Príchod 2 nových psov do domácnosti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod Zzuunnaa » Pia 03.09.2021 20:59

Ahojte. Potrebovala by som názor tých čo majú skusenosti. Nedalo mi to a doniesli sme si domov druhé stena. Doma mame 11 mesačnú bernacku a doniesli sme si domov 6t stena (fenku - zachránené šteniatko preto taká malinká.. V dospelosti by mala mat tak 20-30 kg) No.. načítané mám veľa ale realita je ina.. Bernacka je dáma a snaží sa byt k malej milá, mala je drzak maly na to aká je ešte drubunka… Múdre internety píšu že ako správny vodca svorky mám ja regulovať čo môžu a nemôžu a zabezpečiť aby sa neterorizovali.. Ale ako na to v praxi? Pozornosť im dávam rovnaku, starsiu fenku mojkam stále nech vie že sa nič nemení. Ak vidím že si išla lahnut, malé sídlo radšej vezmem dnu nech ju neotravuje.. Ale napr sa stane že si kradnú hračku.. Mala si vezme hračku, veľká príde a zoberie si ju, mala sa nedá a ukradne si ju naspäť.. Nechať ich nech sa takto naťahujú? Alebo ak veľká leží a mala stále po nej skáče a hryzie ju do chvosta, uši a kade tade. Veľká reaguje tak že majú prilahne s hlavou alebo labkou ale malú to neodradí a dobiedza stále. Regulovať to? Ide mi o to aby mali medzi sebou dobrý vzťah aj do budúcna nech sú z nich partacky.. Mala tu starsiu napodobňuje vo vsetkom.. Za akékoľvek tipy budem vďačná.
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod wer » Sob 04.09.2021 5:03

Musis ich vediet citat. To je cele. Ak je to jednej neprijemne, vyries to.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod straka17 » Sob 04.09.2021 7:32

Odporúčam knihu Konejšivé signály. Naučíš sa čítať si psy a potom na základe toho sa už pohneš, psi sú individuality a tiež nie každému vadí to isté.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod Zzuunnaa » Pon 06.09.2021 22:01

Ďakujem pekne. Kniha je už doma! Len začínam mat pocit že hoc to vyzerá že stena terorizuje tak starsia fenka veľmi nerešpektuje signaly malej.. Vidím ako mala stuhne keď sa nechce hrať ale veľká si veselo dobiedza ďalej .. Ale aspoň kuuuuusok už vidím kedy asi ísť robiť policajta. Ďakujem moc.
Zzuunnaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod straka17 » Pon 06.09.2021 23:14

No ono málo psov vie reálne komunikovať. Aspoň z mojej skúsenosti. Aspoň vieš koho krotiť :smile:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Príchod 2 nových psov do domácnosti

Poslaťod wer » Uto 07.09.2021 0:27

Ale aj to druhe je stena este, takze aj to musis ucit.To nie je pravidlo, ze pacifikujes len novo prichodzieho. Proste drz tam harmoniu, ked chcu, nech blbnu, ked je to jednemu neprijemne, zasiahni.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Ostatné