Dornova metóda

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dornova metóda

Poslaťod Niki » Sob 14.03.2015 19:19

Ani som netušila, že je tu takáto téma - málo sem už chodím, hanba mi :hi:
Moje psice boli ešte na jeseň preventívne odornované. Zistili sa u nich nejaké posuny a tak sa išlo na to. Zjavne si to obe užívali a hlavne Kuma, čo som sa teda čudovala lebo je to nafučaná opica :ach: Normálne nechala so sebou pekne manipulovať. Až teda na naprávanie atlasov, to kňučali obe. Potom ešte prebehlo bankovanie krížovej oblasti. O pár týždňov sa prebankovávalo. A keďže som bola po ruke aj ja, tak sa terapeutka vyšantila aj na mne :lol: Pri presúvaní atlasu na správne miesto som veru kňučala aj ja. Inak veľmi príjemná nenásilná procedura. Banky som dostala tiež. Od vtedy čo som prešla touto terapiou ma netrápia migrény, ktoré som ozaj vždy pretrpela. Sice hlavybôľ neprešiel úplne ale zvládam aj bez analgetík :jupi: Takže nebojte sa toho a vyberte si doporučeného terapeuta. Maju môžem vrelo doporučiť. A ešte jednu veľmi šikovnú terapeutku z Ba. Obe poznám nejaký ten rôčik a videla som ako pracujú :no:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Dornova metóda

Poslaťod Lindchen » Sob 05.09.2015 15:59

Máte niekto odporúčanie na dobrého terapeuta pre človeka? Z Bratislava ideálne. Najlepšie niekoho, u koho ste boli a boli ste spokojní. Ďakujem :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dornova metóda

Poslaťod calwen » Sob 05.09.2015 16:20

Jednoznacne http://www.rehabilitacia-vesela.sk/
Viacero znamych k nej chodi a su mega spoko :yes:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dornova metóda

Poslaťod Lindchen » Sob 05.09.2015 16:37

Super, ďakujem :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dornova metóda

Poslaťod anemika » Pon 13.03.2017 10:23

Potrebovala by som kontakt na niekoho velmi kvalitneho z Prešova a okolia , kto sa zaobera touto metodou. 9 rocny maly psik zacal odmietat chodit po schodoch. Inak lieta, len pred schodmi zastane a nechce ist.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Dornova metóda

Poslaťod wer » Pon 13.03.2017 10:29

odporucam najskor diagnostiku, dornovka je nevhodna na ochorenia chrbtice a stav moze zhorsit... bez diagnostiky by nemala byt liecba...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dornova metóda

Poslaťod bibika » Pon 13.03.2017 10:55

Anemika, wer ti radi spravne. Nesla by som do dornovky ak toto je problem. Chod radsej za vetom, vyzera to na nejaky problem bud so stavcami, ktore pritlacili miechu, alebo s platnickami. V tomto prípade je dornovka prisne! kontraindikovana. Drzim palce. (Potom ti viem dat kontakt na kamosku co robi dornovku)
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Dornova metóda

Poslaťod Niki » Pon 13.03.2017 13:35

Určite najprv veterinára, ktorý vyšetrí a spraví snímky, určí diagnózu. Až potom, podľa výsledkov by som sa skontaktovala s doporučeným terapeutom DM.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Dornova metóda

Poslaťod lucik » Pon 13.03.2017 13:40

tak zase, ak by aj doporučenú terapeutku skontaktovala skôr, tá by pri takýchto ťažkostiach nemala siahať na psa bez predošlého vyšetrenia a diagnostiky (mala by teda odporučiť na veterinu)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Dornova metóda

Poslaťod Lindchen » Str 07.02.2018 16:27

Arisko bol v Brne u MVDr. Gesierichovej, môžem len odporučiť :jop: . Výborný prístup, odbornosť, všetko sme si prešli, povysvetľovala, pozrela RTG a lek. správy, boli sme presne 2 hodiny. Keď sa naprával chrbátik a prstíky, krčil papuľku, nepáčilo sa mu, inak to zvládok super, bubák :hi: .
Inak odporúčam aj pre psy, čo robia Obedience, Arisko mal celú pravú stranu pošahanú aj zatuhnutý a poposúvaný krk a hrudnú chrbticu od vytáčania hlavinky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Dornova metóda

Poslaťod moschino » Str 07.02.2018 18:52

Aj my chodíme k Veronike :jop: je super, veľmi milá ku psom, odporúčam aj ja :jop:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Dornova metóda

Poslaťod wer » Str 07.02.2018 19:02

Aj ja som bola u nej. Aj ked teda nie na dornovke. Ale tiez sa pridavam s odporucaniami. :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dornova metóda

Poslaťod majjuna25 » Str 07.02.2018 22:33

Keď už tu toľko chválime Verču, rada sa tiež pridám :hi: My k nej chodíme rok a pol s obomi psíkmi, hlavne a predovšetkým s Ruby na rehabilitácie. Najviac na svete nám ona pomohla, čo sa týka Rubinho zdravotného stavu (chrbtice). Síce Ruby nemôže byť dornovaná, ale cvičíme na lopte a bedničkách. Top odborník a najsuper prístup :hi: :smile:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Dornova metóda

Poslaťod Haleth » Sob 24.02.2018 19:56

A to všetci chodíte kvôli dornovke do Brna?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dornova metóda

Poslaťod Lindchen » Sob 24.02.2018 19:57

Ja chodím do Brna, lebo je to veterinárka a venuje sa športovým psom (a športovým vyslúžilcom), je to ideálne. A baby mali/majú psov s diagnózami, kde sa vet hodí tiež.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné