GUNDOGSTORE.SK MATTPHOTO fotograf Chladiace podložky pre psov na Hafshope

Vadí/Nevadí

Sem môžete písať aj to čo sa netýka psov.

Re: Vadí/Nevadí

Poslaťod Shel-chan » Uto 24.01.2023 19:58

ale áno, musí to zvládnuť ktokoľvek. nájdeš vec, čo robíš? nájdeš cudzí občiansky, voláš na políciu. tak isto so psom.

straka mne vôbec nejde do hlavy tá postupnosť, ako to riešiš. mne dojde logické najprv psovi stabilizovať stav nejakým basic krmivom ktoré mu sedí, a až po tom pridávať záťaž a postupne dodávať viac energie/tukov/bielkovin. nie že pes má konštantne záťaž, pritom sa zosiera a furt chudne a vlastne ten organizmus vôbec nestíha a ani sa nemá dať kedy (a ako) dokopy.

chápem že si mala (?) granule čo mu sedeli a už nesedia a to je fakt mrzuté a naserie, ale keď to nejde tak sa proste vrátiš o krok späť kým sa dá pes dokopy a potom znova nabehneš na záťažový režim...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 24.01.2023 20:21

Obcianskemu nehrozi, ze ho prejde (edit: zrani/zabije) auto. Ponahlam sa na bus, najdem obciansky, tak zavolam na policiu, ze tam a tam som nasla obciansky alebo tam a tam som dala najdeny obciansky. Niekto nema peniaze, aby si 2x platil cestu do Lotysska hold

Idealne by bolo, keby to vyriesila este tu, ale nezijeme v idealnom svete. Kto kazdy by siel napr 400 km ako Wer? Len ten, kto by si to casovo a financne mohol/chcel dovolit.
MisheliQ
Multišampión

Poslaťod wer » Uto 24.01.2023 20:30

Offtopic: tak neviem, ci som si to mohla dovolit :heh: nezamyslala som.sa vtedy nad tym...ja sa riadim heslom: peniaze vzdy boli a budu, len nie su. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Uto 24.01.2023 20:47

Nejak sa to poplietlo. Mala som sraľa lebo giardie - našlo sa krmivo ktoré sedelo. To boli vtedy grainfree Eminenty, ale až sa pamätáš prestal mi to žrať. Na tých bol perfektný. Potom mal Calibry, to bol čistý fail. Skončili sme na brit care, ktorý síce sedí ale aj keď robí prd makový nestačia mu. Teda, stačili by ak by som doňho dostala tak dve odmerky, možno viac. Zje mi tak odmerku a pol, aj to musí mať na 2x. Takže som do toho začala pridávať Brit Endurance. Tá rada ale končí, ostala by mi len základná rada. Ešte mám jednu novú šaržu tej základnej rady, síce po nej zbieram nie jeden šulec, ale dva aj dačo, ale je to formované, psovi nič neni až na to, že viac čká. Nie je to úplne dramatické, len ma to štve z princípu. Pôvodný plán bol, že mu budem primiešavať tých Endurance stále viac, ale z toho som videla že mu mäkne stolica, takže sme nakoniec skončili na pomere 1:7 alebo niečo také ešte skôr ako sa niečo posralo. Doslova. Na tom si držal celkom dobrú váhu, podľa body score by som ho pokojne obodovala na takú slabú 5 (BCS 9).

Vajce dostával počas 3/4 roka dávkovane, zo začiatku doslova len líznuť zo škrupiny, snáď od leta je to také že mu to môžem dať a neposerie sa, ale prdel ešte bomby. To už je ok. Na tom funguje, neserie, maká. Dostal pomedzi to srdiečka, kúsky vareného mäsa - v pohode, s týmto on problém nemá jak je to varené (a zje to... Srdco som doňho pchala hodinu, kým zistil, že je to dobré a šiel mi odtrhnúť ruku).
Došla zima, horšie, spadol mi na 4, jak začalo byť že fest hnusne a vlhko tak už mieril skôr k 3. Začala som doňho pchať aspoň ľanový či jakýto olej, dostala som sa práve na odmerku a pol, hodila som naňho pláštenku, vyškrabal sa na solídnu 4. To bol snáď "najtučnejší" akého som ho videla.
Jak sa mi zosral po mäse, samozrejme, nič nerobil. To nemá zmysel. Maximálne ideme v kroku niekde sa tárať, ak sa mu vôbec chce. Lenže tým, že on tie diéty moc ee, do toho čo zostalo tak letí druhou stranou, daj mu tri dni a zo 4 kľudne padne na 3,5. Mne to už príde jak naháňanie duchov, zajtra by eventuálne ten pes mohol padnúť na váhe, už dneska mu musím pridať :prd:
Díkybohu sa to skracuje, prvýkrát keď mal mäso tak sral prúdom dva dni, teraz naposledy pol dňa a ani nie projektil, ale len také husté blato, večer dostal napriek tomu granule po pol dni hladovky (miesto celého čo som robievala) a ráno bol jak vypraný v pervole.
Neviem jak to inak vysvetliť, on si stále drží 18kg +/- pol kila keď ho dáš na váhu, len mu viac a menej lezú kosti behom pár dní
Some days you just need to run with your friend
straka17
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Domca » Uto 24.01.2023 21:41

a sa potom pytam, kde su ti ludia, co vedia ako treba veci riesit?

toto mi pripomenulo ten IG hejt z jedného nemenovaného účtu na čskp :ha: a ich kastračné akcie :ha: doteraz sa nik toho ešte nechytil, žeby im ukázal ako na to efektívnejšie a lepšie :piskot:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 24.01.2023 21:47

Viem, o ktorom hovoris :ha: Ti vedia rozduchat vody, ale to je tak vsetko. Ale ako ja som za to, ze potrebujeme aj rozduchavacov. Avsak, ked clovek len kritizuje a neukaze aj ako to robit lepsie, tak je to take len kopnutie si a nic viac. Pre CSKP by to mohlo byt ale motivaciou ako svoju cinnost urobit este transparentnejsie, pripadne ak z toho maju nejake zisky pre seba, tak preco ich nepriznat? Ja netrvam na tom, aby to robili zadarmo a len pre dobry pocit. To ich neuzivi
MisheliQ
Multišampión

Poslaťod Domca » Uto 24.01.2023 21:55

lebo na SR má každý pomáhať 24/7 a hlavne zadarmo...ak sa má zachraňovať vo veľkom a robiť to poriadne, tak je to full time job...neviem ako si to inak niektorí ľudia predstavujú :heh: hlavne keď sa kamarátičkujú s tými, čo toho masla na hlave majú viac než dosť a sebareflexie 0,0. Ja by som im pokojne pri tých kastračných zaplatila 5 hviezdičkový hotel s wellnessom po tom s čím sa v tých osadách musia stretávať..podľa niektorých by ale mali ideálne spať v aute, hneď pri osade... nieto ešte si platiť nejaké ubytovanie a ak áno tak ideálne pajzel bez wecka :ha: no čistá slovač toto zmýšlanie
ale áno súhlasím, že niektoré témy jednoznačne treba otvárať a upozorňovať na ne...len sa treba snažiť byť objektívny
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 24.01.2023 21:57

straka17 píše: Začala som doňho pchať aspoň ľanový či jakýto olej, dostala som sa práve na odmerku a pol,

jen tak, k zamysleni - resis % tuku v granclich, ale davas cisty olej :oo:
davas vejce - zakladni v podstate bilkovinu - tak dlouho , aby ji snesl a nenapadne te - alergie?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 24.01.2023 21:58

tak ale to je tak, ked akonahle darca pocuje, ze by mali mat ludia co robia v utulku plat, tak si povie ze im neposle nic ked su taki zapredanci lebo to maju robit z dobroty svojho srdiecka a lasky ku zvieratkach :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod MisheliQ » Uto 24.01.2023 22:04

Ojoooj, tu je silne zakorenena predstava, ze ak je nieco poslanim, tak to mas (chciet) robit zadarmo :joint: najma v pomahajucich profesiach. Dobry pocit musi stacit. Ja by som utulkom a OZ tak priala normalny plat

Minule sa v jednej skupine na FB nieco riesilo. Uz si ani za nic nespomeniem co, ale jedna sa tam stvala, ze nieco nerobi niekto zadarmo, tak som sa jej spytala, kedy ona sla do roboty robit zadarmo? Toto je tiez dobre. Po inych chciet, aby robili veci zadarmo, ale ze oni chcu za svoju pracu peniaze, tak to je okej :heh:
MisheliQ
Multišampión

Poslaťod straka17 » Uto 24.01.2023 22:25

Elis píše:
straka17 píše: Začala som doňho pchať aspoň ľanový či jakýto olej, dostala som sa práve na odmerku a pol,

jen tak, k zamysleni - resis % tuku v granclich, ale davas cisty olej :oo:
davas vejce - zakladni v podstate bilkovinu - tak dlouho , aby ji snesl a nenapadne te - alergie?

Nerozumiem tomu ani ja, rastlinný olej - v pohode. Rybací olej menej v pohode, ale v malých dávkach OK. Imunoglukan a kĺbovka, trvalo mi tak 3 mesiace kým som sa dostala na dávku akú by mal dostávať. Vždy som sa riadila podľa toho čo vyšlo a pridávala po ml.
Keď som to riešila s vet, bolo mi povedané toľko, že sa bude črevo ako také spamätávať dlho lebo giardie boli chronické. Ako dlho nikto netuší, pretože zvonku nevieme jak moc bol epitel prevŕtaný.
Netušíme čo žral v osade, v dočase mal striktne len granule (a giardie). Bolo mi doporučené dávať všetko a "trénovať črevo", že ono si zvykne, akurát ho nenechať spadnúť na váhe nejak veľmi. A ono je to aj pravda - vajce bolo prvé a tam to šlo sťažka. Prekladala som to fermentovanou mrkvou, probiotikami... Mohla som si vybrať niečo ľahšie keď na to teraz pozerám.
Teraz sa mi zo svaloviny presral jeden deň zrána (aj to nie na vodu ako zvykol) a na večer som mohla dať suché granule bez probiotík, ovozel nemusím riešiť vôbec, konzervy tiež nie. Tie som zvykla merať po lyžičkách - aj som to tu niekde písala, že gastro konzervy sú mimo hru, teraz mu môžem skŕmiť behom venčenia celú a absolútne sa to neodrazí na tom čo vyprodukuje. Sušené veci ho už tiež nepreháňajú. Keď vidím posun tak nevidím dôvod pochybovať o tom čo mi povedal vet :nwm:

Neviem, nie som výživár. Fakt je, že keď som skúšala dvíhať pomer záťažových granúl, nebolo to dobré a to som prihadzovala fakt po troch granuliach, Podľa toho čo mi písala výživárka v Michaličkovej skupine tak pes má aktuálne na granuliach pomer 27/17. Ideál by preňho bol 30/20, podľa nej to olejom dokážem na tých 20 dotiahnuť (aj to nedostáva denne ale skôr tak jak si spomeniem). Endurance majú 32/22 takže mi zapadá, že som dvíhala pomer a nerobilo to dobrotu. Hmyzie budú mať 32/24 čo je ešte viac mimo. Najbližšie som k tomu našla Profine 33/22. Síce jemne cez bielkovinami, ale jediné nemali dávku jak pre slona. Podľa tej výživárky by nemali robiť bielkoviny problém, uvidíme čo je na tom pravdy. Neodporúča ho držať na tom celý život, ale vraj na toto nohaté neukrmitelné štádium sú vhodné.
straka17
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 24.01.2023 22:32

straka17 píše:Prekladala som to fermentovanou mrkvou

to je co? :oo:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Uto 24.01.2023 22:39

Asi kvasena??? obdobne ako kysla kapusta.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 24.01.2023 22:46

a proc to davat psovi?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Uto 24.01.2023 22:47

Elis píše:
straka17 píše:Prekladala som to fermentovanou mrkvou

to je co? :oo:

Mrkva naložená v slanom náleve na teplom mieste, v podstate. Mikrobióm čo tam rastie má mať potom dobré účinky na črevo. Nefunguje mi odkaz na štúdiu priamo s mrkvou, tu skúšali dávať pelyněk, kurkumu a ešte volačo https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6770862/#sec5-animals-09-00690title
straka17
Moderátor
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Voľná Diskusia

Timberwolf krmivo | Hafshop.sk