Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Uto 17.05.2022 19:00

Nerobila to nikdy, vždy bola tichý pes. Hučí lebo sa nepočuje ako hluchý človek :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Sob 04.06.2022 18:24

Blbá otázka... Majú aj vaše starešiny obdobia, keby sa tvária, že už sa chcú každou chvíľou pobrať na druhú stranu?

Connie je na tom aktuálne zdravotne teoreticky v top stave. Ale, tvári sa tak unavene... Výrazne viac sa vonku motá, spí viac, dokonca je schopná pri mne zaspať vonku na terase - predtým som ju musela stále brzdiť aby bola pri mne a neodchádzala kdesi. Je teplo, prežila si toho veľa, neočakávam od nej zázraky... Stále sa poteší, vypýta sa von, hrá sa so šiškami, žerie.

Len je unavenejšia. Ďalšia fáza staroby, či prechodné obdobie? Vešteckú guľu niekto nemáte?
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Sob 04.06.2022 18:44

Hugo prespal na starobu 23 hodin z 24, mozno aj viac. Zle zacalo byt, ked spavat prestal… Postupna unava mi pride ok, nahla nie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Ned 05.06.2022 8:19

Arisko má práveže dni, kedy nespí, resp. je tak zvláštne čulý. To sa vždy zľaknem. Uňho je normálne, keď veľa spí a preberie sa pomerne rýchlo, keď chce papať, piť alebo venčiť sa. Ak je príliš čulý alebo sa ťažko zobúdza na bežné činnosti, tak spozorniem.
A aby som odpovedala na otázku, áno, máva chvíľky, kedy už si hovorím, už to nebude dlho trvať... A potom je zase ok niekoľko dní/týždňov.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Domca » Pon 06.06.2022 9:04

Ja sa pridávam k pigie..kým spala, tak všetko fajn ale akonáhle prestala a začala byť nervózna, nevedela si nájsť miesto tak to šlo dolu vodou
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Pon 06.06.2022 16:03

U Haator prisiel ten utlm postupne, musela som si zvykat. Aj ked sa uz nevladze postavit, a idem jej pomoct, tak hodi ten pohlad, ze nechaj, lezim tu naschval, a o dve minuty sa uz zase niekam trepe. Vacsinou o pol metra dalej. Vonku smerom od domu, katastrofa, ked sa otocime, ide nohy dolamat, len aby uz bola doma. Nespi nejak privela, viac ako 20 hodin urcite nie. Inac uz nerobi nic, ale to trva uz dlhsie, v podstate ked prestala vladat chodit, skoncili sme, este zvladala tie hlavolamy na pamlsky, ale aj to ju uz unavilo velmi rychlo, a ine sme nic nerobili.

.. akurat posledny mesiac to zacalo ist uz prudsie, dalsie priznaky mi unikli, ale to je uz jedno, rakovina ju nedostane, dostanu ju oblicky. Urea mimo stupnicu (stroj meria len do 71), kreatinin takmer 800. Tak uz nic.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 07.06.2022 4:04

Mackie píše:Aj ked sa uz nevladze postavit, a idem jej pomoct, tak hodi ten pohlad, ze nechaj, lezim tu naschval,

Arisiak presne. :lol: Pritom viem, že spadol chudáčisko, ale neprizná si to. Teda neviem, či pes takto nad tým špekuluje, ale veľmi to tak vyzerá. :pac:

Haator nech sa drží, miláčik krásny, myslíme na ňu. :pusa:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Uto 07.06.2022 5:57

Mackie držte sa :ua:
My u Fox teraz riešime to, že liečba jedného (kortikoidy) ničí druhé (pečeň). Schudla nám, a za posledný mesiac jej úplne odišli svaly na zadných nohách. Chodila tetaz na kratšie prechádzky, včera som ju vzala na prechádzku, čo sme chodili pred mesiacom a večer sa ledva postavila. Tak teraz váham, či sa ju snažit zase viac rozchodiť, alebo to už nechať tak :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Uto 07.06.2022 8:42

Kym vladala chodit a vnimala, ze ideme niekam, tak sme isli, odmerala som to, boli to dve rozne 1km kolecka. Postupne to uz neboli kolecka len tam a spat, ked uz jej to neslapalo. A uz som jej nepridavala, a keby som vedela, ze prestava chodit kvoli oblickam, obmedzila by som to este skor. Pred tyzdnom to uz nebola ani polovica, a oddnes asi uz ostavame len doma, max. za plot. Kym ju nemusis tahat za sebou, chodte. Ked sa nevie sama regulovat a nasledna unava jej nerobi dobre, nechodte. Ale teda uz by som neriesila pridavanie zataze a hladanie stratenej kondicky.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Sob 02.07.2022 15:54

Mate nejake finty ako zobudit hlucheho psa, ze sa mozno navzajom inspirujeme? Ja mam take, ze poklopkavam prstami po zemi okolo nej, alebo ked spi na posteli, tak hybem tak opatrne vankusom, aby nemala sok, ked sa to pod nou zrazu pohne. Dnes bolo ale budenie na obednajsi venc trosku narocnejsie :lol: A nie a nie ju zobudit
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Sob 02.07.2022 15:58

Niekde som videla ze na psa fukli
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Sob 02.07.2022 16:28

Ja sa pri fuknuti bojim, ze ona to na sebe pociti a sa zlakne, ze co jej to hybe srstou, ci na nu nieco leti alebo co. Ale asi vyskusam. Dnes som aj fukla, tak jemnulinko, a nic sa nestalo. Boze dufam, ze ju to nevydesi

A budenie na posteli nie je len s hybanim vankusa, ale aj so stlacanim matracu okolo nej, ze ho tisnem dole, aby navnimala, akoby niekto na postel prisiel alebo co

Edit: si az teraz uvedomujem, ze jak ma clovek nieco zauzivane, co funguje, tak ma normalne obavy skusat nieco dalsie. Len teda obcas mam problem ju zobudit a kym sa z hlbokeho spanku dostane do takeho slabsieho a potom az do prebudenia, tak to niekedy taaaak dlho trva

Edit2: Este si musim obcas davat pozor na niektore situacie, kedy ju zobudim a zabudnem sa napr, ze spi. Dam teraz vymysleny priklad, lebo mi momentalne nenapada ziadny realny, ze som s nou na hojdacke a prudko sa zdivhnem a ju by to napr rychlo prebralo az by sa zlakla. Ale to sa stava fakt minimalne, no nechcem, aby sa to stavalo ani minimalne.

A ona je fest zlaticko. Ja to az nechapem. Ja neznasam budenie a je jedno v podstate ci je po dobrom alebo po zlom (ohladuplne alebo vobec). Ta emocia je takmer vzdy rovnaka :lol: A ona sa tak milo zobudi, ziaden hnev.
Naposledy upravil MisheliQ dňa Sob 02.07.2022 16:35, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Sob 02.07.2022 16:35

Budím poklepaním na rameno. Dlho. :heh: Rýchlo/silno sa nedá, zľakne sa a veľmi. Takže keď niečo s Arisom, vždy mám časovú rezervu na budenie, jeho presun do inej izby a pod. Už nič nejde šikovno šup šup. Nakoniec ma naučí trpezlivosti ten pes. :heh:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Sob 02.07.2022 16:37

Pobuchanie po nej ju vzdy vysokovalo (alebo teda mozno nie vzdy, ale vacsinou). Preto sa jej nedotykam, ale kruzim okolo nej. Ona akonahle sa jej aj jemne dotknem, tak ja neviem ci ma pocit, ze na nu ide nieco spadnut alebo co, ale strasne sa zlakne, tak je super, ze vam to funguje
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Sob 02.07.2022 19:21

Jemne som na Badyho dýchla. Najskôr na packy alebo chrbát, nie do tváre.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné