Poranený vankúšik na labke

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod hruska » Str 05.02.2014 13:14

Elis, akurat som sla pisat. Stale krivkala, nie moc, ale ano, uz som mala ist na veterinu. Ale ze esye skusim mast, teraz posledne dve noci mala labku zabalenu, sa jej vankusik zacal otvarat a dnes som sa v tom chvilku sprtala a vytiahla jej z neho kus drotu ci co je to. Proste daco tvrde, neohybne. Nehnisa jej to, ale zvazujem ze k vetovi skocim, neviem ci nejaky drot nemoze sposobit sarapatu.
A na tu mast nedam dopustit, aj ked smedi jak das :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod hruska » Str 05.02.2014 13:15

Obrázok
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Elis » Str 05.02.2014 13:23

tak to je supr :jop:

me ta odpoved predtim utekla, jak jsi psala, ze po jedne noci nic a chtela jsem psat, ze je potreba opakovat, ale prisla jsi to sama :yes:

ja bych k vetovi asi s timhle nesla uz. nasla pricinu kulhani, nehnisa to - ona se zahoji.
ale ja obecne nerada doktory a dost se jim vyhybam:-)
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod zuzka:) » Str 05.02.2014 16:21

parada. to bola čo za masť? ichtamolova? (my to používame na kravy a vonia to super :lol: )
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod hruska » Str 05.02.2014 17:06

Zuzka, ano :)
A mne to smrdi priserne :lol:
Elis, budem zatial sledovat, mozno trocha pomocim v repiku, dnes som nestihala, to som iba nahodne kukla tesne pred robotou. Dufam, ze uz bude dobre, uz ma zozere doma psisko nevybehane ak nie :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod renqa » Ned 02.03.2014 18:25

môj si dneska zrejme na skle poranil labku. nie je to úplne na vankúšiku ale vedľa. trošku to aj krvácalo, ale ani nekríva, ani si to nelíže. Treba s tým niečo robiť? Samozrejme som to vyčistila.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod zuzka:) » Pon 03.03.2014 9:08

ja by som s tým už asi nerobila nič. neviem na akom mieste to má, maximálne by som psovi nedovolila si to prehnane lízať, po prechádzke by som to vyčistila, alebo ked je to take že vonku do toho ide zbytočne vela spiny, tak by som to zakryla na venčenie.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Madnesska » Pon 03.03.2014 13:54

prečo by si to nemal lízať? môj si rozrezal v lese labku dosť hlboké to bolo ale nechala som ho tak nech si s tým robí čo uzná za vhodné, lebo sa netváril žeby ho to nejak obťažovalo extrémne prvý deň trošku kríval ale vždy si to vylízal sám aj z prechádzky keď prišiel a zahojilo sa mu to pekne a rýchlo
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod zuzka:) » Pon 03.03.2014 14:00

nemal by si to prehnane lízať. ked si to oblíže sem tam trochu, jasne že to nevadí, ale su psy, napr moj, ktorý si take veci líže a líže a líže... a takto sa to nezahojí nikdy
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod renqa » Pon 03.03.2014 16:28

Ďakujem za rady, už sa mu tam aj spravila taká chrastička, keďže je to na mieste, kde na to nedostupuje. Takže už je to relatívne ok. On si to asi spôsobil hrabaním zadnými nohami. A ani nemal tendenciu si to vylizovať, takže to mal asi len škrabnuté.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod sith » Sob 29.03.2014 16:04

Ahojte, je potrebne nejako riesit narezany vankusik na labke? Je to plytky rez, nekrvaca ani si ho nevsima?
sith
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 61

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Ivanka.P » Uto 01.04.2014 7:26

Netreba, len to po prechádzke umyť a nechať tak.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Brittany Carrera » Sob 26.04.2014 16:18

Ahojte, viete mi nejako poradiť čo s napuchnutým vankúšikom :ua: ,kríva na labku,nedošlapuje na ňu na plno,neviem odkiaľ sa to vzalo,či keď sa bláznila po dvore alebo čo to je :plac: ....
Brittany Carrera
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Vikiki22 » Sob 26.04.2014 16:58

Veterinár...? Môžeš skúsiť studený zábal, no ak na niečo stúpil - niečo ostré ako sklo, včela apod., môže mu tam ostať kus niečoho alebo aj žihadlo, čo treba vybrať a dezinfikovať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Poranený vankúšik na labke

Poslaťod Brittany Carrera » Sob 26.04.2014 22:14

Dnes som jej dávala repíkové zábaly a dezinfikovala, lebo veterinára som nezohnala :ua: ...
Brittany Carrera
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy