Adopcia psa z útulku

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Pochybnosti

Poslaťod twery » Pon 05.11.2012 15:00

ja síce nemám najnovšieho člena z útulku,ale je to tuláčik,ktorého nejaký šialenec týral podľa jeho správania a vyhodil na ulicu bez milosti,čo si myslím,urobil jedinú dobrú vec(tá ľudská hyena),je u nás len krátko a naozaj začiatky boli všelijaké kedže bol týraný ťažko si zvykal na pohladenia a zakaždým mal pocit,že sa musí zubami chrániť no teraz hoci je u nás len zhruba 3 mesiace stále viac nemôžem pochopiť ako a hlavne prečo ho ten """" týral,je to maznááááááááááááááááááák a doslova neuveriteľný malý poklad.Dokonca si spolu z Tinou užívajú neskutočne akoby boli spolu po celý čas a to na začiatku vyzeralo všelijak,teraz sú z nich dvaja šialenci,parťáci.Takže verím že aj tebe tvoj psík prinesie kopu radosti a zažijete mnoho spoločných krásnych rokov :lol:
Ak si niekedy mal rád nejaké zvieratko potom sú v tvojom živote tri dni na ktoré nikdy nezabudneš.
twery
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300

Re: Pochybnosti

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 05.11.2012 15:04

ja mám adoptovanú sučinu, 3 roky v týračke, rok u nejakej rodiny, kde žrala lunchmeat. zvykla si, síce je plachá, ale je úžasné stvorenie a občas mi lezie doternosťou a vlezlosťou na nervy... je strašne závislá na mna.neboj, psík si zvykne veľmi rýchlo. on žije pre tu a teraz, nie pre minulosť v takom zmysle, ako to vnímajú ľudia :smile:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Pochybnosti

Poslaťod Margita » Pon 05.11.2012 15:06

napriklad miusiatko ma asi 8rocneho civaviaka ,pravdepodobne od mnozitela,v strasnom stave k nej prisiel,a teraz je uz taky nunu maly :lol:
a inac je aj na fb :smile: http://www.facebook.com/pipiceklionel?fref=ts
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pochybnosti

Poslaťod Domca » Pon 05.11.2012 15:10

Adoptovali sme 8 rocnu fenku, pred 2-oma rokmi....Zila v byte takmer bez jedla a starostlivosti, nebola vobec socializovana....Zvykla si velmi rychlo, nemame s nou najmensi problem az niekedy na tie jej stavy :lol: Je to ale velmi individualne, niektori si zvyknu hned, inym to ide daco pomalsie....Kazdopadne uzasne rozhodnutie, urcite nebudete lutovat a psik/fenka si zvykne rychlo :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Pochybnosti

Poslaťod miusiatko » Pon 05.11.2012 17:27

ano, Pipik si zvykal dlhsie, ale on je iny pripad (teda pokial nejdes adoptovat psa z mnoziarne). On hlavne nic nepoznal (travu, pelech, postel, inych psov, schody, vytah, atd.), kedze celych 8 rokov zil v nejakej kralikarni ako hlavny oplodnovac... bol asi aj fyzicky trestany, este stale ma paniku z noh a vacsinu vychadzky sa drzi za clovekom. Do bytu/vchodu vchadza jedine ako posledny (aby videl nohy) :ach:
ALE, napriek vsetkemu, je na mne strasne zavisly. Tesi sa, ked sa vratim domov (staci ist vysypat smeti :lol: ), na vychadzke sa drzi pri mne, rad sa skrabka, v poslednej dobe sa chodi aj tulit... doveruje mi a je spokojny. A to je dolezite :smile: Drzim palce
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.12.2012 20:17

101 důvodů proč si vzít pejska z útulku
Pejsci z útulků nejsou ani prašiví, ani vadní, ani škaredí, ale právě naopak - umí milovat a mají neskutečně obrovské srdce. Jsou jen opuštění a zrazení a jediné, co si přejí je nový domov, kam by mohli patřit a spoustu lásky. A bohužel v mnoha případech jim bylo ublíženo právě člověkem.
Hlavními postavami naší nové virální kampaně jsou právě pejsci z útulků spolu se svými novými páničky nebo s dobrovolníky, kteří je jezdí venčit.
Čím více se bude šířit a sdělovat, tím lépe.
Obrázok
http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 270&type=1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod adavra » Pon 10.12.2012 10:12

Máme problém, susedia si pred mesiacom adoptovali psíka z útulku, lenže pes je viac u nás alebo na ulici. Kontaktovať útulok? :nwm: :ua:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod katkariinka » Pon 10.12.2012 10:15

adavra, myslim, ze by o tom chceli vediet.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod adavra » Pon 10.12.2012 10:55

Príde mi to voči nemu ako zrada, je to milý pes, nekonfliktný, netýrajú ho, snažia sa mu v útekoch zabrániť, ale to nie je pes ale veverička. Ako zbadá iného psa, tak ho nezastaví ani dvojmetrový múr aby mohol ísť za ním. :ua: Už aj oni zvažujú jeho vrátenie do útulku, dnes mi ich dedko ponúkal aj peniaze, nech si ho vezmem :ach: Mám toho psa rada ale čo je pre neho lepšie, zavretý v útulku s minimálnou pozornosťou alebo ho ho nechať nech sa fláka s ostatnou asi 6 člennou svorkou po ulici. Majitelia rozmýšľali, že donesú ešte jedného aby mal spoločnosť a neutekal. Zabránila tomu len moja poznámka, aby nemali dvoch, ktorí budu utekať.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod katkariinka » Pon 10.12.2012 11:09

hm, tak ked aj oni sami tuto situaciu vnimaju, tak je to ine... Mozno by ten druhy pes pomohol, mohli by si skusit zobrat nejakeho do DO a ak by sa osvedcil, ostal by im.
A ak by ho chceli "vratit, tak nech ho nedavaju aspon do utulku, ale nech mu skusia sami najst novy domov.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Fenka z utulku

Poslaťod matuskovar » Str 26.12.2012 1:48

Zdravim. Zo sestrou uz od malicka chceme psa, no nasi rodicia to nedovolili vzhladom na ans nizky vek. Teraz uz sme dospeli a podarilo sa nam nasich na psika prehovorit. Mame trojizbovy byt. Nasli sme si 8 mesacnu fenku krizenca jack-russela a bigla. Je cipovana, ockovana a sterilizovana. Bola najdena pri svojom panovi, ktory zomrel. Chcel by som sa spytatg ci je to dobry napad alebo by sme si to mali este rozmysliet a skusit nieco lahsie. Fenka ma hygienicke navyky no pocul som ze bigel ako plemeno je dost tvrdohlavy pes, takze sa bojim aby sme ju zvladli. A chcel by som sa este spytat ci je mozne premenovat ju pokial sa nam nepaci jej sucastne meno...Dakujem za odpoved
matuskovar
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod mairi » Str 26.12.2012 10:01

osobne by som sa kombinacie bigel a russel radsej vyhla ak nemate skusenosti...
bigel je tvrdohlavy, ma sklony k utekaniu za zverou, a skusaniu co si moze dovolit, a russel, okrem toho ze je taktiez tvrdohlavy, je navyse sialene aktivny, ma pormene vybusnu vznetlivu povahu, zvycajne sa nenecha dva krat prehovarat k bitkam, vo vsebecnosti si horsiu kombinaciu pre zaciatocnika do bytu neviem predstavit :heh: nechcem strasit, ale hlavne pri psovi z utulku mozete cakat cokolvek, takze ja ososbne by som sa radsej obzrela po niecom trochu inom, ale je to na vasom rozhodnuti... :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod mišvik » Ned 18.10.2015 6:32

Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:
mišvik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod Lindchen » Ned 18.10.2015 8:02

mišvik píše:Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:

Odpovedáš na otázku starú 8 rokov? :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Adopcia psa z útulku

Poslaťod mišvik » Pon 19.10.2015 15:10

Lindchen píše:
mišvik píše:Najlepšie by bolo chodiť tam najpr cez víkendy a piatky , keď je čas a dať si vyhľadaného psíka rezervovať . Potom si psíka môžte rovno po vyplnení dotazníka ( musíte mať občiansky preukaz ) odniesť domov , ale podľa mňa je lepšie si ho zobrať prv na skúšku ( ako sa bude doma správať atď . ) . Keď nebudú problémy , môžete si ho adoptovať . Prajem veľa šťastia :smile:

Odpovedáš na otázku starú 8 rokov? :heh:


To som si nevšimla :)
mišvik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Predchádzajúci

Späť na Útulky