Chvostík - bolesti, úrazy..

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod kikula22 » Ned 03.06.2012 21:34

Nám sa to stalo včera. Keď som sa ho snažila zhodiť z postele a tak symbolicky mu pacnuť po zadku , nechtiac som trafila chvost. Zajačal a odvtedy ho nosí dole. Kamarátka mi vravela že je to ten "mŕtvy chvost" a teda že mu opuchol nerv. Zajtra s tým zbehnem k veterinárovi nech mu niečo na to dá. Dúfam ale že to bude ono. :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Psia Mamina » Ned 14.10.2012 18:08

Ahojte, potrebujem pomoc.. Môj pes Bruton 1.1 bude mať 6 rokov, si stále naháňa chvost čo doteraz nerobil, nevadilo by mi to keby s toho nemal následky. Má uplne holý (bezchlpý) a krvavý koniec chvosta a vôbec nechce žrať lebo furt si kúše ten chvost čiže výrazne a rýchlo chudne. Prosím ludia ktorí by vedeli čo s tým robiť napíšte, dopredu dakujem.
Psia Mamina
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Sunny » Pon 15.10.2012 12:13

Vec 1 - dať skontrolovať chvost veterinárovi, či tam nemá nejaký kožný problém, že ho chvost svrbí, bolí... a preto si ho kúše.
Vec 2 - ak vylúčite problém zdravotný, pravdepodobne pôjde o problém psychický, pes sa dlhodobo nudí, alebo je z niečoho frustrovaný a týmto spôsobom sa to naučil ventilovať, až to prešlo do chorobného stavu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Mirka & Tyson » Štv 25.10.2012 12:24

Alebo ma plne analne vacky :)
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod miusiatko » Pia 15.02.2013 11:49

nie je to celkom uraz, ale tema kupiracia je zamknuta, tak sa snad mozem pytat tu.

Obrázok
Takto "krasne" ma krpec "odkmasnuty" chvost.
Bolo mi odporucene nechat to skupirovat znova, lebo v buducnosti to vraj moze robit problemy (praskanie koze, potreba hryzenia a lizania).
Skor ako to spravim by som ale chcela pocut aj ine nazory, nikdy som psa so skupirovanym chvostom nemala.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Slausa » Pia 14.06.2013 17:22

Offtopic: ja ten mrvy chvostik poznam pod menom syndrom smutného chvosta. my sme riešili termoforom a teplučkým pelieškom
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod Nuchnuch » Pon 26.10.2020 14:47

Ahojte! Náš yorkshire si zlomil chvostík, vôbec neviem, kedy sa to mohlo stať, keďže som s ním bola celý deň. Veterinár povedal, že keďže má zlyhané obličky a vysoký vek, že ho nejde operovať, pretože ten chvostík by trebalo amputovať...má to zlomené na tri časti skôr ku špičke chvosta. Na dotyk je vidieť, že ho to bolí. Normálne ním vrtí, aj sa správa celkom veselo, akurát keď sa ukľudní, veľmi sa trasie. Vet hovoril, že sa chvost veľmi ťažko obväzuje, a preto to máme nechať tak...ja som mu tam dala dlahu, aby to mal vyrovnané a obviazala som mu to..čo sa s tým dá ešte robiť? Ďakujem. :jop:
Nuchnuch
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Chvostík - bolesti, úrazy..

Poslaťod straka17 » Pon 26.10.2020 17:08

Trasenie = bolesť. Šla by som si po názor druhého veterinára niekde na klinik
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Predchádzajúci

Späť na Úrazy