Poranený vankúšik na labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wendy1 » Str 14.05.2014 13:04

Pisem nasu cerstvu skusenost. Minuly vikend si moja porezala niekde na chate obe najvacsie vankusiky na prednej aj zadnej nohe. UZ som asi aj nasla pricinu, trciaci ostry koren z kvetu ( bol poriadne hruby a ostry, cize ak nato doslapla ked nahanala macku v skalke, tak sa ani necudujem, uz je koren odstraneny ). Vyzeralo to velmi zle, aj krivala.
Najprv som to osetrila betadinom ( nedela ) a po navrate domov ( pondelok ) som nasadila homeopaticum arnica montana 30 ch 3 gulicky denne. V utorok som zbehla ku znamej pre listy z aloe vera ( stale krivala na zadnu, predna uz bola zahojena ). 2 x denne som uz davala len ten gel z aloe vera po prelomeni listu ( ten som lamala asi 5 x a skladovala v chladnicke ) + pokracovanie arnicy montany ( tu som davala do soboty). V sobotu uz ani stopa po porezani.
Pisem ako pre analfabetov, ale tak pre istotu. :no:
Naposledy upravil wendy1 dňa Str 14.05.2014 14:03, celkovo upravené 1
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Buchťa » Str 14.05.2014 13:57

Wendy, napsala jsi to perfektně = pro mě ideálně :hi: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wendy1 » Str 14.05.2014 14:06

Buchťa píše:Wendy, napsala jsi to perfektně = pro mě ideálně :hi: .

Dakujem Buchta, aj ja mam rada tiez napisane rady takto, niezeby som bola analfabet, ale aby som nic nepokazila. Offtopic: Aj recepty musim mat takto napisane, dopodrobna, lebo to potom neuvarim. :hi:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wendy1 » Štv 29.05.2014 9:56

Mali sme teda zase seknutu kozu nad prstom, velmi zle sa to hojilo a nepomahalo to co som vyssie uviedla, tak som presla na sprej URGO - obsahuje hydrokoloid. Nastriekane predtym 3 x denne a teraz uz len raz denne.
Labka sa nam po 2 tyzdnoch konecne hoji, nepomohla ani masticka od vetosky,ale ten sprej.
Trosku to stipe, ale da sa to.
Z tejto znacky su aj naplaste, su super, ale vydrzali nam len 15 min. na labe. Okrikla som ju ked si to davala dole, tak so mnou vybabrala, lahla si kde som ju nevidela a do minuty to bolo dole.
Cize radsej ten sprej pre "neposlusnych" pacientov.:)
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Poranená labka

Poslaťod Ema003 » Štv 11.06.2015 13:42

Ahojte :) išla som vyvenčiť psa a zrazu som si všimla, že nestúpa na prednú lavú nohu. Doma som jej našla tŕň; ktorý som však vytiahla. Ale potom na ňu stále nevedela chodiť. Nič som jej už ale v labke nenašla.Je možné že má tŕne vo vnútri vankúšika? Naozaj už neviem čo to môže byť. Ďakujem
Ema003
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Jesse » Ned 28.06.2015 18:20

Dobry den potrebujem poradit bol som z hafanom na dlhsej prechadzke a ked som prisiel vsimol som si ze tazko dostupava na zadne labky pozrel som sa jej na to a vsimol som si ze ma poraneni vankusik ma zosuchnutu tu kozu z neho nieco ako ked mate pluzgier a zlezie vam koza ma to tam take este cerstve a stipe ju to a nevie na to dostupit co mam robit ? :ua:
Jesse
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Porezaná labka

Poslaťod natalya » Pon 30.11.2015 17:14

Prikladám foto..
Dnes si môj psík rozrezal labku.. vydenzifikovala som mu to Dettolom ale neviem, čo ďalej..
Podľa mňa to treba šiť.. čo myslíte vy? :plac:
Prílohy
12309459_490615537774950_1130158417_n.jpg
natalya
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod clupko » Pon 26.09.2016 13:21

mala by som s tymto nieco robit, okrem toho, ze som to vycistila betadinom, ked som to nasla? na oboch prednych packach ma takto rozrezany ten horny vankusik. bezne na to teda nedoslapuje, ale na cvicak som mu tam dala gazu a zaviazala to - po cvicaku som zistila, ze mu to mierne krvacalo. nekriva, vobec si to nevsima.
Obrázok
Obrázok
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod elfinka » Pon 26.09.2016 13:30

Asi by som hlavne nehadzala lopty a neskakala cez prekazky kym sa nezahoji, lebo pri takom pohybe s tym moze zavadit o zem, inak zvyknem na taketo davat este kalciovu mast. A teda cistim pravidelne po prechadzke.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wer » Pon 26.09.2016 13:37

ked mal toto moj predchadzajuci pes, tak viem, ze sa mu ta odstavajuca cast sa normalne vysusila a potom to tusim vet odstrihol, ked to bolo mrtve... nerobila som vtedy nic extra, len teda chranila pred spinou, inak nechavala vetrat - susit. podla mna nic vazne, len aby sa tam infekcia nedostala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod clupko » Pon 26.09.2016 13:40

jop, presne preto som mu to na cvicak zaviazala, ale jasne, nedovolim mu s tym behat a skakat. kalciovu mast nemam. repik by sa na to hodil? a cistit len tak, alebo tym betadinom?
uz take predtym mal, a tiez mu to uschlo a odpadlo casom. ale toto sa mi zda byt hlbsie, vacsie, preto to riesim.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod calwen » Pon 26.09.2016 13:43

Ja by som to mozno prve dni dezinfikovala po prechadzke, plus pri nejakej aktivite ten lepiaci obvaz, nech si to nestrhne. Ono to potom odpadne same, alebo tomu pomozes :ha: Nijak specialne som toto nikdy neprezivala
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod wer » Pon 26.09.2016 13:44

no ten moj mal fakt polku odfaklenu... som nabehla k vetovi, ze prisit a on na mna pozeral, ze ee. :lol: odpadlo, dorastlo.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod elfinka » Sob 03.12.2016 18:28

Odpadne aj takto velke z polovice odrezane same?
Prílohy
20161203_181352.jpg
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Karol1981 » Ned 11.02.2018 21:36

Ahojte dnes sme si tiež rozrezali vankušik a museli sme aj šiť. Najhoršie je to že golier neznesie a obväz si stale strhne. Dufam že si ranu cez noc neroztrhne. Ako ma zabraniť tomu aby si stale strhla obväz?
Karol1981
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy