Úraz oka

Sem píšte ako dávať prvú pomoc pre hafana.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Krvácajúce očko

Poslaťod Kikz » Ned 22.02.2009 13:16

Nie nie nič nemá tam ani najmenší náznak toho že mu vlastne očko krvácalo :nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: poranene oko

Poslaťod Sunny » Ned 26.04.2009 8:21

Ako sme dopadli včera:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Neviem presne ako sa to stalo, len že to má na svedomí Foxy - ja som bola pri aute vonku a Foxla zabudla, že Monča nie je na hranie :hmm: :ua: Okamžite som letela k vetovi, Mončátko na infúzky, lebo bola v šoku (triaška, bledé sliznice, tep desne vysoký), dostali sme niečo od bolesti, atb a niečo na stiahnutie opuchu. Ešte stále nevieme, čo je s očkom, cez ten opuch a rozliatu krv sa to nedalo nijako pozrieť. Dnes ideme na kontrolu, potom hodím aktuálne info. Opuch sa trochu rozlial, je to tmavofialové a vnútri celé červené, vyzerá to hrozne :plac:

Edit: Tak očko je celé, len ešte nie je na 100% isté, že tam nie je niečo poškodené, lebo cez tú rozliatu krv nič nevidno. Ale malo by to byť OK. Nenapadá vás niečo na urýchlenie vstrebania? Nebol by na to dobrý Traumeel?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: poranene oko

Poslaťod Sunny » Ned 26.04.2009 22:02

Dnešné fotky:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Začína sa to vstrebávať, jupiiii :jupi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: poranene oko

Poslaťod Natalia a Biff » Uto 10.11.2009 20:00

my sme na obdobné zranenie oka používali Ophtalmo Azulen masť a pekne sa vstrebalo, hoci bohužiaľ nie všetko, trvalé následky ostali aj na zreničke :ua:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: poranene oko

Poslaťod Sunny » Str 11.11.2009 9:28

U nás to nakoniec skončilo zle - očko je úplne zničené, nevidí naňho :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: poranene oko

Poslaťod Kikz » Pon 19.04.2010 17:06

Neviem kde sa pýtať, tak snáď nebude vadiť ak to hodím sem.

Včera na cvičáku sa mi Cori pobil s druhou borderkou, najprv to nevypadalo nič vážne, ale ostalo mu po tej potýčke trochu poranené očko (ale sám si za to môže, pako :ach: nemal čo po ňom štartovať...)
Najprv mu z toho málinko išla krv, teda, nieže išla ale jednoducho mal trochu krvi pod očkom a malilinkú "dierku" , skôr škrabanec po zube.
Na ceste domov mu očko trochu zoslzilo, kvr už nemal, len si trochu poslzil a doteraz naň žmúri. Doma som vydezinfikovala a natrela mu na to framikoin, ostalo mu pekne čisté, teraz ale ked som sa vrátila domov zo školy, čakalo ma toto :pac: :ua:

Obrázok
Obrázok

Očistila som to/očko je fotené pred očistením/, opäť tam nieje nič moc vidno, len malý náznak že má trochu škrabnuté očko, ale inak naň len žmúri a zas zoslzil a vytvorilo sa mu pár kaprín, ale čistím ich pravidelne, tak ho také strašne nemá.
Myslíte si že s ním mám ísť na veterinu? Nevypadá to nijako vážne, keď je to očistené, ale predsalen nechcem riskovať, len zas, možno mu len veto na to predpíše podobnú mastičku... :nwm: nechcem ho zas zbytočne stresovať, kedže viem, ako "veľmi" má rád veterinárov, ale zas nechcem to úplne podceniť. :nwm:

BTW rozmýšlala som či mu to najprv umyť repíkom a až potom natrieť framikoinovou masťou, ale niekde som, mám pocit, čítala, že pre psy nieje príliš repík vhodný, tak som to len čistou vlažnou vodou. Ako teda ? Smie sa dávať psom, či nie ?
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: poranene oko

Poslaťod zuzka:) » Pon 19.04.2010 17:17

neviem či sa repíkom môže, ale viem, že očiankou hej, keby si náhodou zohnala...
inak ja si tiež myslím, že ak tam ani nie je nič vidno, že vet by s tým do kopy nič neurobil, tiež by asi len kázal čistiť a mastiť. a silnejšie to môže slziť len preto, že je to podráždené. ja by som asi počkala či sa to nezlepší. samozrejme to čisti ďalej...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: poranene oko

Poslaťod Kikz » Pon 19.04.2010 17:22

Očianku mám kde, práve sa na ňu chystám, kdesi za dedinou nám to vyviera :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: poranene oko

Poslaťod zuzka:) » Pon 19.04.2010 17:29

čo je u vás očianka? ja som myslela bylinu, z ktorej sa robí čaj...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: poranene oko

Poslaťod Kikz » Pon 19.04.2010 17:38

Aha :no:
Očianka je u nás nejaká voda čo vyviera zo skál a je vhodná na oči má nejaké liečivé účinky.
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: poranene oko

Poslaťod Ema53 » Pon 19.04.2010 17:43

Myslím,že čo sa týka očí psov a ľudí je to to isté.Pokiaľ je očný sekrét bezfarebný,stačí bórová voda a ophtalmo septonex.V tomto prípade to vidím na infekciu a teda by som použila bórovú vodu a ophtalmo framykoin.Smozrejme ak by sa to nelepšilo tak určite veterinár.
Nie je hlúpy ten,kto nevie,ale ten,kto nevie a nespýta sa.
Ema53
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 315
Bydlisko: Bratislava-Rača

Re: poranene oko

Poslaťod zuzka:) » Pon 19.04.2010 17:54

Border-cori píše:Aha :no:
Očianka je u nás nejaká voda čo vyviera zo skál a je vhodná na oči má nejaké liečivé účinky.

aha, tak ak je dobrá na oči... no neviem :smile:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: poranene oko

Poslaťod Natalia a Biff » Pon 19.04.2010 17:56

na takéto výtoky z oka stačí aj malé podráždenie nie to ešte bitka s iným psom, ale tak ako to tu písali, otierať bórovou vodou, aplikovať do oka masť ophtalmo framykoin a malo by sa to zlepšiť.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: poranene oko

Poslaťod calwen » Pon 19.04.2010 22:43

My sme taketo mali akurat v utorok, mojoou blbostou som Roxynke pokazilo ocko, chodila s prizmurenym a zaslzenym (ale menej ako Cori). Dala som oftalmo-framykoin a uz je dobre :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Poranená rohovka

Poslaťod rosaria » Str 07.07.2010 8:41

Ahojte, tak pridávam sem náš najnovší úraz. Máme dvoch mopsíkov, psíka a sučku. Belinka mala čudné očko, a aj ju bolelo, zdalo sa nám akoby mala tam kúsok spredu zrezané, mopsíkom trčia oči a tak asi pri hre,alebo ked sa polu o ničo bili, alebo si zaškrabla....alternatív je veľa. Keď sme si to všimli bol sviatok, ale hneď sme ju objednali na deň po ňom. Veterinár nám povedal že má dve-tri vrstvy rohovky poškodené a že je treba očko zašiť. Skoro som zomrela. Vraj kôli tomu, že očko má vtedy lepšiu šancu na zahojenie, nakoľko keby sa to liečilo iba masťou nemusela by liečba zabrať a mohlo by sa stať že jej očko vytečie... Hneď v ten večer (včera) nás operovali. Zašili jej tretie viečko spolu. Teraz musíme týždeň čakať. Potom jej vyberú stehy a uvidíme výsledok. Dúfam že bude dobrý. Máme teraz golier. Je s ním nemotorná ... ale hlavne nech sa jej očko vylieči. Nechcem ju nechávať teraz doma aj so psíkom aby sa náhodou niečo nestalo, tak aj teraz ju mám v robote. Prosím Vás o radu ak máte skúsenosti, ako jej mám dať s golierom piť a jesť? Dali jej ho tak že sa nedá dať dole. Zatia+ som jej piť dala stiekačkou a granule z rúk, ale moc to tak nechce a radšej neje.
rosaria
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Úrazy