Príchod nového šteniatka - sused

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Uto 13.03.2018 21:11

Takže nášmu susedovi (zároveň aj môj ujo) si zaobstarávajú psa, konkrétne koliu(je to pes nie sučka) a chceli by sme aby naši psy vychádzali dobre... Tak ako ho mam oboznámiť s mojim NO, ktorý prišiel ku kontaktu so psom asi tak 2x z toho 1x nie veľmi dobre... Mam ho vziať na ruky a pod mojôu "ochranou" mu ho dať oňuchať alebo ho len položiť na zem a nech si ho oňucha tam? Poprípade od akého veku (donesú si ho +- 9 týždňové) s retriverkou problém nebude ona je priateľskej povahy.. Čiže by asi bolo vhodné to šteňa oboznámiť s nou a potom s NO či?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 21:19

Nevies zvladnut vychadzanie dvoch vlastnych psov, navyse pes a suka, s vekovym rozdielom a teraz si ides trufat na toto..? Mas sice chvilu casu, kym.stena vyrastie, aby si si zvladol svojho psa, ale z toho tebou popisane - neviem, neviem... aj.so stenatom ho zoznamuj bud cez mrezu daku, alebo minimalne s kosikom, lebo staci, ze raz chmatne a stena to neprezije.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Uto 13.03.2018 21:28

wer píše:Nevies zvladnut vychadzanie dvoch vlastnych psov, navyse pes a suka, s vekovym rozdielom a teraz si ides trufat na toto..? Mas sice chvilu casu, kym.stena vyrastie, aby si si zvladol svojho psa, ale z toho tebou popisane - neviem, neviem... aj.so stenatom ho zoznamuj bud cez mrezu daku, alebo minimalne s kosikom, lebo staci, ze raz chmatne a stena to neprezije.





Svojich som už vyriešil, ani jedno zavrcanie... Dokonca aj keď ho fena po ňom skáče teraz keď sa hara tak mi stačí len povedať ej a hneď so všetkým je koniec, pri jedle sa ku nej ani neopovazi prísť, stále sa na mňa pozerá... Dokonca aj keď dám pred neho misku s jedlom a fena je vedľa nás tak nič, už vie, že na ňu nemôže nič...

A cez plot to veľmi neviem lebo môj pes je veľký hrdina keď je niekto za plotom.. Minule sme stretli psa "rovnakého hrdinu" trochu buchol do brány a ta sa otvorila, môj sa mi okamžite skryl za nohy a ten druhy za rozutekal preč :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Connie » Uto 13.03.2018 21:37

Ja by som sa na to "vie, že nič nemôže" až tak nespoliehala a zbytočne to nepokúšala...hlavne nie po tak krátkej dobe.
Roky som mala suky, ktoré sa neznášali (hlavne prvý rok...potom sme sa dostali na úroveň ako-takej akceptácie), tiež "vedeli, že nič nesmú" a i napriek tomu sa mi to sem-tam nepodarilo ustrážiť a porvali sa.

A ako vraví Wer, so šteňaťom opatrne...nezabudni na to, že aj s náhubkom vie pes spraviť riadny problém.
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Uto 13.03.2018 22:27

Mrezu nemyslim plot... Moze to byt napr prepravka. Proste nech je v bezpeci.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Sunny » Uto 13.03.2018 22:32

A uz vobec nie nejako na rukach alebo polozit na zem alebo s podobnym teatrom okolo - to len upozornujes psa, ze pozooor, nieco extra sa deje. Bud ako pise Wer, cez prepravku, alebo vonku, na cudzom uzemi, "nahodou" sa stretnut a ist spolu na prechadzku (samozrejme s kosom). A mysli na to, ze u tak maleho steniatka sa moze traumaticky zazitok zo stretnutia s velkym agresivnym psom zapisat na hodne dlho a sposobit kopu problemov v buducnosti...
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Uto 13.03.2018 22:38

Oukej tak ho dám do prepravky alebo náhodným stretnutím na prechádzke
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Str 14.03.2018 17:54

TAKŽE VEĽKÁ ZMENA:
Nakoniec to šteňa je 6 týždňové... Takže to je asi skoro na zoznamovanie či azda nie? Postupovať rovnako? Dať ho do prepravky a nechať môjho psa ho pomaly oňuchať... Keby náhodou začal na nho brechat tak ho okamžite odviesť?-ako ste písali nechcem mu urobiť traumu...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Sunny » Str 14.03.2018 19:01

6 tyzdnove stena ma byt este pri matke sakra :ua: Ale za to ty nemozes.
A jak si to s tou prepravkou predstavujes? Ze date stena do prepravky a donesiete k vam na dvor? Alebo ako? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod wer » Str 14.03.2018 19:06

To je fakt mudre brat stena v 6 tyzdnoch... :pac:
Nechaj ho chvilu, nech sa trochu aklimatizuje, nemusite zoznamovat hned. A urcite ich nezoznamujte na vasom pozemku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Str 14.03.2018 19:11

Sunny píše:6 tyzdnove stena ma byt este pri matke sakra :ua: Ale za to ty nemozes.
A jak si to s tou prepravkou predstavujes? Ze date stena do prepravky a donesiete k vam na dvor? Alebo ako? :nwm:



Pôjdem s nimi niekde kde to moji psy nepoznajú /kde chodíme fakt minimálne.. Aby to nebrali ako svoje teritórium
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Str 14.03.2018 19:15

wer píše:To je fakt mudre brat stena v 6 tyzdnoch... :pac:
Nechaj ho chvilu, nech sa trochu aklimatizuje, nemusite zoznamovat hned. A urcite ich nezoznamujte na vasom pozemku.


To je pravda, brat ho od matky tak skoro... Ale niekedy to je vhodné zvlášť keď to nie sú psy s PP, človek ich môže socializovat s viacerími ľuďmi a podobne ale tomu sa zas človek musí rozumieť...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod kellee » Str 14.03.2018 21:10

Simon-NO píše:
wer píše:To je fakt mudre brat stena v 6 tyzdnoch... :pac:
Nechaj ho chvilu, nech sa trochu aklimatizuje, nemusite zoznamovat hned. A urcite ich nezoznamujte na vasom pozemku.


To je pravda, brat ho od matky tak skoro... Ale niekedy to je vhodné zvlášť keď to nie sú psy s PP, človek ich môže socializovat s viacerími ľuďmi a podobne ale tomu sa zas človek musí rozumieť...


nikdy to nie je vhodne
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Simon-NO » Str 14.03.2018 21:12

kellee píše:
Simon-NO píše:
wer píše:To je fakt mudre brat stena v 6 tyzdnoch... :pac:
Nechaj ho chvilu, nech sa trochu aklimatizuje, nemusite zoznamovat hned. A urcite ich nezoznamujte na vasom pozemku.


To je pravda, brat ho od matky tak skoro... Ale niekedy to je vhodné zvlášť keď to nie sú psy s PP, človek ich môže socializovat s viacerími ľuďmi a podobne ale tomu sa zas človek musí rozumieť...


nikdy to nie je vhodne


Tak nie no :D ja sa nehádam :D
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Príchod nového šteniatka - sused

Poslaťod Elis » Str 14.03.2018 21:44

je ten prcek ockovany aspon?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Ostatné