Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod deny » Pon 16.08.2021 6:14

Na Senianske rybniky sa chodi na rozhladnu s dalekohladom pozorovat vtactvo.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pon 16.08.2021 6:25

Ano, vtaci raj, ci tak dako sa to volalo. ale silvuch ani ja nemame dalekohlad :heh: a so psami je rozjimave pozorovanie vtactva mierny nonsens :lol:
Ale teda nikto tam nebol absolutne, co povazujem za pozitivum
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod mairi » Pon 16.08.2021 10:27

Pigie, tie krásne fotky z posledných výletov, aká to je presne lokalita? Mám chuť ísť niekam :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pon 16.08.2021 12:28

Mairi, boli sme v nizkych tatrach z magurky taky okruh zelena-cervena-modra :heh: potom este z korytnice hore na prasivu az po velku chochulu. A potom sme vysli na koncitu a maly zvolen nad donovalmi a eto vsio. Viac som z mojich partakov nevyzmykala, uz aj tak mali na male :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 30.09.2021 10:56

Boli ste niekto so psom hore na Sninskom kameni? Viem, ze som videla fotky hore so psami (velkymi), ale neviem si predstavit, ako ich tam vytrepali - teda skor odtial dostali .. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 01.10.2021 5:45

Ja som nebola, ale studovala som do buducna, bo plany su a prisla som na to, ze v pohode, skusim tadeto :heh: (A zas ja ani to moc neriesim, bo ked sa fakt neda a je to pod vrcholom, tak my sa prestriedame pri psovi a vybehneme to na striedacku :heh: )
https://forumfoto.mtbiker.sk/190_ako-sa ... 8d5a6a.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 01.10.2021 6:06

No moj to nedal. Tie prve dva jakz-takz, ale ten treti rebrik si neviem predstavit prave. To bolo kolme, som musela zostupovat celom k skale, ostatne dva ako schody sa dali. Ale mozno staci rozvaznejsi pes, moj do toho ide po hlave. Vytrepal sa na prvy, ledva som stihla dobehnut ho zachranovat a potom dole - on bol schopny to tak zbehnut, ze uz som ho videla dolamaneho, lebo on si nohy nekontroluje. :pac:
No a tak som ho nechala s bratom dole - a taky hysak chytil, ze to som u neho este nezazila :pac: ledva ho udrzal, potom tam stekat zacal.. :ach: asi kombinacia toho, ze on strasne chce sa vsade vytrepat, plus ze ja som tam sla. Takze som spravila 2 cvaky a letela dole :pac:
Ale inak vedlajsia vyhliadka (velky sninsky kamen?) tam je to schodnejsie pre psa.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 01.10.2021 6:30

OK, dik za info, budem brat potom postroj teda :heh: A jooooo, hysaky poznam dokonale. S Fryom... Inak, toho som sa uz nadobro rozhodla na vylety nebravat. Zrovna vcera a uz s fatalnou platnostou. Ten pes co predviedol vcera pri vystupovani z auta... Ja neviem co mu bolo, ze reve v aute, OK, neznasame to, ale dobre, uz vieme ako postupovat, ale vcera vyskocil z auta a rev jak keby ho z koze drali, rev rev rev a behal dokola, ja ze ok, na nieco stupil, ale normalne behal, len jacal jak keby od bolesti, skrecal uplne zufalo, za mnou behal, tak som otvorila dvere na aute, lebo sak aspon v aute to tak nepocut, ked skreci, vbehol do auta a ticho... Ma tym uz uplne nasral a bude mu lepsie byvat doma. Z domu, ked ideme na prechadzky, tak nema ziadne hule, to mu vyhovuje najviac, chodime v casoch, kedy nikoho nestretame, max. nejakych malych psikov venciach v pyzame na ulici... Uz ma nasral proste uplne, ja sa uprimne priznavam, ze na tieto jacanice proste nervy nemam. ked si chce nervy vybijat niekde, nech si ich vybija doma pri nasom odchode, zavrem dvere, nastupim do auta a nepocujem :prd:
Jezis a ako reval, tak maly slzy v ococh, ze co mu je. Ja ze neviem a jak vbehol do auta a prestal, tak chlap s bohorovnym kludom zahlasi : Co by mu bolo, chlpy na guliach si potiahol ako behal. :haha: (Inak, tomu som bola aj ochotna verit, lebo psovi nic nebolo, som ho potom vzala a fakt mu nic nebolo, vyskocil z auta a akoby nic :prd: Len rozrevane decko a ja s chlapom nervy v prdeli po celom dni, kedy sme sa z prace sli ukludnit a bolo uz neskoro, v podstate fakt sme sli, lebo sme to potrebovali, ale s takymto cirkusom fakt nie :prd: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Pia 01.10.2021 7:39

Ale moj take nikdy nerobil :heh: Ma prekvapil tym vcelku :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.10.2021 7:34

Keby niekoho zaujimala moja druha cesta na daleky vychod, tak napisem svoje dojmy :lol:
Za prve ta cesta, to je cista hroza. Moj zvyk po ceste popozerat dalsich x veci dostal na frak - domov sme sli skoro 12 hod :pac: predtym sme prespavali po ceste tam, aj spat - tak to bola taka pohodicka. Teraz des. Tam sme isli dolnou cestou, spat hornou a cez Certovicu. Skonstatovala som, ze kym nebude dialnica do KE, uz ma tam nik nedostane... fakt obdivujem vsetkych, ktori su toto ochotni absolvovat kazdy tyzden (pracovne) a este v tych brutalnych zapchach (vcera dialnica oproti totaalne plna cely cas). :prd:
No a teda mali sme len 4 plne dni, ale v podstate mi stacilo.

