Chvostík - bolesti, úrazy..

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Katush » Pia 15.04.2011 19:51

Áno, áno, sme v poriadku, análne vecičky to neboli, ale aj tak ďakujem za názor :)
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Sob 16.04.2011 20:16

Asi aj my mame tento problem. Atos sa vcera hral s hadicou, teda s pustenou vodou a potom zostal mokry vonku. Prvy krat spal v bude, nepytal sa dnu. A dnes vecer sme si vsimli, ze ma bolavy a stiahnuty chvostik, nechce si nanho ani sadnut. A ma ho taky pri koreni zhrubnuty. Teraz spinka vo vnutri v teple, tak dufam, ze nas to prejde. A ako na potvoru ho dnes este asi stipla vcela, ked sme prisli na obed domov, mal celu papulu napuchnutu, az mi bola do placu. :plac: Dala som mu zodac, a uz to ma ok. Len teraz zasa ten chvostik... :nwm:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Ned 24.04.2011 20:14

Tal nakoniec sme skoncili u veterinara, chvostik sa nelepsil, Atos ma opuchnute prve dva stavce pri koreni chvosta a vobec netusime preco. Stale ho nosil stiahnuty. Postupne sa to lepsi, uz nim mavame hore dole, ale sada si stale velmi opatrne. Zahada... Mozno zle dosadol pri skakani. Nevieme. Snad sa to zahoji uplne :ua:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod lucik » Pon 25.04.2011 6:35

a čo mu na to dal veterinár? stále to môže byť ten zápal krížového nervu, povedala si to veterinárovi?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Pon 25.04.2011 17:39

Vetos je muzov stryko, a divil sa nad tym mrtvym chvostom, nepocul o nom. Dohodli sme sa na milgame (vitaminy B), a musim uznat, ze chvostik sa hoji, je v ovela lepsom stave. Atos s nim uz kruti ostosest :lol: a uz ho nema taky zhrubnuty.
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod lucik » Pon 25.04.2011 17:58

:nwm: ja neviem, prečo to vetovia nepoznajú, už som o tom písala vyššie, že niektorí sa s tým vôbec nestretli.. možno len málo majiteľov s tým príde až k vetovi, lebo väčšine sa to tak do 1-2 dní porieši samé, iba pár psíkom to robí problém dlhšie.. inak fakt neviem..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Pon 25.04.2011 18:07

No, presne. Bol vyjaveny ako puk. Urcite siel hned na net si to kuknut. A aj my si budeme davat vacsi pozor a budeme sa utierat :yes: a vytierat. :lol:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Katush » Sob 30.04.2011 12:32

No ja som sa teraz tiež bála, či sa nám to nestane znovu, lebo včera sa moje šialené potvory vrhli do studenej Nitry..ale našťastie nič..asi sa stihli viac vysušiť ako minule..a k tej liečbe -trvalo to cca 2 dni, kým ju to prešlo - bez veterinára.. :yes:
Katush
Junior
 
Príspevky: 270

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Ned 01.05.2011 12:27

Tak to je super, lebo nam to trvalo tyzden, mal ho asi dost bolavy, lebo si ani na povel nechcel riadne sadnut. Teraz je to ok, ale stale vidiet take mensie zhrubnutie pri koreni. Hybnost je vsak v pohode.
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Dagy » Štv 07.07.2011 11:33

ahojte, no my sme to mali s tym chvostikom uz dva krat. Vzdy po nejakej vacsej namahe. Dlhy trek a tak podobne. Posledny krat som uz nevydrzala a letela k vetosovi. Priznaky ako popisujete. zveseny dolu, bolavy, zhrubnuty pri koreni, behom 2 dni sa to vzdy upravilo, ale zhrubnuty uz ostal. Predstavte si, vetos mi povedal, ze je to svalovka. :pac: Verite tomu? A odmietol sa o inom bavit. Vraj ked mu neverim, mam ist na neurologicko-ortopedicke vysetrenie do Brna, ale ze si mam byt vedoma, ze to stoji 12tis ceskych.
Co mam robit, ked sa ten mrtvy chvostik opakuje? Dost casto. Veterinari to fakt nepoznaju.
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Sob 01.10.2011 22:07

Bohuzial, aj nam sa to opakovalo. A aj v lete. Nakoniec sme sa prestali kupat poobede a bolo po probleme. Atos sa asi nestihol riadne vysusit a problem bol na svete. Nepomohlo ani vytieranie do sucha. Asi to mame uz chronicke. "Najhorsie" je, ze chvostik zostal poznaceny, ma tak akoby zlom. Ale neva, aspon si ho na 100%spozname :lol:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Dagy » Pia 07.10.2011 9:05

bohuzial my to nemame len po kupani, ale aj napr. po trekoch v dazdi. A to som mu kvoli tomu kupila aj oblecok, ked prsi v chladnejsom pocasi. A ziadna zmena. Pomaly nebudeme moct v dazdi von na dlhsie. :ua: Ani nam nepomaha poriadne vyutieranie.
Dagy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Myjava

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod martina78 » Sob 08.10.2011 12:02

My mame pred sebou prvu jesen a a zimu vonku. Tak uvidime, co sa bude diat. Ale v noci ho chcem prestahovat na chodbu :smile:
martina78
Šteniatko
 
Príspevky: 60
Bydlisko: šaľa

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod miruš » Str 21.12.2011 21:01

moj peso,dneska na prechadzke skákal za loptičku a spadol na zadok,začal kňučat a furt má chvost zvesený a sem tak ked sa začne bláznit spískne,bolí ho to,nemôže ho mat zlomený,nedaá sa mu pomoct nejak doma aspon od bolesti?nepoznáte niečo?veto mi nedvíha fon,nechcem aby trpel.prosim poradte
miruš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Diegonajki » Ned 15.04.2012 10:11

ahojte..dnes nas 9 mes.labrador padol na chrbat bo vyskakoval za aportom...a odvtedy ma chvostik dolu..moze byt ze si buchol chrbsat alebo nejake kosti...prejde to same..bo ho nic neboli a sprava sa normalne :)
Diegonajki
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy