Pomáhate útulkom?

Sem píšte všetko ohľadne útulkov.

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Margita » Str 17.01.2018 21:04

mam taky pocit,ze si poznamky skoro nikto nepisal,potom si ich odpisovali od Peti :heh: a citatelske denniky,srandovne bolo aj ked sme si pisali ulohy zo strojopisu na starych pisacich strojoch :lol:
spolocne sledovanie najvacsich kriminalnych pripadov Slovenska
a raz ma jedna riadne vytocila,zase chcela pozerat nejaku telenovelu,vtedy ma ani spolubyvajuce nespoznavali :lol:
alebo sme sa stretli v nedelu a sli na diskoteku a v pondelok rano do skoly :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod moschino » Str 17.01.2018 21:57

ano, ja som mala vždy poznámky, aj obrázky s popismi, všetko :ha: aj Ella mala, ale po nej sa to nedalo čítať :lol:
a každý niečo choval v periňáku alebo skrini :lol: psy by sme neprepašovali, ale pavúky, potkany, hady... toho bolo :ha: a keď vrhla moja aj Anetina potkanica naraz mladé a potom sme ich mali všetky v jednej izbe, na noc sme ich dávali do kúpeľne, lebo robili hluk a ráno nás vychoávateľka prekvapila príliš skoro a našla v kúpeľni 22 potkanov, to bolo kriku :joint:
také spomienky, až som sa rozcítila :ha:https://www.youtube.com/watch?v=z7VJdz8tlwI
Naposledy upravil moschino dňa Str 17.01.2018 22:06, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Lindchen » Str 17.01.2018 22:01

Tá moja kolegyňa bývalá, čo som ju tu spomínala, koľkokrát som ju videla učiť sa v robote, no akože, kebyže tú školu zrušia, tak urobia dobrý skutok. Ona nie svojou vinou nič nevedela. Človek, čo chodí po seminároch vie asi tak 200x viac, bez srandy. Knihy z roku pána, prastaré metódy, nulový záujem o nové výskumy, rôzne metodiky, nič. Možno iné predmety sú tam prínosné, ale výcvik to nie je.
Moja druhá skúsenosť, baby z kynológie na výstave. To je strach a hrôza, tie dievčatá NIČ, opakujem zhola nič nevedia :plac: . Majú neviem či nie 2 semestre vystavovania, nevedia ani písmenko. Všetko ju musíš učiť na mieste! Nepoznajú plemená, nevedia nič o chove, ani základné základy. Najhorší je ten totálny nezáujem. Ja si študenta kynológie predstavujem ako zapáleného človeka, čo každú voľnú chvíľu trávi na cvičáku a čítaním, počúvaním, čo kde sa šuchne o výcviku, o zdraví... Vôbec to tak nie je, česť výnimkám. To je úplne bezcenný titul, ľahko získaný. Škoda, lebo sú univerzity, kde je podobný odbor nenormálne nadupaný.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Mel24 » Str 17.01.2018 22:22

moschino píše:ano, ja som mala vždy poznámky, aj obrázky s popismi, všetko :ha: aj Ella mala, ale po nej sa to nedalo čítať :lol:
a každý niečo choval v periňáku alebo skrini :lol: psy by sme neprepašovali, ale pavúky, potkany, hady... toho bolo :ha: a keď vrhla moja aj Anetina potkanica naraz mladé a potom sme ich mali všetky v jednej izbe, na noc sme ich dávali do kúpeľne, lebo robili hluk a ráno nás vychoávateľka prekvapila príliš skoro a našla v kúpeľni 22 potkanov, to bolo kriku :joint:
také spomienky, až som sa rozcítila :ha:https://www.youtube.com/watch?v=z7VJdz8tlwI


Môžem sa spýtať ako sa volala vycha? Naša nám totiž túto príhodu spomínala :lol:
Mel24
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Margita » Str 17.01.2018 22:40

ach Peta a tie vyroky :lol: raz skoncite v moralnom bahne
fajne bolo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Lindchen » Str 17.01.2018 22:53

Jednu Martu Skladanú poznám, a to je teda číslo :heh: . Možno je to aj ona (podľa slovníka) :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Margita » Str 17.01.2018 22:57

Marta ma dceru a uz okolo 50tky,-Marta nie dcera :lol: kratke vlasy,stihla
inak sa mi mari ci sa ta dcera nevolala Nastenka alebo take nejake ine meno mala

a tam na bitunku bol jeden masiar a tradovalo sa,ze ho krava kopla do brady a prekusol si jazyk a dost suslal ,tam je aj taka veta,co v preklade znamena Neprišli prasce napiseme si pisomku :heh: :heh: :heh: tazko mu bolo rozumiet a najlepsie ked volal do skoly to mu nerozumel nikto len ta co ucila mikrobiologiu,tak ked volal tak sa nahanala po celej skole aby vybavila hovor :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod moschino » Štv 18.01.2018 0:22

Niee, on mal nejaku chorobu, ze cely zivot tak rozpraval :nwm:
A Marta ma dceru Naďu

Och, dobre nam bolo veru :ha: a ta internatna strava! Bravco na tisic sposobov :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Aris » Štv 18.01.2018 4:27

Connie píše:Aj nás vyhnali do kukurice v najväčších horkách a šup...zbierajte zvyšnú kukuricu. Alebo...prvá prax v útulku: "no, ktorá je to tá Koníková, čo má psov?" Som sa tak so sklopenými ušami prihlásila a chlapík mi na to vraví, že si mám zobrať pitbulla von....že ho nikto nevenčí, lebo neznesie psy a strašne sa ťahá. Tak ho to mám odnaučiť a nevracať sa skôr ako za hodinu. Kuknem na neho, že či mu pripadám jak nejaký Cesar Millan alebo čo :ha: :pac:

Ale ja už by som sa na strednú nevrátila, na výške sa mi páči viac..teda, až na pár detailov :heh:


Tam majú stále nejakých pittbulov, mne tiež takto dali. Kukol chlap na mňa pýta sa: znesieš aj väčšieho psa? A dostala som nenormálne ťahajúceho pitta, z ktorého som mala mozole a svalovicu :heh: a tiež, že ak sa mi dá, mám s ním byť čo najdlhšie
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Connie » Štv 18.01.2018 4:41

Aris píše:Tam majú stále nejakých pittbulov, mne tiež takto dali. Kukol chlap na mňa pýta sa: znesieš aj väčšieho psa? A dostala som nenormálne ťahajúceho pitta, z ktorého som mala mozole a svalovicu :heh: a tiež, že ak sa mi dá, mám s ním byť čo najdlhšie

hej a pokiaľ viem, tak ich všetkých posúvajú ďalej do Nemecka za pekné adopčné poplatky. Mne vždy dal nejakého veľkého/problémového psa, aj keď som odovzdávala denník praxí, tak som mala na skoro každej strane fotku nejakého bulla, čo som venčila...a moji spolužiaci dostávali malé, zlaté šteniatka. Tak nefér! :ha:
Pravdupovediac, som tam nerada chodila. Nielenže tam mali pravidelne parvo - vlastne keď som v tom čase mala štence, tak som sa v škole dohodla, že tam nebudem chodiť.
Ale hlavný dôvod prečo som tam nerada chodila, bol ten úchylný chlapík, ktorý sa nám vždy snažil ukázať ako vie robiť so psami. :angel: Akože neviem ako ostatní, ale mne nie je dvakrát príjemné ak si niekto pískne pokaždé keď sa zohnem, alebo keď niekto vraví spolužiačke, ako by mohla robiť na erotickej linke, lebo ma sexi hlas. :prd:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod janajka » Štv 18.01.2018 6:17

Chodili sme aj so silvuch aj s wer vencit psov do utulku. Vyfasovali sme stale nejake bestie. Stredoaziat, pitbul, agresivny doberman, dokusany ovciak. Spominam jedneho pita, ktoreho som sa realne bala. Sme ho so segrou radsej zapli na dve voditka a kazda mala v ruke voditko, keby nieco skusal na nas.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Slausa » Štv 18.01.2018 7:56

Nám sa v NR pes už aj vyzliekol z postroja. To bola hrôza. Nebol veľký, ale taký širší, vyfasovala ho kamarátka, musela som ho vymeniť za moju úžasnú sučinku.
Volali sme ho že osel, lebo buď ťahal alebo sa zaťal a ani pohnúť. To som ho potom niesla tak, že som mu zdvihla predné a zadné nejak prekladal. A to dobrých 100-150 metrov, zatiaľ čo on sa vzpieral a vyzliekal.

Inak, som na seba uplietla bič, vramci dofe venčenie v útulku...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Aris » Štv 18.01.2018 12:09

Offtopic: Connie, neviem ktorého myslíš, ja som väčšinou stretla takú postaršiu pani, pôsobila na mňa všelijak, ale psíky ju milovali. Čo som ja venčila pitta, ten si pomerne rýchlo našiel domov, ale Hulk, Arsenal aj Rybička sú tam už dlhšie :ua: aj teraz majú dvoch nových, mix argentíny a mix pittbula zas. Chlapa som tam stretla raz, takého cca 30tnika? Ale zas možno k vám ako k študentom si dovolil viac ako k bežným návštevníkom.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod moschino » Štv 18.01.2018 12:29

tiež sme chodili venčiť do Nr do útulku. Naše prvé venčenie a vyfasovali sme dvojicu krížencov, volali sa Nokia a Oskar. To bola asi skúška pre nás, či prídeme živé a zdravé späť a či aj psy donesieme :ha:
a raz sa nám tiež niečo také väčšie vyvlieklo z obojka a skočilo do jazera v parku. Bolo nás tam na venčení asi 5 - 6, ale išli sme po 2 iba tie psy, ktoré sa zniesli. A tak sme sa rozostúpili okolo jazera a že budeme lapať psa, keď sa rozhodne vyplávať na breh. Blbé, že väčšina psov sa s ním nezniesla :ha: ale všetko dobre dopadlo. Alebo čuvač, čo sa hneď za útulkom zvalil do jarku a od strachu odmietal ísť kamkoľvek, som tam s ním presedela asi 3/4 hod, kým som ho presvedčila na návrat aspoň späť. To bolo zážitkov. Alebo raz ušli asi traja niekde cez plot a práve išiel vlak (trať hneď pri plote útulku, psy bežali po ňom). Kamoška ešte bežala ich lapať, ale nestihla, úplne som si myslela, že ich ten vlak zrazil a oni všetci prežili, vôbec ich nezachytil
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pomáhate útulkom?

Poslaťod Slausa » Štv 18.01.2018 12:58

Aj my sme mali čuvačku, ale to bolo zlatíčko. Ako jediný z tých 6 psov neťahala, išla krásne, kľudne, ešte aj kliešťa si nechala vybrať.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

PredchádzajúciĎalší

Späť na Útulky