Psi a deti

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Pia 20.04.2012 14:44

Tak to je jaká síla - ešte si nakoniec ty tá zlá :oo:

Starr - ono to dievčatko sa nehodilo o zem, ono iba tak pleštilo oči na psi, že asi zabudla na čom sedí, zabudla šoférovať, stočilo jej predné koleso, padla na zem a až potom spustila plač. A to spustia tuším všetky deti, keď sa natiahnu na zem, už len tak nejako z princípu mám taký dojem :heh: Písala som to skôr kvôli reakcii toho chlapca, tá ma zaskočila riadne. Neviem či to bolo detské vystatovanie sa, aký je on hrdina, že zaženie veľké zlé psi, ktoré jeho kamarátke robia zle, alebo čo to malo byť :nwm: Priznám sa, že som vôbec nevedela, ako mám reagovať, tak som radšej bez slova odišla. Len som celkom zvedavá, aká by bola reakcia mamičiek, keby aportovací maniak Gilinka pochopila tú natiahnutú paličku ako hračku a skočila po nej.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Pia 20.04.2012 16:41

Bože tak sa dievčatko bojí psov, niekto sa bojí hadov, niekto pavúkov, niekto mimozemšťana. Na margo toho 5ročného hrdinu... palicou preto, lebo nemal v ruke meč :jazyk: o desať rokov ho mať bude, tak sa traste :haha: Baby kľud, 5roční chalani by s palicami aj spali. Tiež ma štvú poobíjané steny a pozícia rozhodcu, či patrí palica synovi alebo Arianke. Raz sa naťahujú o palicu potom o lopatku. Jedna druhej zahrabú misku a aby mačke nebolo ľúto, tak zahrabú aj jej. Celá decko-psia svorka sa už proti mne za tie palice spikla (môj názor je, že paliciam je najlepšie v krbe) a na záhrade mi svorne vykopali hrob. Už som si ho aj vyskúšala, keď som pri hrabaní sena na neho zabudla. Presne odhadli moje miery za čo ich nesmierne milujem :pusa: bez nich by bol život nudný.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Pia 20.04.2012 16:49

:haha: Anooo, konečne som prišla na to, čo mi tá jeho póza pripomínala - presne ten postoj pred súbojom s rukou vbok a natiahnutým mečom :heh: Kto vie, akého nebezpečného rytiera sme to stretli :heh:
Ja som to nie nejako v zlom, mňa to len zaskočilo, nečakala som to (s deťmi nejako v kontakto nie som) a potom mi tak docvaklo, ako to mohli zobrať psi a jak to mohlo dopadnúť. Som sa len chcela vykecať, nooo :hi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Pia 20.04.2012 16:54

Nabudúce vytas tiež, uvidiš ako si po malého bojovníka rýchlo prídu :prd:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod Sunny » Pia 20.04.2012 16:55

Offtopic: Jediné, čo by som mohla vytasiť, bol sáček na :kak: :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Pia 20.04.2012 17:01

:aaa: síce zbraň na :kak: ale každý pokus je lepší ako nič
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod vavrena » Pia 20.04.2012 18:13

Keby bol plný, tiež by mohla tasiť a verím, že rytier by utiekol jak pred gilotinou :joint:
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Psi a deti

Poslaťod Akami » Pia 20.04.2012 18:56

Baby ja sa tu tak smejem na vás :haha: A ten hrob! To ma veru nenapadlo, že to čo kopú na dvore na striedačku deti a psy, že to je hrob pre mňa. No ale vzhľadom k mojim mieram, ešte hodnú chvíľku budú mať obe strany o zábavu postarané :jazyk: Aj keď členok som si tam už zvrtla, to je fakt :heh:

Dievčatko sa bojí psov. No hej, len vieš (je mi jasné, že dosť závisí od osobnosti, či sa fóbia vyvinie alebo nie) u tej malej to nie je "len strach" to je des, hrôza, panika. Vieš si predstaviť, že sa ti dieťa pri bežnej prechádzke mestom pri každom stretnutí so psom roztrasie, nevie sa ovládať, niekedy hystericky plače, prv mala obdobie pocikávania sa? To je už na porážku aj pre rodičov a to nevravím o chúďatku decku. Mimozemšťanov narozdiel od psa nestretávaš bežne v meste :no: A vážne si ale uvedomujem, že toto je extrémny prípad a obvykle to takto nekončí.

...ich nesmierne milujem :pusa: bez nich by bol život nudný.
Musím súhlasiť! Tiež to vnímam rovnako, neviem si predstaviť život bez nich, chýbalo by oboje, deti aj psy. Keď sa tak zamyslím, ja som tak spokojná so svojím životom :smile:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Psi a deti

Poslaťod Bebis » Pia 20.04.2012 19:09

ahojte, mohli by ste mi poradiť? :nwm: zajtra sa u nás chystá guľáš a bohvie, čo všetko a bude u nás asi 12 detí od 6 mesiacov do 12 rokov :ach: a tak sa mi tu črtá otázka, keďže pes s takým množstvom detí naraz nebol, ako zareagovať, ak sa niečo zomelie - náhodou, nie je to agresor ... (pod tým teda myslím, že by pes začal vrčať, prípadne by na tých väčších mohol aj vyskočiť - samozrejme, budem ho držať tak povediac mimo dosah, ale nechcem ho dištancovať úplne a prepásť šasnu sa úžasnú socializáciu) takže, ako mám reagovať a čo robiť, ak by si peso zmyslel, že sa mu jedno z detí napáči? :fizel: a samozrejme, aby sa taká situácia už nezopakovala... :yes:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Pia 20.04.2012 19:24

Akami moja reakcia bola skôr na starr. Ale zrejme z filozofie môj pes, môj boh, treba dospieť. Psychicky. Ja strach malej plne chápem. Každý má z niečoho strach. Dcéra mojej kamarátky reaguje rovnako asi od narodenia. Moja mama dostáva infarkt aj z hada na obrázku.
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod lavyrle » Pia 20.04.2012 20:49

Moje mierumilovné 4-ročné dieťa má tiež mániu zbierať papeky a kým príde zo škôlky má ich slušnú zbierku a všetky vláči domov :pac: na psov sa nezaháňa, ale viem si predstaviť toho krpca -hrdinu. To asi nebol manéver proti psovi - to bol manéver za záchranu kamošky. Však mužské ego nepustí - a toto bola pekná príležitosť ukázať sa v pozícii ochrancu :lol:
Ja si myslím, že toto je práve pekná ukážka, že mamina zareagovala správne a taktiež, že ty máš vychovaných psov a si zodpovedná psíčkarka a teda nikomu sa nič nestalo :jop:

Bebis - no ty už s týmto príspevkom a svojim strachom akoby si privolávala negatívnu situáciu :nie: psa treba v prvom rade zavrieť - resp.nenechať samého s cudzímu deťmi. Najprv si decká oťukaj - budeš vidieť ako sa správajú a potom si vezmi psa a môžete vymyslieť niečo spoločne. U nás bývajú bežne aj cudzie decká - napríklad, ked má starší oslavu - príde k nám aj 10 jeho spolužiakov a všetci sú namäkko z psov - takže ich chcú venčiť na vodítku :pac: alebo hrajú futbal - nechám ich aj so psami (to sú tiež hráči), ale ked vidím, že je pes veľmi rozbesnený, odvolávam a zatváram resp. vysvetlím mu, že bude len ako divák. Všetko sa dá, ked sa chce
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Pia 20.04.2012 22:34

moje mierumilovné až tak nie je, ked mu Arianka povyťahuje všetky "zasadené" stromčeky zo zeme, tak sa vie pekne nahnevať. Včera jej polhodinu vysvetloval, že to nesmie vyťahovať, lebo nenarastú jablčka a nebude mať čo papať. Tá si poslušne vypočula prednášku a nakoniec mu vytiahla aj posledný stromček. Tak ju zavrel, zasadil stromčeky nanovo a cez pletivo jej dohováral :haha:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod starr » Sob 21.04.2012 17:47

Ja nemám filozofiu môj pes - môj Boh :ach: :haha:. Boha mám iba jedného, toho nado mnou, pes je pre mňa zviera.

Ja som tak reagovala preto, pretože z prvého Sunnynho príspevku som vyrozumela, že ako náhle uzrela psa, tak sa hodila o zem a začala hysterčiť. A to mi naozaj nepríde normálne správanie. Sunny potom v druhom príspevku popísala, že to bolo inak a hneď to aj inak vyznelo, už ako normálna reakcia dieťaťa, ktoré má strach zo psa. Takže som reagovala len na to, čo bolo napísané.

Iné je spadnúť a začať plakať, iné by bolo hádzať sa o zem a hysáčiť, sú to dve rôzne veci. Bolo to vysvetlené, ja to už chápem, že to bolo vskutku inak, a je to pre mňa vybavená vec :ahoj:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Psi a deti

Poslaťod adavra » Ned 22.04.2012 16:42

tak nabudúce lepšie čítaj a nehysáč :lol:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Psi a deti

Poslaťod Bee House » Ned 22.04.2012 17:03

adavra: u nas to s palickami a so zasadenymi stromcekmi vyzera podobne ako u vas. s tym rozdielom, ze bez mojho zasahu si najmladsia so psom neporadi. ten si maximalne ku nej sadne a caka na vhodnu prilezitost, kedy bude moct palicku ukradnut :ach: a vacsinou je to vzdy ta jedna jedina palicka, s ktorou sa hra dieta. vtedy musim psa poslat do prec ja, pretoze od nej si vysvetlit nenecha.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné