Pohryznuty pes inym psom

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2016 11:58

[quote="plus"

Margita - naozaj veris tomu bludu, ze keby mam psa na voditku, tak mu ho zazracne ochrani? ...[/quote]
keby ho mal aj on tak ano,aspon budes vediet,pes ozaj nepotrebuje mat milion psich kamaratov a sa nuchat na ulici :ach: sa snaz zabranit kontaktu s cudzim psom,ty si jeho majitel,daj mu pocit, ze pri tebe sa moze citit v bezpeci lebo situaciu vyriesis,

a ked chodis s nim na volno,drzi sa len pri tebe,ci si odbehne pozdravit psy co stretne a sa onuchat? napriklad mna obtazuje kazdy jeden pes,aj ked je "dobry a neublizi" ktory ku mne pride sa onuchat,ja o onuchavanie nestojim,cize ma obtazuje,tak to myslim

pre man obtazovanie znamena,pritomnost kazdeho psa na volno vo vzdialenosti 1m a menej,ktory s nami nadviaze ocnyy kontakt :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod clupko » Pon 01.08.2016 12:01

och :ach: pustili ste psy navolno, aj ked ste nevedeli, ako sa budu k sebe spravat, uz to je riskantne. dva psy, dost vysoka sanca, ze si nesadnu. nastala bitka. ako mozes urcovat, koho to bola vina? len podla toho, ze on vyhral? :otaznik: keby boli na voditkach pri tomto stretnuti, mohli ste stihnut zareagovat a odtiahnut ich este nez sa zakusnu.
ako, ked chces, chod od toho druheho pytat peniaze, ale nebud prekvapeny, ked bude reagovat ako my. dufam, ze ste sa obaja poucili.

edit - ine by to bolo, keby tvoj bol riadne na voditku, a z nicoho nic, bez tvojho dovolenia, k vam dobehne cudzi pes a pobiju sa. tak ok, vina toho druheho. lebo jeho pes nebol zabezpeceny a pod kontrolou. ale takto? obaja ste spravili tu istu chybu.

plus píše:si mozem kupit velkeho psa, a kazdy pes, ktory bude navolno a on ho roztrha, bude niest naklady ten kto utrpel ujmu ? ved ma byt nejaka zodpovednost, nie ?

ano, a ta zodpovednost spociva napriklad v tom, ze svojmu psovi zabezpecis vycvik, voditko a kosik, ak bude agresivny, alebo aj v tom, ze ho nebudes pustat navolno tam, kde nemas.

moj pes je s vacsinou ostatnych v pohode (nastastie), ale na sidlisku, kde tie okolite psy nepoznam, ho nepustam len tak. okolo psov ide pri mne, ziadny kontakt. pracujeme na tom. ale to neznamena, ze sa nema kde vybehat. fakt, vybehanie stylom - pustim ho na luke plnej neznamych psov... to si koledujem o pruser.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 01.08.2016 12:06

plus píše: ...ale tak, normalny je, byva v BA, cize majetok by mal mat.. ...

Ty si sa do BA len pristahoval, vsak? A este k tomu s velmi skreslenou a naivnou myslienkou BA = majetok... Ja som sa tu narodil a tiez ako aj Margita, ziadny majetok nemam...

Ako chapem ze sa citis ukrivdeny a mas pocit ze svet je nespravodlivy, lebo tvoj pes sa pobil a vysiel z bitky horsie, ale co si urobil ty aby sa to nestalo? Ja napriklad aj ked pustim psa na luke navolno sa hrat so psami ktorych pozname, tak ked sa zjavi nejaky neznamy, tak si psa odchytim a som opatrny...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 01.08.2016 12:36

Pytat si prachy je scestne - kedze oba psy boli na volno. Vina je na oboch stranach alebo ak chces - nevina. Stalo sa ale dalo sa to predvidat. Je to nepredvidavost vas majitelov. Aj ja som sa v tomto zmenil oproti zaciatkom, nepustam psa na dialku aby sa "siel zvitat a hrat" ako ked bol stena a stretli sme kamosov. Teda niekedy ano ale musi ist naozaj o starych znamych pri ktorych vieme ze maju vyriesene vztahy. Ale ani to nie je iste ... ale zatial sa to nikdy nevymklo normalu.

A mimochodom, ze voditko ochrani nie je blud, len je dolezite aby bolo na oboch stranach. Co myslis, keby boli oba psy na voditkach a v dostatocnej vzdialenosti, poruvali by sa?

Inak mimo vsetko ostatne, dolezite je ze to celkom dobre dopadlo a tvoj psik neprisiel k tragickejsej uhone. Aspon sa mozes poucit. My ostatni sa aspon utvrdime v tom ze opatrnost treba vzdy. :smile:


Inak to s tym ze BA = majetok. Jasne ze to tak je, ja mam luxusnu vilu pri Slavine, luxusnu zahradku na Zabom majeri, 4 luxusne auta, jedneho luxusneho krizenca, vodim ho na luxusnom voditku, hovienka zdvihame len do luxusnych pozlatenych versace sackov, na dogforum pisem na luxusnej klavesnici s platinovym lemovanim a to patrim este k tym vacsim chudakom v BA. Ach ano. :ach:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod moschino » Pon 01.08.2016 12:39

súhlas so všetkými, hlavne s Margitou :jop:
keby si ho mal na vodítku ty a napadol by ten pes na voľno tvojho na vodítku, tak si choď pýtať za veta. Ale takto? :ach:
a aj pre mňa je obťažovanie hociaký pes "onničneurobí" a "onsachcelenhrať", keď príde k nám, ja ani moje psy o to nestojíme :no: presne takýchto psíčkarov, čo vedia svoje psy unaviť len tak, že ich nechajú behať za všetkým čo má 4 nohy fakt nemám rada. A ešte keď k tomu pripoja nejaké múdre vety, že platím dane, môžem si pustiť psa, alebo platím dane, tak nebudem zbierať :kak: , tak tých úplne neznášam :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2016 12:41

Kuluštek a to si preco skor nepovedal?hmm?ako tieto fakty o tvojom majetkovom zabezpeceni :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 01.08.2016 12:54

Margita píše:Kuluštek


To je ake mile oslovenie zas. :smile: Normalne sa tu potichu pyrim. :hi:

moschino píše:alebo platím dane, tak nebudem zbierať :kak: ,


Jak ja toto neznasam. Presne. :au:

Mne raz jedna tetka co zadelila? Mala psa na volno (civaviak) a ked sa to k nam priblizilo zacalo to stekat a vrcat. Harik reagoval, zjezil sa a vrcal tiez. Samozrejme Harik na voditku. A tetka ze "No, len si ho poriadne drzte." Do mna take nervy ze koniec. Mozno som to tu uz niekde ako vylev pisal, neviem. :lol:

Ale vlastne ono tieto zazitky a rozhovory s tymito simplexnymi psickarmi aspon pomozu cloveku sa zorientovat aby vedel koho ma okolo seba a nabuduce vie ze sa netreba kontaktovat a rozculovat sa. :yes:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2016 13:01

:lol:
to s aaj nam s moschino stali
sme sli ja dva psy ,ona svoje dva psy a ideme si tak,a oproti siel cavalier na volno majitel tak 10za nim, a on rovno k nam,tak si hovorime a ved nech si ide,tak s apriblizil a vsetci styria po nom s hukotom vystartovali a on mal este nejaku blbu poznamku,ze si ich mame drzat,alebo nepustat k nemu alebo co,nasi boli vsetci na voditkach :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod moschino » Pon 01.08.2016 13:03

kokos, to bol aký blb :prd:
Offtopic: nechápem inak týchto majiteľov malých zlostných psov, že si ich nechajú navoľno :oo: toľká odvaha. Malý smard čo provokuje a oni sa oňho neboja. Ja si držím poriadne vodítka s mojimi malými smradmi, aby im niekto hlavy neodhryzol
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 01.08.2016 13:08

Ja ked som raz jedneho upozornil ci by si neprivolal svoju suku (samozrejme na volnasa) ktora na Harika zacala vrcat, povedal mi ze jeho fena v zivote nevrcala (asi nepocul ked bol 20 metrov mimo), ze sa mam chovat ako kynolog a nezasahovat do nich. :haha: To je pamatna hlaska ktoru nikdy nezabudnem. Chovajte sa ako kynolog a nezasahujte. Ale dopadlo to nastastie cele dobre. :lol:

Ono taketo zazitky su zvacsa v terene neprijemne ale teraz je mi to vsetko strasne smiesne. :heh:

Moschino ze male smrady! :haha:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 01.08.2016 13:11

Mne uz takto smekol pribehnuci yorkmut po Destiny (ona bola na vodzke)... Majitelia niekde v prdeli niekolko sto metrov mimo dohlad... (my sme boli pri Saratku a yorkmut dobehol od Dubravskej pivarne...)
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2016 13:15

Peti tak jeden yorkmut pristal akurat na nart :lol: trosku si polietal
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod martin_s » Pon 01.08.2016 13:19

To som nestihol, on smekol, Destiny zaknucala a uskocila a on zdrhol...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Kulunuru » Pon 01.08.2016 13:20

Yorkmut na niekolko sto metrov to uz je celkom hardcore, to uz je na uvahy ci je este ludske oko schopne rozoznat ho na taku vzdialenost. :lol: Ale inak ja sa tiez vzdy cudujem ze ci tym majitelom nie je jedno co ten pes robi ... kde to robi a ako to robi. :lol: Ja by som bol do :kak: od strachu aby sa mu nieco nestalo, keby mi lietal hore dole po sidlisku ...cesty, spozarohove stretka ...

Peta sa nezda. :haha:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Pohryznuty pes inym psom

Poslaťod Margita » Pon 01.08.2016 13:22

uz sme uplne odbocili od povodneho,ale pre plusa odporucam n facebooku skupinu Psickari-BA tam budu mat isto viac pochopenia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy