon 08.08.2016 11:02

tak mne sa stalo že na lúke za ihriskom napadol môjho psa (na vodítku aj s náhubkom) druhý ktorý bol pustený navoľno na ihrisku - vybehol cez dieru. aj keď som upozornila majiteľov, že som so psom. bola som sama na cca. 120 kíl, musela som odtrhnúť druhého od môjho... písala som majiteľke, uznala chybu, ale odmietla platiť. ja som spravila tiež chybu lebo som nevolala polišov. takže ostali mi iba vyhrážania, dala som jej vedieť, ak nám ešte raz ten jej debil ublíži, mám našu konverzáciu, odložené hlásenie z vet., účty, fotky, viem dokázať že útok nie je jednorázovka.

z druhej strany ak k môjmu priamo pribehne iný pes, je z toho prúser. nikdy som nepochopila prečo ľudia nechávajú svojich neprivolateľných blbečkov pobehovať, častokrát sa ani nestarajú kde je ich pes, čo robí (píšem vlastné skúsenosti, koho sa to netýka nech neberie na seba)

ak si pustíš psa k druhému to aj pri dohode s majiteľom, stať sa môže hocičo. zober si z toho ponaučenie a teš sa že udalosti na tvojom psovi nezanechali nezanechali žiadne negatívne reakcie...

Nyssa píše:
plus píše:to len tak na zamyslenie, ci moj pes, ktory obtazuje max tak 1 z 1000 okoloiducich, lebo si ich pomyli s blizkymi, alebo "kopnem ze az" vychova ?


bral by si to aj pri 80 kg doge? či len malinkí milučkí havinkovia sa môžu takto chovať??
ani neveríš, koľko takých je u nás... 5kilové čudo, hryzie ma do nohy, obskakuje okolo huga, provokuje, šteká ako blázon. vodítko, obojok pozná iba z videnia. a majiteľ že: "šťastie že tvoj je taký kľudný" no nie, nie je, a raz mu rupne v bedni a aj keď má náhubok, ublížiť môže... majitelia berú že ich malý psík ublížiť nemôže ani tak, tak ho pusťme, nech sa vyriadi...a ja mám na starosti aj môjho nerváka aj cudzieho "milučkého havinka"
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Nyssa » Pon 08.08.2016 11:06

hugo, práveže viem a verím, preto to píšem :ua: lebo maličkí môžu všetko (česť uvedomelým výnimkám), ale keby to urobil väčší, tak už je na odstrel
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod plus » Pon 08.08.2016 15:00

maly velky - ciernyn biely, cigan slovak, rus american..
sused ma velku dogu, krasny, ani raz som ho nevidel na voditku..

k tym uhlom - v nasej realite platia fyzikalne zakony, len tak napriklad - trafit lampu/strom v aute, je uplne ine, ked je full overlap a ine ak 1/4 overlap - europske normy pouzivaju ten prvy, ten druhy zarucene zlomi vaz posadke, lebo ich odhodi inym uhlom. je uplne sum a fuk, kto sa tomu smeje, tak to plati.

a ked sa priamka utocnik moj pes a ja posunie do uhlu, ze budem na nich kolmo, tak nemam schopnost potiahnut za voditko.

idem najst temy, kde bol napadnuty pes a vysmejem sa mu, ze je to jeho vina. aj ti 190 ludia, co su obete v Nice, vlastne su na vine, co tam postavali na ceste uzavretej...

a nech nezabudnem, aj ti chudaci, co davaju sklo, klince, otravu do nenapadnych parkov a rozhadzu po sidlisku, aj tam su na vine majitelia psov, lebo ich necahli zjest navnadu... plna vina na nich, mali b ich zavriet, lebo neochranili svojho psa...
plus
Nováčik
 
Príspevky: 36

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod hugo :) » Pon 08.08.2016 16:01

plus píše:idem najst temy, kde bol napadnuty pes a vysmejem sa mu, ze je to jeho vina.
ja som tu, hľadať nemusíš, pri každom napadnutí som sa cítila byť vinná že som nedokázala môjho ochrániť, lebo to má za úlohu každý jeden majiteľ a ja som v tom zlyhala, kľudne si poslúž :no:

v tomto ti dávam za pravdu:
plus píše:a nech nezabudnem, aj ti chudaci, co davaju sklo, klince, otravu do nenapadnych parkov a rozhadzu po sidlisku, aj tam su na vine majitelia psov, lebo ich necahli zjest navnadu... plna vina na nich, mali b ich zavriet, lebo neochranili svojho psa...
ak by sa mi niečo podobné stalo, neodpustila by som si to... a myslím si že každý majiteľ ktorý prišiel o psíka takýmto spôsobom sa pýta, čo mohol spraviť aby zabránil otrave...
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy