Vzhľad SAO

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Vzhľad SAO

Poslaťod Viktoria291004 » Štv 17.02.2022 17:42

Ahojte, chcem sa poradiť ohľadom vzhľadu SAO. Asi všetci vieme, že toto plemeno má v tradícii kupírovanie uší a chvosta. Samozrejme viem, že je to už dlho trestné (okrem krajiny pôvodu). No predsa chovné stanice a celkovo trochu schopní množitelia predávajú šteniatka, ktoré tieto zákroky podstúpili. Čo si o nich myslíte vy? Poprípade, chovatelia SAO, ukazujú na vás prstom, odsudzujú? Pýtam sa, pretože sok si všimla vlny kritiky u iných plemien, napr. Dobermanov, Dôg (aj keď tých vidieť s kupirovanymi ušami menej),...človek nikdy nevie :ua:
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod straka17 » Štv 17.02.2022 19:17

Kupirácia zo zdravotných dôvodov je stále povolená... Nikdy nevieš čo je za tým. Ale napríklad v čechách takéto psy nemôžeš ani doviesť na výstavu ani fotiť pretože propaguješ týranie zvierat. Hlavne že čo som sa bavila s chovateľmi s ušatými SAO tak sa nevedia zbaviť kvasiniek jak zaprší :prd:
Myslím, že na df ušatého SAO nemá nikto :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Viktoria291004 » Štv 03.03.2022 20:48

Práve toho som sa bála, ako som videla, v mojom okolí sa pár takých "ušiačikov" nájde, teraz som si nebola istá, či tie psíky boli kúpené od množiteľov, alebo od stanice, ktorá to nepropaguje...a čo tak sledujem, tak tí, čo sú proti často diskreditujú túto zdravotnú stránku, vraj tie uši majú od prírody a netreba do nich zasahovať, zdravotné kupírovanie je podľa nich len taká "zámienka" :lol: ale ďakujem za utvrdenie. :smile:
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod mirocl » Pia 04.03.2022 19:55

Čo si budeme hovoriť, 99 % kupirácii na Slovensku je kvôli vzhľadu, nie zo zdravotných dôvodov. Ale keďže je kupírovanie zakázané, majiteľ psa aj vet, ktorý kupiráciu vykonal porušujú zákon, tak aby sa chránili, uvádzajú "oficiálne" zdravotné dôvody. Pekne to vidno pri KAO a SAO, kde sa psy kupírujú ešte u chovateľa hneď po narodení. Žeby mali všetky šteňatá vo väčšine vrhov už hneď po narodení tak závažné zdravotné problémy, že ich bolo nutné kupírovať?
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Viktoria291004 » Sob 05.03.2022 11:18

Niekde som čítala, že kupírovanie v mladom veku slúži ako "prevencia", keďže v dospelosti je ucho pevnejšie a náročnejšie na kupírovanie. Takže ho radšej kupírujú v mladosti, aby sa takým problémom istotne vyhli...neviem čo je na tom pravdy, diskutujme,... :smile:
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod wer » Sob 05.03.2022 12:17

A aka je otazka...? :heh:
Psa si zaobstaravam pre seba predsa, neviem, preco by ma mal zaujimat nazor okolia.. ja tiez nehovorim ludom na ulici, ze si maju kupit NO len preto, ze mne sa pacia... takze o ake okolie ide..?
Jasne, ak chce clovek chodit po vystavach, tak sa musi prisposobit pravidlam. Tam by som si asi zbytocne komplikacie nevyrabala... a ked sa mi nepaci v takej verzii, ako vravi standard, sla by som do niecoho ineho asi.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Viktoria291004 » Sob 05.03.2022 15:19

Tu ide o to, že mne samej sa páči kupírovanie, predsa len, ruku na srdce, kupírovaný SAO je ten "pravý". :ach: akurát mám problém čo sa týka okolia. :lol: chcela som vedieť, ako na to pozerajú psíčkari, ktorí sa v tom vyznajú. Samozrejme, keby som psa veľmi chcela, tak ho mať budem. :lol:
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Margita » Sob 05.03.2022 15:40

Tak psickari, ktorí sa v tom vyznajú sa na to pozerajú normálne, tym ktorí sa vyznajú viac príde odveci kupirovaz krizencov a ti co sa nevyznaju odsudzujú aj to, keď sa na psa dvihne hlas a nedostava veľa lásky :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod wer » Sob 05.03.2022 16:08

Ja sa krivo pozeram na mnozenie bPP, ci ma usi,ci nie, v tom rolu nehraje.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Viktoria291004 » Sob 05.03.2022 16:40

Áno, na to prizerám aj ja, v budúcnosti len sPP. :yes:
Viktoria291004
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Elis » Ned 06.03.2022 7:49

mirocl píše:aby sa chránili, uvádzajú "oficiálne" zdravotné dôvody.


A na SK tohle plati?
V CR se ze "zdravotnich" duvodu nesmi kupirovat soumerne
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod mirocl » Ned 06.03.2022 20:53

...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Vzhľad SAO

Poslaťod Elis » Ned 06.03.2022 21:15

Tak ono neni trestne vlastnit kupirovane zvire - takze si nikdo nemusi vymyslet, proc je kupirovane :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Ostatné