Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod dasty22811 » Štv 25.08.2011 10:59

Dobrý deň chcel by som sa opýtať hlavne ľudí,ktorí niečo podobné zažili.Pred troma dňami nás náš člen rodiny,psík,ktorého sme mali veľmi veľmi radi.Mal 5 rokov a pri prechádzke ho prešiel vlak :plac: :plac: :plac: . Celá rodina sme boli naňho naviazaný.Už tretí deň po sebe ma nič nebaví a už nemám nič na čo by som sa tešil.Každý deň sa pre mna začne nový deň trápenia.A pri predstave po príchode domov tam už môj havinko nebude mám chuť to celé skončiť a ísť za ním.A preto by som sa chcel spýtať ľudí,ktorí takisto prežili smrť svojho psíka že ako ste sa s tým vyrovnali a napríklad či je dobrý nápad zobrať si hneď nového psíka.Mám totiž strach že už by sme ho nemali tak radi ako toho predošlého že by sme ho už iba porovnávali.Prosím pomoc,pretože ochvílu asi skončím na liekoch. :plac:

P.S.-To čo máte dnes,zajtra už nemusíte preto choďte teraz za svojím miláčikom obijmite ho a strážte si ho a ako oko v hlave.Vážte si to,čo máte a tým nemyslím len to milé štvornohé zvieratko.
dasty22811
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Bellss » Štv 25.08.2011 11:34

Ahoj, je mi ľúto Vášho psíka :plac: :plac: Tiež mi zomrel psík. Tento rok to bol už rok čo tu nie je. Mali sme staršiu fenku mopsa a museli sme ju dať uspať, pretože ochrnula, keď dostaal porážku a nebola možnosť, žeby to už rozchodila.
Bolo to ťažké, ale keďže sme mali v tom čase už 6 mesačnú fenku BŠO,tak sme to prekonali oveľa lešpie.

Myslím si, že vôbec nie je zlý nápad zobrať si iného psíka. Určite to pomôže prekonať bolesť zo straty miláčika. Ak si vezmete nového psíka napr šteniatko, tak to vás bude nútiť starať sa oňho a nebude čas na smutné myšlienky. A nový psík sa vás bude snažiť rozveseliť za akždú cenu. :smile: Určite si neberte takú istú povahu psíka ako mal váš predošlý, ale skúste možno veselšieho a aktívnejšieho, alebo takého aký vám bude vyhovovať. Hlavne nemajte pocity viny, že ste si vzali nového psíka a na predošlého zabudnete. Nie je to pravda. Ten zostane vo Vašich srdciach a bude na Vás dávať pozor. Všetci vieme, že psíci nám robia radosť a vždy sa nás snažia rozveseliť a urobiť niečo pre nás aby sme boli šťastný.

Smrť zvierať je kolobeh života. Je dobré posmútiť si, poplakať zaspomínať si, ale netraba sa uzatvoriť do seba alebo skĺznuť do depresie. Určite nový člen pomôže celej rodine prísť an iné myšlienky. :smile:

Držím Vám palce a verím, že budete na svojho psíka spomínať už iba s úsmevom a radosťou :smile:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod luciiik » Štv 25.08.2011 12:04

Suhlasim s Bells. :yes: Tiez sme museli utratit kvoli zdravotnym problemom psika ktory mal 14 rokov, prezil so mnou kus detstva, pubertu a zaciatok dospelosti. A novy maly chlpac nam vsetkym velmi pomohol. Je to tazke, jasne ze ti bude za nim smutno, nejde o to aby si nahradil jeho miesto. Proste na psika budes stale spominat a novy psik ti prinesie vela radosti, bude ti robit radost a prides na ine myslienky. :jop: Takze sup sup pozriet utulky, ktore teraz nechcenymi steniatkami praskaju vo svikoch, pripadne pouvazujte o vhodnom plemene a kontaktujte nejaku chovku. :no: Daj nam vediet, pre co si sa nakoniec rozhodol. :yes:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Barbara » Štv 25.08.2011 15:22

Ahoj Dusty,
súhlasím s odpoveďami, ktoré boli povedané/napísané predomnou.
Podľa mňa je rozdiel, keď prídeme o psíka tragicky a keď je psík chorý a uspanie je pre neho vykúpením. Avšak výsledok je rovnaký, strata.
Ja som pobodnú situáciu riešila pol roka dozadu. Benulko bol vitálny dôchodca ale prišlo to rýchlo a nečakane. Zlýhanie obličiek. Veterinár nám už nevedel pomôcť a povedal, že je zbytočné ho umelo udržovať na infúziách a na dialízu som nemala peniaze, ktorá by v konečnom dôsledku ani nemusela pomôcť. Myslím, že sme sa rozhodli správne. Nevyčítam si to. Pomohla som mu. Jááááj, zas plačem.... :pac: Už som to písala aj inde, ale opakujem, cítila som to nejak podvedome, pretože som začala pozerať šteniatka na internete.
Zrútila som sa po jeho odchode, lieky mi nepomáhali a keď som už od plaču nevládala nič robiť, tak som zavolala jednému pánovi, ktorý mal akurát vrh vhodný na odber (bože ako nejaký tovar som to pomenovala, sorry). Doniesol mi ho hneď zo ZV.
Vybrala som si také isté plemeno, farbu, veľkosť aj meno. Akurát, že už je to Benulko II.
Nakoľko je to hyperaktívne psíča, tak som ani nemala čas myslieť na starého Benulka. Pomohlo mi to veľmi!!! Neviem si predstaviť pri mojej precitlivenosti byť bez psa dlhšie. Beny I. bol so mnou od mojich 6 rokov. Dnes mam 22.
Tým, že je to rovnaké plemeno, tak aj povaha je pobobná a niekedy si ani neuvedomujem, že vlastne Benulko I. už nie je medzi nami. Normálne mám pocit, že je to stále ten istý pes, len má mladšie telíčko a viac kúše :lol:

Nového kámoša nebudeš mať o nič menej rád. Ja som sa napríklad začala viac zaujímať o stravovanie - pretože primárnym dôvodom zlýhania obličiek bol ten, že jedol moc slané granule a my sme o tomto probléme ani netušili, ako som vravela príznaky a dôsledky prišli zo dňa na deň. Viac sa venujem Benulkovi, chodíme behávať, cvičíme všelijaké psie triky, je vychovanejší ako prvý Beny. Proste dostala som aj ja druhú šancu napraviť to, čo som pri predošlom Benym zanedbala. Či už z lenivosti alebo nevedomosti.

Dasty, nikto ti nikdy neprikáže zabudnúť. Nikto tu nie sme večne, niekto odíde skôr niekto neskôr. Je to osud a tak to má byť. Verím, že nový kamoš ti vyčarí úsmev na tvári a pomôže ti so žiaľom. DRŽ SA!!! :ahoj:


A daj vedieť ako si sa rozhodol. Prípadne šupni fotky nového kámoša :no:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Amaguk » Štv 25.08.2011 15:38

dasty, je mi velmi luto, co sa stalo vasmu psikovi. :plac:
Viem presne, ako ti je, co prezivas. My sme pred piatimi rokmi prisli tragicky o nasho Robinka. Nemal este ani 3 roky a zabil nam ho na vychadzke jeden uchyl. Bol to pre nas strasny sok a uprimne - ja doteraz placem vzdy, ked si na to pomyslim :plac:
No najlepsie, co sme mohli spravit, bolo doviest si domov noveho havina, aj ked sme mali presne tie obavy, ako mas ty a boli sme v tazkej depresii. Steniatko nam vsak pomohlo toto vsetko prekonat a hlavne, pomohlo nam spominat si na Robinka s radostou, lebo sa nam automaticky vynarali tie mile a vesele chvile s nim, ked k nam prisiel a co vyvadzal, ked bol stena.
Tesak nam priniesol do zivota nove radosti aj starosti, zamestnal nas, takze sme sa menej depkovali. Urcite ho mame rovnako radi, ako sme mali Robinka. A rovnako si bez neho nevieme nas zivot predstavit (a bez psika ako takeho vo vseobecnosti). Na Robinka vsak spominame stale a myslim, ze tak to ma byt, lebo koho mame radi, ten je s nami stale, hoci len v nasich mysliach a spomienkach.

Tak drzim velmi palce, aby sa vam podarilo co najlepsia prezit toto tazke obdobie a stastnu ruku pri vybere noveho steniatka, ak sa rozhodnete, ze date domov novemu stvrnohemu clenovi rodiny. :yes: :ahoj:

P.S.-To čo máte dnes,zajtra už nemusíte preto choďte teraz za svojím miláčikom obijmite ho a strážte si ho a ako oko v hlave.Vážte si to,čo máte a tým nemyslím len to milé štvornohé zvieratko.

s tym do bodky suhlasim! Aj preto sa snazim naplno vyuzit ten cas, ktory je nam dany, aby sme ho mohli travit s nasimi blizkymi, vratane tych stvornohych
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod meridia » Štv 25.08.2011 16:55

dasty22811 píše:a napríklad či je dobrý nápad zobrať si hneď nového psíka.Mám totiž strach že už by sme ho nemali tak radi ako toho predošlého že by sme ho už iba porovnávali.Prosím pomoc,pretože ochvílu asi skončím na liekoch. :plac:

P

Já zas soudím dle sebe a tak na rozdíl od ostatních bych si psa dalšího hned pořídit prostě nemohla..já potřebuju čas,abych si to odsmutnila,nějak se s tim zkusila porovnat a naučila se s tim žít a byla tak připravená na příchod dalšího..u mě to trvalo necelý půlrok,pak už jsem byla jak šílená a sháněla psa velmi intenzivně..Budete ho mít rádi úplně stejně,to se neboj,to jen ted se ti zdá,že by tomu tak nemuselo být(taky jsem to prožívala),ale právě ten milosrdný čas toto pomůže vyřešit a ty poznáš,až budeš připraven přijmout dalšího pejska.Řid se svým srdcem a ne našimi radami :smile: ,protože každý to máme jinak..my ti jen můžem napsat jak to máme my,ale u tebe to může být jiné
Jinak na lékách jsem já pravidelně cca tak 14 dní po odchodu psa,jinak bych to nedala,vůbec bych bez nich neusnula a to si nemůžu dovolit,protože bych to fyzicky nedala..
Přeju hodně sil :ahoj:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Lucka&Ronny » Pia 26.08.2011 1:31

Ja som tiež, prišla o psíka... 13.8. Inak pes, čo by mohol energiu aj predávať.... Prišlo to nečakane. Havino deň predtým lietal ako blázon, čo bolo uňho normálne.. A zrazu, ráno prídem k búde, a pes malátny, ledva stojí... ked som ho vypustila, nejašil sa tak, ako predtým.. celý spomalený..ledva ma "poskákal" ledva vrtel chvostom.. už vtedy, som plakala jak malé decko, ale verila som, že to bude dobré...Strávila som pri nom celý deň, skoro celú noc, pol dňa, kým ho prišiel vet uspať. Ja, ktorá som ho brala ako proste mojho surodenca, som v piatok, odmietala utratenie. Verila som totiž, že sa z toho vylíže. Ale v noci, a v sobotu, už som sa nemohla dočkať, kedy ho vyslobodí z toho trápenia,..Mal zhoršené EPI zachvaty, cca každu poh hoďku a nakoniec v piatok oslepol. Ja neviem, či to necítil, alebo čo, ale ako ho "trepalo" dostala sa mu do oka tráva, inokedy by už mal v tom oku strčené všetky 4nohy aj chvost, len aby to vybral. On proste nereagoval.. :plac: Ja si teraz nemožem zaobstarať nového psíka... Proste mi to srdce nedovolí.. Ronny má v ňom miesto do konca môjho života. Dnes, malá sestrenica doniesla malé šteniatko, asi LR kríženú. Nakoniec, som ju uhovorila, aby ju išla vrátiť... Proste Ronny je a bude numero uno... :plac: Nikdy, nezabudnem, ako mi ležal na kolenách a ja som ho hladila, a hovorila som mu, "Bude dobre, neboj, dobre bude" :plac: A už je dobre, najlepšie..
Isteže, že si nejakého "blcháča" zaobstarám, ale nie teraz. Jednak nemám podmienky (idem na intternát) a druhák musí to "prebolieť". Takžeu mňa o také 4 roky :no:
Želám veľa síl!! :aaa: :no:
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod dasty22811 » Ned 28.08.2011 0:01

Ahojte prepáčte že vám odpisujem až takto neskoro ale skôr som sa nevedel dostať k PC.Chcel by som sa vám všetkým veľmi poďakovať pretože ste mi veľmi pomohli.naozaj si to cením a vaších psíkov mi je strašne ľúto pretože už viem aké to je. :plac: :plac: Každopádne som sa rozhodol že hneď ako sa dostanem z toho najhoršieho tak pôjdem pozrieť do nejakého útulku a odnesiem si odtial nového spoločníka :smile: .Ešte raz vám všetkým ďakujem za rady a za pochopenie a prajem vám a vašim havinkom len to najlepšie.R.I.P DASTY 22.08.2011 :plac:
dasty22811
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod Lavazzita » Sob 26.11.2011 19:47

dobrý den , včera mi nečakane zomrel milovaný psík. dostal silnú zápchu a musel ísť na operáciu. tá sa podarila, ale psík to už nerozchdil. teraz neviem, čo mám robiť 11 rokov bol zmyslom môjho života, kôly nemu som sa každý den ponáhľada z práce domov, bol ako môje dieťa..hrozne si vyčitam, že som v ambulancií nepočkala, kým po lieku nezaspinkal, ale nechala som ho tam, ani som sa s ním nerozlúčila, lebo som si myslela, že to dopadne dobre a nechcela som doktorov rušiť. jeho posledná spomienka na mna bola, ako som ho nechala na chladnom stole s lekármi ktorých sa bál samého. možno si myslel, že už ho nechcem. som totálne hotová, asi by som potrebovala lieky, nemôžem spať, stále plačem. chcem sa spýtať tých čo majú s liekmi skúsenosť, či naozaj pomôžu, kde sa dajú zohnať a ako pôsobia. moc ďakujem za pomoc.
...najcennejšie čo v živote máme je čas a to by si mal ten, komu ho venujete, uvedomiť...
Lavazzita
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod tulenik » Sob 26.11.2011 19:54

Hento nie je na lieky :smile: normálna reakcia.
Pri takomto niečom dostaneš tak max. lexaurin. A samozrejme nie na voľno. Ten je fajn - odfikne emócie a ani veľmi neoblbuje. Ale návyk riešiť ním každý problém si môžeš vyrobiť aj tak...
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod mairi » Sob 26.11.2011 20:00

jezis tulen :pac: :rip:

Lavazzita, je mi velmi luto co sa ti stalo a je jasne ze si z toho hotova, myslim si ze teraz by ti najlepsie pomohlo keby si behala vela von, stretavala sa s priatelmi a snazila sa nejako rozptylit, skus sa co najmenej trapit, urobila si pre svojho psika vsetko co si mohla a urcite si nic nevycitaj, cely zivot si sa predsa onho starala a lubila ho a on to dobre vie :yes:
Drz sa.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod tulenik » Sob 26.11.2011 20:03

Offtopic: mairi, ja radšej pred TÝMITO liekmi "straším" pre jeden dosť dobrý dôvod, ktorý nebudem vešať každému na nos
takže dnes a tu som bad man
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod meridia » Sob 26.11.2011 20:03

Vzala bych si něco na uklidnění a na spaní,třeba Neurol(nevím zda u vás máte) a zkusila víkend víceméně prospat.
Antidepresiva nemají dle mne smysl,některá mají delší náběhovou křivku a obvykle se musí dávka vychytat,nemyslím,že je to pro Tebe vhodná volba.Něco dostaneš volně v lékárně,něco je na předpis..ale je to jen pro utlumení,tu bolest si stejně musíš prožít,na to Ti žádný prášek nepomůže,jen si můžeš trošku usnadnit ty nejhorší okamžiky prvních dnů.Ale něčemu na spaní bych se nebránila,taky to tak dělám..
Nemá smysl se trápit tím,že jsi měla nebo neměla něco udělat,změnit to stejně nejde ,nevědělas,jak to dopadne,tak se netrap zbytečně ještě víc.Příště se už třeba zachováš jinak na základě téhle zkušenosti..
Přeju hodně sil.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod mairi » Sob 26.11.2011 20:06

tulenik píše:Offtopic: mairi, ja radšej pred TÝMITO liekmi "straším" pre jeden dosť dobrý dôvod, ktorý nebudem vešať každému na nos
takže dnes a tu som bad man

Offtopic: o to predsa vobec nejde, ale trochu obycajnej ludskej empatie by ti neuskodilo :ach:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: smrť psíka a ako sa s tým zmieriť

Poslaťod tulenik » Sob 26.11.2011 20:14

meridia píše:... a zkusila víkend víceméně prospat.

:jop:
mňa takéto veci obvykle "vypnú" samy

Offtopic: mairi - pripomína ti môj avatar ČLOVEKA?! alebo teda ľuďa?
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Ďalší

Späť na Ostatné