Hojenie rany

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Hojenie rany

Poslaťod clupko » Uto 20.03.2018 14:12

tak len pre info, zhrnutie:
operacia lakta bola 23.1., stehy vybrali 3.2., ale hned v ten den sa mu rana zacala odspodu otvarat - dali mu tam 4 svorky. nedrzalo to, na dalsi den pridali 3 svorky. stale nedrzalo, 6.2. znovu operacia - vycistenie rany a zasitie, tentokrat "odlahcenymi stehmi", s takymi trubickami. znovu sa rana otvarala, trubicky sa vzpriecili, niektore odpadli, ine som odstrihla. uz teda nezostavalo nic ine, ako nechat to zahojit otvorene. vyzeralo to dost hrozivo a nezahojitelne, ale tak mozno ked bude mat niekto podobny problem a bude si zufat, tak toto mu da nadej - naozaj sa to nakoniec uzavrelo, len to trvalo skoro mesiac odkedy vybrali stehy...

nemal to zaviazane. davali sme vetericyn a dvakrat hemagel - vtedy sme mu to na par hodin jemne previazali.

este aby dorastla srst - na ramene mu to rastie strasne pomaly, stale tam ma len podsadu, vyzera smiesne :lol: snad po jarnom plznuti bude lepsie.
Prílohy
hojenie2.png
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Hojenie rany

Poslaťod pigie » Uto 20.03.2018 14:29

Toto mi spominali ako jednu z vyhod artroskopickej operacie. Tie 2 stehy som Hugovi vybrala doma sama, keby nebol vyholeny, tak by som ani nevedela, ze kde to bolo. Ale teda telo je fakt zazracne, zhoji sa posvojom :jop: Som rada, ze ste uz v poriadku :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hojenie rany

Poslaťod Lindchen » Uto 20.03.2018 14:36

clupko, vyzerá vám to krásne :yes: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Str 27.06.2018 8:06

Liečime kusanec na taktom sprostom mieste
Ako chrániť ranu aby si to neskriabala? Golier je naprd, ten je nad ranou, pruban rozskriabe. Včera jej to robili a zas to škaredo vyzerá :ua: ma atb, masť pana veyxal, drenáž a vyplachujem niekoľko krát denne len neviem ako zabrániť tomu skriabaniu
Prílohy
88F9645B-4C26-44C4-95A3-C69523410601.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod pigie » Str 27.06.2018 8:10

Skus dat na nohy vypchate ponozky, len to je aj tak na neustaly dozor :ua: Ale urobi to mensie skody, ak si do toho zajde.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hojenie rany

Poslaťod Sunny » Str 27.06.2018 8:10

Ja som to kedysi u Trix riesila golierom - bol dost velky, aby padol az pod ranu a upevneny bol o postroj okolo hrudniku (klasicky guard od Manmatu som mala), aby nepadal.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Hojenie rany

Poslaťod Dasha » Str 27.06.2018 10:01

Sem to malo ísť :)

Možno pomôže ... Sú aj takéto goliere
Obrázok

https://www.vetis.sk/vet-pomocky-pre-ma ... results=85
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Hojenie rany

Poslaťod majjuna25 » Str 27.06.2018 10:42

Hriva , to vyzerá desne :ua:

Ja som mojej fenke dávala po operácii mastocytómu na krku hrubú vrstvu šatiek, šálov a navrch ešte uterák - v tom bola doma - von chodila "len" s arafatkou. Tiež mala komplikácie a musel jej vet dať drén. Goliere atď nula bodov, to nešlo dať. Vet jej obetavo asi hodinu viazal na krk a hlavu takú až krustu z obväzov, ale po pár hodinách som jej to musela dať dole, mala to moc pevne.
Zvažovala som aj ponožky na nohy, ale mala som pocit, že drén si vyrve i tak, keby chcela, takže som zvolila len tú megavrstvu z šálov + prakticky nonstop som ju strážila, okrem spánku :ach: i do práce som ju ťahala, do kuchyne, keď som varila atď - stály dohľad.
Samozrejme, ak by chcela, dala by si to dole, ale našťastie už potom mala rozum a moc sa o to nesnažila...

No držím palce, nech sa to rýchlo zahojí, to sú furt komplikácie... :ua:

Dasha,ten golier nevyzerá vôbec zle... :jop: i keď pre nás by to asi nebolo, lebo moja fena mala tú ranu hrozne dlhú :ua: Ale možno hrivinej fenke by to bolo fajn :yes:
Prílohy
ruby dren.jpg
ruby krk.jpg
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 28.06.2018 4:33

Včera som musela ísť do práce na nočnú, a musela ostať sama. Nechala som ju v záhradke lebo robím 12 hod. Ma tam pelech prístrešok bývame tu skoro mesiac takze nič nové, sama tu už bola.
Len asi niečo stalo alebo čo. Lebo panikarila, podhrabala plot a dobyjala sa dnu cez hlavne dvere, aj cez dvere na terasu.
Mala na nohe boticku a krk zabalený cely v šale plus pruban a zafixované o postroj a skončilo to tak že si dreny vytrhla a rana vyzerá hnusne :plac: vyplachla som to aspoň cez diery, natrela, idem si lahnut a skočím s ňou zas na vet... mna z nej asi porazí
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 28.06.2018 4:34

:hmm:
Prílohy
DD331671-DD82-4D71-A5FD-3654A5ECC4A4.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod pigie » Štv 28.06.2018 4:46

Nam tak spanikaril Hugo den pred Vianocami, ked sme tu prvy rok byvali, tiez sa snazil utiect z pozemku, nastastie bolo zamknute a on sa snazil len otvorit branku - blato na brane + ohryzena klucka. Podla mna tu trieskali hned za plotom (co sme dovtedy netusili, ze niekto ked je tu 100m do pola neprejde ani tych 100m a musi si strielat pred domom) a to nepobral "v novom prostredi", hoci predtym vonku v burke aj spaval. Mi vtedy blatovy skocil do postele, kde som ho nasla, doteraz nechapem ako sa tam s tymi jeho nohami dostal. Potom sa to uz nikdy neopakovalo, aj ked teda sa tu okolo vianoc naokolo domu striela hodne. Tak neviem, ci to bolo tym. Ale iste je, ze od toho vecera reagoval na buchoty ovela citlivejsie ako predtym. A vcera hrmelo, teda v noci. Aspon tu teda.
No a taketo nieco by nemohlo byt? http://www.atosdog.sk/buster-ochranny-g ... fukovaci-m
http://www.atosdog.sk/golier-ochranny-bez-kornutu-vel18
Akoze toto je fakt blba situacia :ua: Nemozes ju niekomu zavesit na krk, ked ides do prace?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 28.06.2018 4:52

Nemám nikoho takého... chodieva tu chlap, len akurát tetaz nebol lebo ani deti som nemala, čo by tu robil. Dnes už tu bude a potom mám volno tri dni.
Neviem čo sa tu dialo, tiež sa snažila otvárať bránku a keď to nešlo tak sa podkopala. Aj som sú hovorila nenechám ju vonku ale chlap že nechaj aspoň sa môže vycurat. No už nabudúce dám na môj pocit :hmm: už nech mám namontované tie prechodové dvierka do dverí a bude pokoj
Podľa mna jej proste vadilo že začalo pršať tak chcela ísť do postele. Určite tu hukala jak siréna keď pýtala otvoriť dvere :pac: keď ona to ma na tom sprostom mieste kde už konci krk a začína lopatka :pac: keby take bolo dostať kúpiť v kamennom obchode by so to aj skusila
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod pigie » Štv 28.06.2018 4:57

Tak ked bude pod dozorom, tak by som jej to len omotavala a zaves jej na to zvoncek, nech ta zobudi, ked si to bude skrabat :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hojenie rany

Poslaťod hriva » Štv 28.06.2018 14:09

Ma to úplne zle :ua: sa to ťahá ďalej do podkozia do všetkých smerov
Musíme urobiť ster a test na citlivosť bakterií
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Hojenie rany

Poslaťod Slausa » Sob 21.07.2018 20:56

Jedna z rán po operácii sa divne hojí. Zvonka je už len asi 1 mm dierka ale vnútri je ešte dutina. Dá sa spraviť nieco preto, aby sa to neuzavrelo zvonka prv ako sa to celé vyhoji zvnútra?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy