Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Aris » Uto 09.07.2024 8:48

Ďakujem baby, veru to tak aj spravíme. V Bardejove sme boli, to sme mali ako prvú dovolenku. Aj v Levoči sme boli, tam inak odporúčam Múzeum špeciálneho skolstva. Ja, ako ešte študentka a nechcela som sa nechať živiť, tak sme spali v priateľom passate čo je sedan :haha: V Snine nám praskla pružina a do servisu sme išli cez osadu, mám na to fakt pekne spomienky. A našli sme tam to, čo sme chceli. Málo ľudí ešte vtedy, cenovo úplne niekde inde. Aj v Beňatine bolo malo ľudí, vtedy sme tam aj spali a užili si raňajky pri vode len my dvaja. Natrafili sme tam na dve prírodne kúpaliska kde bol vstup tuším 3€? Mali sme aj take dni že sme sa len bezcieľne motali po dedinkách a koľkokrát chudobná dedina a zrazu nádherný kostol postavený.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Uto 09.07.2024 8:51

Trosku mi pripada smiesne Wer, ze prave tebe, co prejdes cez 100 km kvoli treningu stopy, je uz 200 kvoli mestu ako Bardejov vela :ha: Aj tie benzinky, normalne mnozstvo, ved my tu nejazdime na vzduch. Na zapade su v kazdej dedine? Ved tam aj na dialnici bol problem, ze 3 vedla seba a potom dlho nic :angel:
Inac suhlas, ze je osada na osade, s tym sa nic neda robit. Turistickych moznosti je tu az az podla mna. Zrucanina na kazdom kroku. Vojenske pamatniky tiez, ako su priesmyky. Bardejov, Svidnik, Medzilaborce.. Ale uplny juh cim blizsie k Madarsku, tym viac rovina a viac osad. Este na Dargove sa da prejst a 2 tanky pozriet. Kosice a okolie su 30 km od hranic, je to este juh? Ked to cloveka bavi, aj tam je co robit.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

Poslaťod wer » Uto 09.07.2024 9:23

Mackie, ja nevravim o okoli Presova a Kosic :pac: Ved to su velke okresne mesta. Ja vravim o dalekom vychode vychode, kde naozaj su len polia a dediny. A pumpy omv a shell najdes len vo vacsich mestach a pri tych km, co som najazdila, tak ano, planovala som si vzdy potom vylet do mesta kvoli tomu... A ked ides zdola kdesi z moldavy, tak hej, bardejov je sakra daleko... ja som to prejazdila skrz-naskrz, aj ked uplne dole na vychode na madarskych hraniciach som.az nebola, lebo to je fakt len rovina a nic.
Btw prejazdila som viac, ako ked som.bola na druhom.konci Chorvatska...

Ale teda ten dargov - to ani za zmienku nestoji.. ved to je hrozne - rozbite odpocivadlo a 2 tanky :heh: ano, zrucanin vela, ale nic extra. Informacnych tabul malo - mna bavia take tie pribehy, citat si o historii. To dost chyba. :nwm: Este tie drevene kostoliky by stali za zmienku - tych je vela a to je take zaujimavejsie
Naposledy upravil wer dňa Uto 09.07.2024 9:29, celkovo upravené 1
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 09.07.2024 9:28

mne sa poloniny velmi pacili, sice sme tam boli len nejaky tyzden, ale bolo co vidiet :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 09.07.2024 9:31

Len pozor - teraz v sezone to tam bude ako na vaclavaku... my sme sli miestami v rade, prosim pekne :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 09.07.2024 9:45

V sezone uz niet na SK miesta, kde by sa ludi nestretlo :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 09.07.2024 10:02

My sme boli dokonca mimo sezony :lol:
Ale myslim, ze prave keby idete tak nejak viac do stredu alebo z druheho konca, tak tam uz bude menej ludi. To trojmedzie je lakave - tam chodi ozaj milion ludi, aj Poliaci z druhej strany.. aj ta Nova Sedlica mi pride uplne turisticky vychytena oblast - som.bola v soku, ze zrazu z tych mini dediniek, kde nic tu nic, taka rozvinuta.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Uto 09.07.2024 10:55

tak sme to asi stihli pred nejakym boomom, lebo nikde nebolo nikoho. ono to bolo nejak propagovane, ze zrazu tam chodi tolko ludi?
v septembri sme boli, nejake roky dozadu samozrejme, a cestou zo sedlice na kremenec len 2 ludia, aj ti sa otocili nazad, ked zacalo poprchat. potom tusim 1 sme stretli v utulni, ale spal inde. a na riabej skale boli tusim tiez 2 ludia, a potom zas nikoho az do dediny. dobra tura :joint:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 09.07.2024 10:58

My sme stretli ľudí až na Kremenci, tam bol zrovna nejaký poľsky školský výlet :heh: ale inak nikde nikto, aj po ceste tam aj po ceste naspäť. Mne sa nezdá, že by sa to nejak propagovala, Beňatina mi chvíľu vybiehala na instagrame.
Mackie diky, Košice určite chceme, ja som tam ešte nebola.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 09.07.2024 11:09

V benatine je uz zipline :ha: (nebola som tam ale uz teraz)
hej, vychod sa propaguje veelmi, prave kvoli "malo" ludom.. :lol: je to take "in"
Aj zahranicni chodia. To, ze tych zaujimavych miest je relativne malo, tak su tam koncentrovani. Ono pomimo to je tam asi klud, takze ak clovek hlbsie zajde, tam asi moc ludi nebude.
A ti poliaci su taki velki turisti - to som sa velmi cudovala, lebo mi to prislo, ze z tej polskej strany nie je moc velkych miest, tak neviem, kde sa zobrali..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 09.07.2024 11:14

Ale prosim vas, ked uz tam moj brat bol, tak to je preflaknute ako facka. Sa rozculoval nad cenami parkovneho :joint:
NOVÁ SEDLICA. Od prvého mája už návštevníci a turisti v najvýchodnejšie položenej obci Slovenska zadarmo parkovať nebudú. Nová Sedlica v okrese Snina zaviedla SMS parkovací systém. Ceny parkovného sú v dedine s 250 obyvateľmi takmer ako vo Vysokých Tatrách.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 09.07.2024 11:22

Už v 2021 sme tam platili 7€ za parkovanie. Mne to nevadí. Nech si dedina zarobí, ved tam ozaj nie je moc príležitosti na zárobok.
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Uto 09.07.2024 11:25

Parkovne nevadi ani mne, mne vadia tie mraky ludi, ktori tam chodia a preto obec zaviedla parkovne... ja som sa na vychod velmi dlho chystala, lebo dieta, pes, vsetko musi dorast a uz som ja z toho vyrastla. Ak pojdem, tak o 10 rokov. Teraz nie.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Uto 09.07.2024 11:38

A inak aj tych rychlostnych ciest pribudlo, tak aj to tomu asi dopomohlo
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Str 10.07.2024 13:02

Jasne Wer chapem, ale co myslis vychod vychod, hranica s Ukrajinou? Tam fakt nema co byt, ani dovod tam byt. A jasne, ze ked na juhu nic nebude, tak sa treba premiestnit tych 200 km, a uz bude. Dargov som spomenula, lebo to je asi jedine co tam je na okoli, a aj sa da ist na turistiku. Tam bolo muzeum, ktore vykradli este ked som tam bola na skole pred 20 rokmi a odvtedy nespravili nic, akurat vonku to opravili kvoli tej jednej oslave rocne. Skoda.
V tomto by mohol pomoct geocaching, aj ked nelovite kesky, tak v takychto dedinkach zvyknu byt pri zaujimavych budovach, tie kostoliky napriklad, maju pekne popisy, info o historii..
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné