Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Ned 05.03.2023 11:48

To je ničnehovoriace, môj pes pošiel na rakovinu v hrudníku a celý život bol bez nálezu stetoskopom.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Silvuch » Uto 04.07.2023 20:47

tak Kiro konecne absolvoval celovysetrenie a ma nador. :ua: Okrem toho srdce v zlom stave.. Je to culy pes, chuti mu jest, psychika v poriadku, trosku selektivna hluchota. Maximalne bezproblemovy pes, ktoreho aj ked necham pred domov a idem do obchodu, ostane pri dome.
Trosku mi zapada do analyzy ta jeho "porazka" spred roka po dornovke..Telo fungovalo najlepsie ako vedelo s tym nadorom a preto ho ta dornovka rozhodila...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Pon 10.07.2023 20:59

Och, to ma mrzí. Kde ho má?
Ja po tom u Fox ani nepátram radšej, aj tak by s tým nešlo nič robiť, tak nejak bojujeme a uvidíme, dokedy to pôjde.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Silvuch » Str 12.07.2023 9:43

nevedia presne, ale sono brucha odhalilo.. Mozno prostata. Akoze je extremne velky, ale po liekoch dost ozil a aktualne sa tvari, ze mu nic nie je...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Silvuch » Str 18.10.2023 8:20

:ua: Kirik už stráca silu... Toto bude ťažké rozhodnutie. Psík, čo mi zmenil život. (spolu s Nirou)
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Str 18.10.2023 9:01

Veľa síl :plac:
Ja sa desím toho Gilinho stavu. Ona je fyzicky na svoj vek vo výbornom stave, zle vidí a je hluchá jak poleno, ale všetko funguje a nič nebolí. Len tá hlava... Vonku aspoň chodí hore dole, alebo väčšie kolečká, na vodítku normálne, ale doma buď spí, alebo sa točí dokola a ja už z toho šaliem, ju musím zatvárať do klietky, tam sa teda točí tiež, ale nedostane sa do toho mimóz stavu, zastaví po každom kolečku. Navoľno sa dokáže dostať do stavu že sa točí de facto okolo zadnej nohy na mieste, keď ju z toho vyruším, tak ju až zamotá, jak človek, keď sa točí na mieste. Moje nervy to už nedávajú, ale neviem sa zatiaľ stotožniž s uspaním psa, ktorý netrpí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Silvuch » Str 18.10.2023 9:18

Úplne ťa chápem, pre mňa je ťažké povedať stop, keď psovi ešte chutí jesť .
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Str 18.10.2023 9:53

Baby, vela sil :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Štv 19.10.2023 8:21

Bria takto pochoduje v noci hore dole hore dole niekedy aj 4 hodiny vkuse, nedá sa spať lebo tie drapy klopkaju na parketách, potom o 5:00 zaspí a spí do 11.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod lucik » Štv 19.10.2023 12:34

neskúšali ste CBD olej? mne to pomohlo pri Tekvi, dala som aj jej aj sebe - spali sme lepšie obidve.
ja aktuálne bojujem, resp. bojujeme s mastocytónmi u Shelly. má 10 rokov, v júli jej vybrali mastocytóm na ušku, histológia ok, vybraté aj s okrajmi. pred 3 týždňami som jej objavila "pupáčik" na stehne zvnútra, keď sa to nehojilo, išli sme min. týždeň na veterinu - zase mastocytóm. prehmatávala jej uzliny, krčnú pred ramenom má obrovskú - cytológia ukázala ďalší mastocytóm. riešime liečbu, možno operáciu, ak to operovateľné bude. včera som jej nahmatala na ušku ďalšiu guličku a pri masáži som si spomenula na ďalšiu hrčku pri chrbtici (to neviem, čo je, je to iné a je to dlho nezmenené).. PORAZí MA :plac: ak to nebude vyoperované, tak jej dávajú tak 3 mesiace :plac:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Štv 19.10.2023 15:25

Bria ma CBD a zlepšilo sa to, aj tak ju to chytá. Už aj vyzerá pekne staro
Neboj sa Lucik Brii to vyberali pred 5 mesiacmi a stále he aktívna, nejaké ďalšie hrcky ma ale keď sú také male už to neriešim, len keby prudko rástli
Prílohy
IMG_5934.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Štv 19.10.2023 15:42

Tiež som už kúpila CBD, ale musíme ejako doladiť dávkovanie a kedy jej to dávať. Ona v noci našťastie spí (s nami), problém je cez deň. Koľko toho dávate?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod lucik » Pia 20.10.2023 6:49

ja som Tekvi dávala tuším 2 kvapky 20% večer pred spaním (alebo 15%, už si nepamätám).. akože neuspávalo ju to tak, že by bola malátna alebo čo.. len nebdela každú chvíľu a nepresúvala sa.. ale u nej to ani nebolo nejaké dramatické tie stavy, že by sa točila alebo chodila bezcieľne.. ona skôr po ležiačky občas bdela, občas prešla ľahnúť inam, ja som tiež nespávala dobre, tak sme to žrali obe..
teraz mám 10% full spectrum (vraj je to silnejšie ako broad spectrum), tak dávam nám obom večer 2 kvapky a ráno 1.

hrivuš, a Bria mala mastocytóm?

Sunny, máš CBD pre psov alebo pre ľudí? a koľko %?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Pia 20.10.2023 7:00

Pre psov, 5% mi doporučili vzhľadom na jej váhu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod hriva » Pia 20.10.2023 7:41

Áno mastocytom, ale úplne presný typ neviem lebo to by stalo ďalších 200€ posielať do Nemecka. A ja by som aj tam nešla do chemoterapie.
Ja jej dávam full spectrum cbd pre ľudí, 15-20%, tuším raz mala aj 25% a to bolo top. Tie pre zvieratá nemali žiadny efekt
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné