Preprava psa lietadlom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 10:19

no, ja idem z Viedne, z BA sa so psom neda. A toto je tiež Britská spoločnosť. Ako budeme tam volať, ale pravda, asi napísať aj mail a mať ho so sebou preistotu... inak na palube môžu ísť aj 2 psy. Neviem síce ako u tejto spoločnosti ale v Austrian (či jak sa to píše, rakúska spoločnosť, ktorá letí aj do USA) išla kamarátka s 2 psami - jedného mala ona a jedného jej priateľ, akurát museli sedieť oddelene. No som zvedavá, ako dopadne tento výlet... :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Margita » Pia 18.01.2019 10:20

ani si sa mi nepochvalila,uz som mnou vobec nekomunikujes,uz nie som tvoja kamaratka :plac: :plac:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pia 18.01.2019 10:20

moschino píše:no, ja idem z Viedne, z BA sa so psom neda. A toto je tiež Britská spoločnosť. Ako budeme tam volať, ale pravda, asi napísať aj mail a mať ho so sebou preistotu... inak na palube môžu ísť aj 2 psy. Neviem síce ako u tejto spoločnosti ale v Austrian (či jak sa to píše, rakúska spoločnosť, ktorá letí aj do USA) išla kamarátka s 2 psami - jedného mala ona a jedného jej priateľ, akurát museli sedieť oddelene. No som zvedavá, ako dopadne tento výlet... :prd:

Offtopic: BA som myslela British Airways :hi:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod pigie » Pia 18.01.2019 10:21

No na 100% komunikuj len a len s leteckymi spolocnostami a ako pise Nisus, podlozene papierom...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 10:26

jaaaj :lol: no dúfam to bude ok. Ako teoreticky, ja vystúpim v Londýne, ale budem už za kontrolou, čiže už by ma kontrolovať opäť nemali, keď budem nastupovať zas :nwm: budeme tam dnes volat a ešte napíšem aj ten mail, čo odpovedia, nech mám na papieri. Vďaka za tip :jop:

Margita píše:ani si sa mi nepochvalila,uz som mnou vobec nekomunikujes,uz nie som tvoja kamaratka :plac: :plac:
veď ešte bohvie, čo z tohto celého bude :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pia 18.01.2019 10:34

Budu ta kontrolovat, pretoze opustas Europu. A potom v New Yorku to bude nekonecneee. Tam si pockas v rade podla toho, kam ta kiosk priradi a potom si pokecas s panom officerom, ze co tam chces a kde budes a kolko tam budes a huraaa, mozes ist labzovat.
Edit: raz som na takyto pohovor musela ist uz aj v Londyne, k tym pracovnikom spolocnosti AA. Ale nic hrozne, pokecali sme si, ukazala som im Estu a adios.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod pigie » Pia 18.01.2019 10:42

Nic sa nezmenilo :ha: Ja si ale pamatam, ako som sa vracala, ked sme sa stali clenmi EU, ze uz som mohla normalne vyjst z letiska vo viedni bez prezerania pasu :heh: Sme boli taki happy, ze aspon nieco sa skratilo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 10:43

no, super. Vraj cez BA len pes do carga. Tak som mala zlé informácie alebo čo. Jedine asistenčný pes môže ísť na palubu. a to frapec nie je :prd: no ako neviem čo teraz. Letenky sa vrátiť nedajú. Nechcete ísť niekto do NY v máji? :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pia 18.01.2019 10:44

Teraz je to zasa naspat :lol: akurat ak si clenom EU, uz ti neprezeraju pas fyzicky, ale prilozis a dvierka sa ti otvoria.
moschino a keby si si vybavila papier na ,,emocie podporujuce zvieratko"? V USA to fici, neviem ci tym oblomis aj BA :lol:
A zas v tom podpalubi to tie 2 hodiny zvladne :nwm: a potom AA uz moze ist na palubu si myslim.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 10:45

no to je emocie podporujuce zvieratko :lol: ved on je jak moj treti cecok :lol: jak sa taky papier vybavuje? Este aby to aj stacilo...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Nisus » Pia 18.01.2019 10:48

Offtopic: Mas SS :smile:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod Margita » Pia 18.01.2019 10:51

Offtopic: druhu suku co si M doviezol z USA (alebo tu prvu?no to je jedno) 6mesacne stena,z USA letela do Pariza tam sa im nieco nezdalo v papieroch tak ju poslali naspat,a potom znovu spat...ale zvladlo to v pohode,ja by som bola na nervy z takehoto postupu
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 10:54

tak letieť sa dá. Ale záleží, ktorá spoločnosť, kade, kde sú prestupy. Však keby ideme priamo s Rakúskou spoočnosťou, bolo by to bez preblému :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod katkariinka » Pia 18.01.2019 11:09

Ja keď som pred tými 7 rokmi riešila stence z USA, tak presne som riešila,že let nesmie ísť cez UK, lebo oni s tým majú problém.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Preprava psa lietadlom

Poslaťod moschino » Pia 18.01.2019 14:19

Takže cez British Airways pes môže, ale len v cargu dole. Nie na palube, výnimku má len asistenčný pes. Našťastie sme to stihli stornovať (bola tam možnosť storna letenky do 24 hodín). Takže plán B - ísť priamo a inou spoločnosťou a nemusím riešiť ani UK a ich papiere a potvrdenia
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné