Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Pon 13.12.2021 18:31

vy co delate preventivni prohlidky -nasli tem psum neco, kdyz nemeli jine priznaky?
zmenili jste neco -co byste bez tech vysetrenich - nezmenily?

ELik byl v cervenci, jak ji bylo zle. ma za sebou uplne komplet vysetreni, co sla udelat.
a i kdyz ji bylo aktualne zle - nezjistili nic :nwm:

dostala jsem jednu radu teda - a i kdyz jsem s ni nesouhlasila -znate to -zoufali lidi :ach:
od te doby zere granule pro seniory ( jako prilohu, maso ma dal).
a - je ji lepe.

ted byla aspon na krvi znovu - vše OK. dalsi vysetreni uz jsem delat nenechavala.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Pon 13.12.2021 18:50

Keby som Badymu dala odfotiť hrudník, vedeli by sme skorej, že tá mrcha rastie dnu = mal by upravený režim oveľa skôr ako keď naozaj nevládal. Lebo on blbeček neukázal do poslednej chvíle, že nemôže.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pon 13.12.2021 19:36

Ja dávam krv raz ročne Brii a potom ma kontrolu u kardiológa každých 6 mesiacov. Sono, rtg, podrobnejšie vysterenia dávam keď ma problém alebo keď už z krvi niečo vyjde zle
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pon 13.12.2021 19:41

Skôr mi robí nervy to že čím horšie počuje tým viac hučí, steka a tým je nervóznejšia. Minule aj mna kusla ta mrcha. Ale bola to moja chyba no.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pon 13.12.2021 19:47

hriva píše:Skôr mi robí nervy to že čím horšie počuje tým viac hučí, steka a tým je nervóznejšia.

Hrivaaaaa. To preco mi robis toto :haha: Ja tak dufam, ze to moje, ked ohluchne, tak bude tiche :haha: Strasne v to dufam :haha: Ale to asi musia byt hluchi uplne, aby sa na to vykaslali :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pon 13.12.2021 19:56

Možno u tvojho to bude opačne. Ale tiež som dúfala že sa stane z nej salamista. Ale nie, teraz stále striehne a reaguje na pohyby. Stačí že jeden pes sa dvihne z gauca a okamžite hučí a beží za ním. A toto dookola cely deň.
Dneska sa ma deti pýtali že koľko ešte bude preboha žiť :pac: :plac:
No a už chyta aj take tie starecké maniere. Je zvyknutá spávať dole na gauči, alebo hore ma svoj matrac vedľa postele. A niekedy jej začne hrabať a tlači sa ku mne do postele, zalahne všetky buldocky, potom sa jej nepáči ze sa tlači tak ide zas dole a celu noc dookola chodí hore dole. Väčšinou to ma vtedy keď je cez deň malo unavená. Ťahá jej na 13 a furt bude vyžadovať aspoň tých 5-6 km vonku denne. A ešte aj špekulovať koho by mohla cvaknut.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Pon 13.12.2021 19:59

Kokos, hriva, ty máš deti riadne držky :haha:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Nisus » Pon 13.12.2021 20:08

Nie pigie, ani hluchý pes nebude držať hubu :lol: práve mám pocit, že keď úplne ohluchol Dado, tak sa to zhoršilo. Ty si zažila Dadove cirkusy? :lol: Hluchý jak poleno ale o to viac hulákal. Za všetko. Ja som ani na záchod nemohla ísť bez toho, aby som buď hlavu nevystrčila, nech ma vidí (jj, dosť nepohodlné na :kak: :haha: ), alebo som ho musela napolohovať tak, aby on videl do miestnosti, kde bol záchod :haha: no psychiatria úplná :pac: A keď som vedela, že idem niekam a nebudem s ním do 6 doma, tak som musela zarobiť jedlo dopredu, a kŕmiť som musela ako odbilo 6 hodín :lol: . Inak bol schopný tak hulákať v tom kufri, že som sa vôbec nevedela sústrediť na šoférovanie, tak som mu musela ísť do najbližšieho obchodu kúpiť banán a jablko. Raz som šoférovala do Ružomberka s ním, celú cestu spal. Už mi posledných 15 minút chýbalo do konečnej zastávky, akurát, že už bolo 6 hodín. Taký cirkus spustil, že som normálne niekde v prdeli pri lese v tme musela zastaviť a nakŕmiť ho, inak by som to napálila do tej rozostavanej diaľnice či čo to tam majú :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pon 13.12.2021 20:21

Aaaa to si pamätám aj ja. Ja že koho mi to ta Bria pripomína. Ona tým že dobre nepočuje, o to lepšie všetko sleduje. A ma síce zákal ale vidí aj malé kúsky jedla na zemi. Tak zrak slúži. Ale vek už je vidieť
Prílohy
BA160397-9F2F-4FCB-A688-49C404883E98.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Connie » Pon 13.12.2021 21:01

Connie mala robenu preventívnu krv tri mesiace predtým ako jej zlyhala pečeň. Krv bola úplne v norme… takze tie preventívny sú podľa skôr na odhalenie nejakého dlhodobejšieho chronického problému, ktorý sa zatiaľ nemusel prejaviť.


Inak Connie je už mierne slepá, problém jej robí hlavne sero a celkovo už tak dobre nevidí. Začala mat “haluze”, kedy v diaľke niečo zbadá, rozbehne sa za tým cez pól luky, zastaví a kuka kde je a kto vlastne je. :haha: minule fučal vetrisko, rozbehla sa do riti a ostala v diaľke stratena. Takze už nosím aj píšťalku. V lese ju už presne pre toto nepúšťam, max tak aby bola hneď pri mne a ani jej nedovolím odbehnúť.

Počuť, zatiaľ počuje. No začala dosť tvrdo spat. Tak tvrdo, že niekedy s panikou sledujem či dýcha.

Čo som veľmi rada, tak sa jej podarilo pól kila schudnúť. Rok som sa snažila, bola na vet.diétach na chudnutie a ani tuk. Vyprdla som sa na to, zmierila sa s tým, že bude tucko a zrazu sama zhodila. Až som sa lakla, že zas umiera. :angel: určite je to aj tými aktivitami, keďže sa jej riadne polepšilo a zvláda s nami niekoľkokrát do týždňa 12-16km prechádzky. :king: A to je na psa s artrozami, spondylkou a vadnou miechou fakt dosť.


Jedine čo nás aktuálne trápi je oko. Zrovna dnes sme brali vzorky na cytologiu, keďže ma zmenenú sliznicu a vytvoril sa jej “pigment” na tretej zmurke. Tak snáď to nebude melanom ani ina podobná chobotina…
Prílohy
97000D93-6C48-49E7-B703-FBE425D0EED1.jpeg
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Haleth » Uto 14.12.2021 8:57

Pridávam sa do klubu geriatrických postihnutých psov, ktorí by sa dokaličili, pokiaľ by neboli kontrolovaní :pac: A hlasujem za to, že je to ten horší prípad ako mať psa, ktorý nič nechce robiť. Pretože sa denno-denne pozerám na Lyku, ako sama sebe ubližuje a nemám na to moc dosah.
Kúpila som jej ortopedický matrac, nech nelezie furt na gauč. Ležala na ňom desať minút, kým som nad ňou sedela, potom vyliezla na gauč. Keby ste počuli tie zvuky, ktoré jej vydávajú kĺby... A denne z toho gauča zoskočí aspoň štyridsaťkrát, lebo musí vstať za každú chobotinu.
V poslednom čase jej úplne hrabe z jedla. Kým jej chystám jedlo, prešľapuje, točí sa, cúva, naráža do všetkého.
Minule som stretla vonku susedu, zamotali sa vodítka, tak som automaticky pustila Lykine, keďže jej šteňa nemá zrovna privolávačku. Susede sa šteňa vyšmyklo, čiara preč, Lyke preplo a čiara za ním. Ledva bežala, ale bežala. Ostošesť. Ešte aj na múr vyskočila, skoro tam nechala bedrá. Absolútne žiaden pud sebazáchovy.
Do toho je tu Cya. Tá, aká je furt pojašená, pohyblivá a totálne teľa, večne do Lyky nacúva, zrazí ju, zhodí. Tento víkend mi stiahlo aj pri nej riť, pretože sa naháňala so psom a asi si niečo natiahla, trochu sa jej triasli nohy po. Nechala som ju dva dni tak a v sobotu vzala behať. Sprvu neťahala, už som myslela, že sa otočím. Potom začala, ale aj tak sa mi to moc nezdalo, dali sme 2,5 km, hajde domov, BoT a ležať. O pár hodín sa ledva postavila. Už som fakt myslela, že si hodím mašľu, lebo nosiť 3x denne aj ju na tretie na rukách, nielen Lyku. Včera už by na nej človek nepoznal, že jej niečo bolo. Klop, klop, klop. Ale on má v tomto aspoň rozum. Keď ju tie nohy boleli, tak ležala, ani sa nepohla, až kým som ju nezavolala.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod clupko » Uto 14.12.2021 10:06

Elis píše:vy co delate preventivni prohlidky -nasli tem psum neco, kdyz nemeli jine priznaky?
zmenili jste neco -co byste bez tech vysetrenich - nezmenily?

to znie ako ze si myslis, ze to moc nema zmysel.
jasne, ze to nemusi odhalit problem. urcite je vela pripadov, kedy sa na preventivke nic nenaslo a o mesiac bol pes v zlom stave. ale aj tak si myslim, ze to je dobre dat spravit, moze to pomoct odhalit vselico, co by neskor bol vacsi problem. aj k zubarovi chodis preventivne a nie az ked ta zacne boliet zub (aspon teda v idealnom pripade :ha: ). mozno najde maly kaz a lahko ho opravi. keby si cakala, az sa to prejavi, tak uz by to mohlo prerast napriklad do zapalu okostice.

a inak pozrela som ponuku nasej veteriny a v novembri mali akciu na rozne preventine prehliadky :pac: klasika. nevadi. rozmyslam len, ci ist este tento rok alebo az v januari. mam pocit, ze ked to budem odkladat, lebo vsak to nehori, tak sa nedokopem nikdy.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Uto 14.12.2021 11:05

clupko píše:a inak pozrela som ponuku nasej veteriny a v novembri mali akciu na rozne preventine prehliadky :pac:

Na toto ti len poviem, ze ak tam chodis pravidelne, skus sa spytat. Nas vet mi nikdy neodmietol zvyhodnenu cenu, aj po "akcii", kedze som ich klient.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 14.12.2021 12:49

clupko, november je tradične taký geriatrický, na veľa miestiach sú vtedy zľavy.

Elis, tie preventívky sa oplatia. Väčšinu vecí Arisovi našli vtedy a bez príznakov - zápaly rôzne, piesok v obličkách, polovypadnutý zub, zub s odhaleným koreňom, aj nádory na pečeni a nádory na prostate, aj narazené koleno a niečo so šľachou. Málokedy mu vyslovene niečo je.

Nisus, dávam robiť celé, to popočúvanie asi nemá veľký zmysel.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Uto 14.12.2021 13:11

No, len s tými nádormi toho zas tak veľa u starého psa už neurobis.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné