Štekot počas vystúpenia

Sem píšte o športe Dogdancing.

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 9:31

on ho naučil tieto pazvuky :hmm: aj to auto... aspoň na agility ma to napadlo hneď na začiatku, Baxy je celý čas v aute, aj počas celodenných pretekov on je v aute, Fr v hale v boxe a tam je ticho

Fr je naučený od mala, že má začiatok tréningu, koniec má tiež presne daný, pochválim, odmením väčšou mlskou a dám voľno. Preto nechcem pri tých zvukoch ani odchádzať z pľacu len tak bez ničoho ako "za trest", ani ho trestať zahriaknutím. On si to nespája s nejakými zvukmi (ešte je to tiché, ale otázka času, kedy pridá). S ním sa nedá robiť ako s Baxym.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 9:41

ved to nebude koniec cvicenia, ale prerusenie... myslim, ze lepsie, ako na neho kricat
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 9:44

len on nebude vedieť, čo sa deje a čo má robiť. A keď nevie, skúša všetko možné, snaží sa a ak je to dlho a "nepríde na to, čo mal urobiť a za čo by mala byť odmena" chytí nervy a začne kňučať

edit: alebo ho poslať na miesto - vie, čo má robiť (sedieť na mieste), a teda nechytí nervy, ale zároveň je to nuda a nedostáva za to pamlsky
:nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 9:47

tak ho napr posad, pockaj, kym sa skludni a zacne sustredit. resp daky cvik, ktory vies, ze urobi bez knucania. ved ty musis vediet, kedy prestane knucat - tu situaciu musis navodit... ale teda odmenovat by som ho neodmenovala isto (ako pises, ze tak ukoncujes cvicenie). proste by som mu dala najavo, ze toto je zle (ak pozna "nie"), prestala si ho vsimat na par sekund a potom zase odznova a spravne, za to odmena.
edit: no napr skus aj cez to a uvidis. samozrejme, ked neuvidis progres po par zopakovaniach, tak to nebude asi dobra cesta..
a teda trenovat to na dobre osvojenych cvikoch, lebo pri novych neviem, ci mu to dokazes dostatocne jasne ozrejmit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 9:58

zaľahnutie má super tiché a rýchle. To je také stop, aj na agility, ak by zoskočil áčko, lebo je príliš rozkokošený, tak ho zaľahnem na chvíľu, nech sa ukľudní.
pri trikoch kňučí len pri niektorých (zatiaľ, voľakedy nerobil ani to). pri nových vôbec, pri mnohých starých tiež nie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Uto 13.12.2016 9:59

noo, tak aj cez zalahnutie by to mozno slo. :yes:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Uto 13.12.2016 10:14

idem na to od dnes :jop: ďakujem. A Baxy bude pekne vyvretý v spálni.
Fr tak tichúčko leží, uvoľnene a čaká, kým trénuje Baxy :pusa: úplne ideál
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 14.12.2016 8:21

asi 2 - 3 kňuknutia. Baxy bol mimo a vždy kňukal iba pri popros - na zadné - popros. Neviem ako malé kňuky už zastavovať, lebo niektoré sú fakt dosť tiché :nwm: ale už sú
Baxyho som chcela učiť nový trik, už som ho dlho dlho nič nové neučila, iba opakujeme staré, tak že pri jednom ťažšom triku vychytám muchy na ňom a potom naučím Fr. A normálne Baxy zrazu po dlhej dobe robil niečo, pri čom treba premýšľať a nemal istotu a chytil nervy a začal štekať :oo: vyrazila som ho tak do izby a zavrela. Jemu to teda sebavedomie a prejav nezničí, totál teriérovská povaha :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 8:25

Neviem ako malé kňuky už zastavovať

Uplne vsetky by som ja. Z pohladu majitelky psa, co je zvukovo velmi vyrazny :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 14.12.2016 8:45

to je len také fňukanie alebo kňuk. Neviem, či si je ho vôbec vedomí :nwm: skúsim urobiť video možno
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 8:51

Ja som si priam ista, ze moj pes si nikdy s nicim stekanie nespaja. Spoji si to s cimkolvek, co je mozne, ale stekanie si nie je schopny spojit s nicim. Proste s nicim. Stekanie je pre neho take prirodzene ako dychanie. Akoby som ho mala naucit nedychat v istych vypatych situaciach :haha: On si ho neuvedomuje, on si ho uvedomi az POTOM, co stekne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod wer » Str 14.12.2016 8:56

a ktory pes si uvedomuje knucanie pri dakej aktivite...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 9:06

Ale ja to u mojho neriesim pocas cvicenia. Lebo on je tak silne motivovany len pred vecerou, ze vydava zvuky. Ale kedykolvek inokedy odburat stekot je u neho nemozne, len ho stisit.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod moschino » Str 14.12.2016 9:08

a keby si uvedomí nie primo to kňučanie, ale ten pocit a že chytá práve nervy :nwm: keby zabránim tej zmene nálad alebo pochopí, že tá zmena nálad nie je dobrá, odbúralo by sa aj samotné štekanie / kňučanie? :nwm:

taká otázka pomimo: tie psie zvukové prejavy súvisia nejako s genetikou alebo je vyššia pravdepodobnosť, že ak je šteňa u chovateľa, ktorý má veľmi štekavé psy, že bude mať také štekavé prejavy tiež?
Baxy nevedel vôbec štekať ako šteňa, Fr ziapal od prvej minúty, ako som ho mala :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Štekot počas vystúpenia

Poslaťod pigie » Str 14.12.2016 9:16

Podla mna urcite, Huga som velmi tazko rozstekavala, hoci bol zo stekavej party psov. Ked som si sla pre neho, tak na brane viselo 7 fundlov a revalo o zivot. Ale Hugo ani hlaska, ten stekal len na povel a to bola tiez nahoda, ze pochopil, co po nom chcem. Alebo neskor ked sa velmi tesil tak si tak zo 2x bafol. Ale! Aj ten pouzil raz, ked som robila figuranta hlas, nezvyk, ze ja vo vode bez neho, tak pome, ujukal aj on vtedy, ale uviazany, ked sa cvicilo a on zostal sam. Keby pri nom stal chlap, bol by ticho,a le chlap robil fotodokumentaciu :heh: A raz sme ho videli a poculi zavyjat. proste tak malinko zvukovych prejavov, ze zratala by som to na prstoch ruk. A Fry? To bola svorka uzjapancov, jeho mama ma ostekala, ked som dosla pre neho, on ma ostekal. Vsetci tam stekali ako aj u Huga, ale proste on sa zvukovo prejavil okamzite :heh:
Jo a kamaratka mala fundelku a ta revala pri cviceni furt. Usi nam sli odpadnut. Proste ustekany fundel. Malo takych, ale su :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogdancing