VŠ - Kynológia

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Kynologická škola

Poslaťod smolinka137 » Uto 17.02.2009 22:56

Ahoojte.... nevie mi niekto poradit skadial zozeniem otazky na prijimacky z biologie? alebo nepredava ich niekto? vdaka :smile:
smolinka137
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kynologická škola

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.02.2009 12:26

Ahoj, smolinka137. Ak chceš otázky na kynológiu, stačí, ak sa naučíš gymnaziálne učivo, plus Zmaturuj z biológie a budeš zahojená. :smile: Mne to pred rokom úplne stačlo!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologická škola

Poslaťod Sim » Str 18.02.2009 14:54

da sa ist v Ke iba na odbor Kynologia?
a treba na veterine chemiu??
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Kynologická škola

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 14:56

jasné, že sa dá ísť iba na kynológiu, titul je potom Bc. na veterine chémiu potrebuješ, najprv chémia, potom biochémia, farmačka.....
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kynologická škola

Poslaťod Vikiki22 » Str 18.02.2009 18:02

Chémiu na veterine treba! :smile: Som na tom pohorela aj ja. A ešte aj pohorím o rok na biochémii! :heh: Že vraj je to zabijak!
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologická škola

Poslaťod smolinka137 » Str 18.02.2009 18:09

Vikiki22 píše:Ahoj, smolinka137. Ak chceš otázky na kynológiu, stačí, ak sa naučíš gymnaziálne učivo, plus Zmaturuj z biológie a budeš zahojená. :smile: Mne to pred rokom úplne stačlo!

a ty si chodila predtym na gymnazium ci ne? pretoze som sa pytala viacerych co tam chodia a vacsina z nich nema knihy z biologie len im ucitel diktuje tie poznamky. Tak teraz neviem ci sa mi staci naucit tie poznamky a zmaturuj z biologie. Pretoze ku kniham sa nemam ako dostat.
smolinka137
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Kynologická škola

Poslaťod Sim » Str 18.02.2009 19:05

a co vsetko sa da robit s vystudovanou kynologiou?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Kynologická škola

Poslaťod Sim » Str 18.02.2009 20:06

po vystudovani tejto skoly by som mohla byt aj rozhodkynou na vystavach?
alebo cvicit zachrannarske psy?
a ako to je platene?
Sim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 664

Re: Kynologická škola

Poslaťod Nyssa » Str 18.02.2009 21:24

čo je ako platené???
čítala si poriadne, čo môžeš robiť s touto školou? môžeš pomáhať na výstavách, na to, aby si mohla robiť rozhodcu, musíš spĺnať aj iné kritériá, je to veľa "zabitého" času na výstavách, venovanie sa danému plemenu.
nečakaj, že ťa naučia neviem akým výcvikovým metódam, naučia ťa etológiu psov, pochopiť ich, základné ochorenia a anatómiu, základy poľovníckej, služobnej....kynológie, ale majster sveta z teba nebude :nie:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kynologická škola

Poslaťod mart.ina » Štv 19.02.2009 18:42

myslim ze kynologia je v tomto podobna ako veterina. teoriu ta skola sice nauci ale ta prax zavisi len od teba. nikto uceny z neba nespadol a bez dostatocnej praxe budes robit vzdy len pomocnika na vsetko. a plat myslim tiez zavisy od toho ake meno si vytvoris, prip. oblast kde budes pracovat.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 728

Re: Kynologická škola

Poslaťod Nyssa » Štv 19.02.2009 19:09

mart.ina myslím, že porovnávaš neporovnateľné. síce v jednom máš pravdu, že potrebuješ získať prax, ale to je v každom odvetví.
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Kynologická škola

Poslaťod Vikiki22 » Štv 19.02.2009 19:47

smolinka137 píše:
Vikiki22 píše:Ahoj, smolinka137. Ak chceš otázky na kynológiu, stačí, ak sa naučíš gymnaziálne učivo, plus Zmaturuj z biológie a budeš zahojená. :smile: Mne to pred rokom úplne stačlo!

a ty si chodila predtym na gymnazium ci ne? pretoze som sa pytala viacerych co tam chodia a vacsina z nich nema knihy z biologie len im ucitel diktuje tie poznamky. Tak teraz neviem ci sa mi staci naucit tie poznamky a zmaturuj z biologie. Pretoze ku kniham sa nemam ako dostat.

Áno, chodila som na gympel. Knihy sme síce mali, ale ani raz som ich nevidela. :lol: Učila som sa len z kvalitných (!) poznámok, čo nám diktovala profesorka. A raz som si len tak prešla Zmaturuj z biológie. To je vsio.

A Nyssa má pravdu. To sa nedá porovnať kynológia a veterina! :ach: Spoločné majú len to, že sa obe odbory zaoberajú so zvieratami. Ale okrem toho... No, neviem. Ale aká ľahká je kynológia, taká ťažká je veterina (z môjho pohľadu).
simuska , máš nejaké skreslené predstavy o tej škole... :no: Okrem výcvikára v súkromnej výcvikovej škole nemôžeš robiť v podstate nič. Ak chceš robiť niečo so psami, potrebuješ ešte k tomu aj špeciálne skúšky (napr. rozhodcovské, alebo aj na to, aby si mohla posudzovať výcvik apod.). Ja by som to tiež rada robila, možno sa na to po škole aj dám. :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Kynologická škola

Poslaťod luckyA » Štv 19.02.2009 20:20

taze ta skola je nanic? :plac:
luckyA
BANNED
 
Príspevky: 203

Re: Kynologická škola

Poslaťod meraja » Štv 19.02.2009 20:34

Prečo by bola nanič?Každá škola je na niečo dobrá.To či budeš úspešná alebo menej úspešná závisí od teba a od tvojich mozgových závitov.Keď som si čítala vaše vyjadrenia,pravdupovediac neviem čo si mám o tej škole myslieť.Či pátrať ďalej po lepšom alebo zostať pri nej.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Kynologická škola

Poslaťod Vikiki22 » Štv 19.02.2009 21:06

Nehovorím, že je nanič! :smile: Však som tam chcela aj ja! Hlavne tam ide o to, že ťa to baví! Ale nepostačuje to. Je to len základ.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Ostatné