Osina v labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Osina v labke

Poslaťod vavrena » Str 24.09.2014 7:58

No ja silno dúfam, že vyšla, ale budem ho ohmatávať teraz asi stále, či náhodou niekde pod kožou ešte nehnisá. Minulý týždeň sme chodievali do "prírody", muselo sa mu to zapichnúť vtedy, malinký môj :ua: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Osina v labke

Poslaťod Buchťa » Str 24.09.2014 8:07

Vavrena, taky si myslím, že vyšla. Protože jinak by asi to ložisko nevzniklo a neprasklo - je to reakce organismu na cizí těleso v těle, na tom místě, kde to je (to máš to stejné, jak tříska v prstě).
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Osina v labke

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 07.09.2015 16:41

Asi nejaké dva týždne mal pes na nohe medzi kolenom a zápästím vzadu takú malú "bulku" (cca 8x5x3mm). Najprv som myslela, že to je len vyšklbnutá srsť, však behá kade-tade po kroviskách. Na dotyk to bolo/je tvrdé, zapuzdrené, osinu či tŕň som necítila. Keďže viem, že s tým nie je sranda, tak som sa dnes vybrala k vetke, nech dotyčné semeno vyberie. Dr. osinu nenašla, ale vraj jej možné, že tam bola a pes si ju vytiahol, tak zobrala bunky na cytológiu, aby sa vedelo, či tam je zápal. Výsledky ešte nemám. Obsah bulky je tvrdý. Som trochu zmätená, pretože som myslela, že danú vec vytiahne alebo tú bulku porieši. Raz sa mu spravila tuková hrča, ktorá postupne rástla, z atb injekcie, ktorú som mu ja na dovolenke zle pichla. Možno je to aj tento prípad. Nejaké skúsenosti?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Osina v labke

Poslaťod elfinka » Pia 16.06.2017 20:35

Dá sa psovi dezinfikovať ranu alpou, ak nemôžem použiť kvôli inému liečivu betadinu resp nič s jodom?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Osina v labke

Poslaťod Elis » Pia 16.06.2017 20:51

elfinka píše:Dá sa psovi dezinfikovať ranu alpou, ak nemôžem použiť kvôli inému liečivu betadinu resp nič s jodom?


hypermangan slaby
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6376
Bydlisko: Praha

Re: Osina v labke

Poslaťod Slausa » Pia 16.06.2017 21:11

Ja používam alkohol skoro na všetko :ha:
Tyran som, ale tomu verím najviac.
Buď alpu, septonex alebo domáce. A pes sa nejak nesťažuje, drží ako hluchý dvere.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Osina v labke

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 17.06.2017 6:14

Neviem, co obsahuje Dettol, ale pouzivam ten. Kupovala som ho pre psa, pretoze nestipe.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Osina v labke

Poslaťod Slausa » Pia 06.07.2018 15:03

Osina v labe je mainstream. Osina v pipíši nie... :au: :prd:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Osina v labke

Poslaťod pigie » Pia 06.07.2018 16:05

Brrr, to akoze trafila rovno dierku, ci len niekde na nom? U nas je osin velmi vela :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Osina v labke

Poslaťod Slausa » Pia 06.07.2018 21:46

Priamo. A presne. :prd: :plac:
Celá sranda sa začala vo štvrtok večer. Babka volá, že pes je smutný, nežere, len sa presúva, nevie sa usadiť. V piatok ráno volá zasa, že má vonku celý pipíš. Takže sme v piatok leteli do LV. Prvý verdikt - nadržaný pes, dalo sa všetko na miesto. Doma dostal repikovy obklad, aby sa to stiahlo. Na druhý deň kontrola - všetko sa spravilo znova. Vetka pozrela, pomágala - result: hnisavé ložisko medzi pipíkom a guľami. Pýtala som sa, či to nie je osina. Vraj by byť mohla, že sa pozrie. Takže domov sme išli s dvoma drénmi a asi piatimi stehmi na pravom boku. Osina sa nenašla. To bola sobota. V nedeľu ešte dostal infúziu. Z drenu vytekal bordel, taka zmeska krvi a hnisu. Smdrdelo to strašne, tieklo po celých nohách, brušku, chvoste. Takže som 5x denne umývala psa aj dlážku v kuchyni, lebo všade, kde ležal zostávali pečiatky toho bordelu. V stredu kontrola - na druhej strane oproti šitiu sa spravil ďalší hnisavý vačok. Takže mu to vet nastrihla dierku a vypustila odtiaľ kopu bordelu. Povedala, že v piatok to treba pozrieť ešte raz. Medzitým pes, zduty s golierom, normálne cikal, jedol.
Včera mu z toho tieklo fakt veľa toho hnusu + zrazená krv + sa mu začalo rozchádzať to šitie. Dnes ráno som zasa brala R do Levíc, prvé čo vetka povedala po operácii bolo: našli sme trávu. Hnusná osina z trávy, pichnuta pomaly až v guliach... Povedala, že sa s takýmto ešte nestretla, že takto hlboko.
Takže tá mrcha pichla priamo medzi pipíš a kožu, prešla najprv napravo, potom ponad celý sakrament až na druhú stranu. Tam ju našli. Takže teraz krpec spí v kuchyni, nevie sa veľmi uložiť, keďže ma z oboch strán až durch cez všetko dieru (tunel). Nemá to zašité. Musí sa to vyhojiť celé zvnútra, ako to je, keďže je to hlboké dobré 3-4 cm.
Zatiaľ dostal atb, treba to čistiť a uvidíme, ako sa to bude hojiť... Držte nám laby
Naposledy upravil Slausa dňa Sob 07.07.2018 7:13, celkovo upravené 1
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Osina v labke

Poslaťod Margita » Sob 07.07.2018 7:07

:oo: :oo: no boha
drzim vsetko
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Osina v labke

Poslaťod pigie » Sob 07.07.2018 9:21

Chudak maly :ua: Drzim palce!
Ja tu travu tak neznasam :hmm: Na Frya sa nejak nechyta, hoci je tym ovesany, v kozi to este nemal. Hugo toho bol vzdy plny, som musela pravidelne kontrolovat a aj tak kazde leto sa mu nejaka do tela dostala :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Osina v labke

Poslaťod Lindchen » Sob 07.07.2018 9:23

Každý rok nadávam, PREČO to v mestách nekosia skôr, ako stihne vyrásť a dozrieť. Ale však zas nie sú na nič peniaze... :hmm:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Osina v labke

Poslaťod pigie » Sob 07.07.2018 9:43

Presne... V meste ma to vytacalo. Tam sa tomu da krasne predist tym kosenim. Tu ale nemam na koho nadavat. Tu to proste rastie na polnej ceste, ktora sa nekosi vobec. Ja asi buduci rok to budem kosit kosackou sama. Ine vychodisko nevidim a je tu toho naozaj velmi, velmi vela a kazdym rokom viac. Pes sa mi v tej trave straca, on to nosi aj na chrbte domov. Fundel vezme tym len podvozok a nohy, ale bohato staci... U Frya sa bojim, ze mu to skonci v uchu :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Predchádzajúci

Späť na Úrazy