1.den sme sli na Vihorlat. Okrem tej polhodky hore na Vihorlate, kde boli aj vyhlady na Siravu, tak to boli proste cisto Male Karpaty. :ha: veeelmi zle znacene a zarastene MK... moc ludi tade nechodi, takze miestami ziadna cesta, len 2metrove cernicie, polamane stromy, no cele zle. Krizom cez les sme sli a len hladali znacky... ako na potvoru som zrovna v tom.zhone nejak zabudla na offline mapy, takze tato nudna cesta sa nam predlzila o 2 hod :pac: a navyse - same klose vsade :prd: ale zver sme nestretli ziadnu (chvalabohu ani medveda :lol:)

2.den sme sli len tak autom kade-tade - Benatina, drevene kostoliky, zrucanina hradu, plus sme sa odviezli az na juh do Oborina - kvitujem napad, ale mali sme smolu, ze bolo sucho, takze ziadne mociare :plac:

3.den sme sli do Polonin. Cesta nekonecnaaa, uz k Sirave mi to pride daleko a toto bolo +dalsie skoro 2 hod len tam.. :pac: ale teda prebehol pred nami ooobrovskyyy kraasny jelen :love: akurat na luke, takze sme sa mohli aj pokochat nim, aj lan bola opodial. No a na konci sveta nas sokovalo parkovne 7 eur.. :ha: s nami vystupoval aj taky Cech akurat, vcelku divne to bolo, lebo my sme sli prvi, on nas potom casom aj dobehol, tak sme uprostred lesa zastavili a pustili ho a ze pockame, kym sa vzdiali, tak sme sa zlozili, psovi som davala pit a on sa zlozi 5 metrov za nami?! A cakal, cakal, sme ho obehli a on sa zas vyberie s nami.. este sme sa parkrat tak obiehali, akoby fakt cakal na nas, fakt cudne. Hlavne, ked sa clovek vyberie do Polonin, aby bol sam.. :lol: No ale tento lesik uz mal svoje caro, aj ked bolo vidno, ze je casto navstevovany, ziadne panubohuzachrbtom :lol: inak tiez samy klos.. :prd: my sme mali od Kremenca potom v plane ist este na polsku stranu, na vrch Wielka Rawka, kde mali byt vyhlady smer nase Poloniny, ale teda pri Kremenci sa to zvrhlo a z polskej strany prudili uuplne davy turistov - ako v Malej Fatre v sezone, prisamfakt. Cesta uzka, to so psom.kazdych 5 metrov uhybat, to som.si nevedela predstavit dalsie 2 hod, tak sme prehodnotili a sli uz po nasom hrebeni spat. Tam uz len par Poliakov sme postretali. A smerom dole, ako skoncil NP, skoncila aj dobra cesta - vsade rozjazdene, blata po krk... po ceste na chatu sme sa stavili pri Starine, kedze sme usetrili cas a este len slnko zapadalo.

4.den uz pocasie bolo nahnute, sli sme len Morske oko a Sninsky kamen. Konecne sme cely cas nikoho nestretli. :lol: Sli sme len taky jednoduchy okruh a akurat sme to stihli doobeda, kym zacalo liat.

Dalsi den cesta domov - stavili sme sa na Domasi - tam som zapadla :pac: takze tam sme stratili 45 min, kym som sa odtial vyhrabala :ach: naplanovany Kapusiansky hrad sme vynechali - aj kvoli dazdu a malo casu, ale stavili sme sa este na Dreveniku a Spissky hrad pozriet - presne tam sa lamalo pocasie a zrazu bolo kraasne slnecno. Inak hadajte, na koho sme nadabili na Dreveniku... :lol: na Poliakov.. :heh:

A inak cez tu Certovicu - to mi uplne srdce zaplesalo - tie kopce, hory, to malo uplne iny raz... :love: pre mna fakt ostane z SK top Nizke Tatry a Velka Fatra.. aj ked nabuduce som.si uz povedala, ze by som chcela este Slovensky kras pozriet - to vobec nemam obehane a to mi este nepride tak "objavene"..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Sob 02.10.2021 14:46

A kedy si bola na Dreveniku? Možno sme sa o chlp minuli.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Sob 02.10.2021 14:51

Nieeee... vcera okolo druhej.
Ked sme odchadzali, tak akurat prisli dvaja s dakym bulloidom - tipujem, ze horolezci.. aj ti poliaci liezli, predpokladam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Ned 03.10.2021 11:14

Tak to nie je ten istý deň. Ale aj tak si bola tu v mojich koncinach, idem sa cítiť urazene, že si sa neozvala. :lol:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Ned 03.10.2021 11:31

No kedze ta cesta trvala 12 hod, tak snad mi to odpustis.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Ned 03.10.2021 22:24

Offtopic: Pri fľaši dobrého vína ti rada odpustim. :heh:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné