Dovolenka so psíkom

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Cathy » Str 25.01.2023 12:30

My sme boli len v júli a auguste, nezdalo sa mi to preplnené, ale samozrejme, tie turistické ako spomína Silvuch boli plné. Za mňa je super skombinovať výlet po Rakúsku a Slovinsku, všade sú jazerá (videli sme v nich plávať psy), hory, kempy :jop:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Str 25.01.2023 13:49

Rakusko mam v zalohe alpsku cestu :ha: ale to s rodinou asi pojdem niekedy s karavanom. :ha:

Clupko, diky, to skusim pokukat. :jop: nemas itinerar nahodou..? :angel:
A ten sever nemecka bol vcelku moj sen - tie piesky :love:
Ja asi ani nepotrebujem more na kupanie (aj ked aj to by bolo fajn), ale lezat na plazi nebudem
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod hriva » Str 25.01.2023 14:41

Ja by som išla znova do Toskanska. A Dolomity cestou.
Prílohy
16CFB98C-8CC3-42C7-AED0-C68E22668C99.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod AnetkaN » Str 25.01.2023 14:57

Dobrý deň , chceli by sme ísť na dovolenku so psíkom karavanom. A ten by sme si chceli prenajať ,vedeli by ste mi poradiť kde okrem flyin dog nebudú mať problém so psikom v karavane? Ďakujem
AnetkaN
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod clupko » Str 25.01.2023 15:29

itinerar, myslis to bretonsko?
ja celkovo moc nemam, lebo my casto improvizujeme :lol: ale tak boli sme dvakrat takym roadtrip stylom, viem ti popisat kade sme sli, co sa oplati vidiet.

edit: inak okupat sa tam da, su miesta, kde je teplejsia voda, a ak si otuzila, tak sa pocas leta okupes barskde :ha: krasne plaze a malo ludi. tuto aha, nieco z nasej cesty https://clupko.exposure.co/normandie-bretagne-2017
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Silvuch » Str 25.01.2023 19:45

je tam taka krasna plaz Tregastel, a isto by som nevynechala Mont Saint Michel.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod wer » Str 25.01.2023 19:58

Ooooch, clupko, asi si ma presvedcila :love: taketo by bolo idealne,lebo asi na vysokohorske tury si sama v cudzine netrufam, ale toto je take ze aj priroda, aj mesto, aj kochanie, aj slapanie, taky ideal relax.. kedy ste boli (aky mesiac) a ako moc ludi bolo...? Nejake obmedzenia so psom, cosi..?
A bola by som.ti velmi povdacna, keby si mi plus minus dala vasu trasu a co treba vidiet zhruba... :hi: si nastudujem potom viac.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod clupko » Štv 26.01.2023 14:11

v skratke napisem sem, ak by to este niekoho zaujimalo. a podrobnejsie to mozme riesit cez spravy :smile:

boli sme tusim v septembri a v juli. nezdalo sa mi, ze by bol vyraznejsi rozdiel v pocte turistov.
v septembri viac prsalo, aj ked celkovo je to chladnejsia a dazdivejsia oblast. neboli ziadne prietrze mracien, stanovanie v kempoch aj na divoko vsetko ok.
inak zrovna mont st michel sme vzdy vynechali :ha: sli sme tam, videli sme zastupy ludi, sli sme prec :heh: urcite je to pekne aj zblizka, ale az tak nas to nelakalo.
tie znamejsie miesta boli samozrejme ludnatejsie a drahsie. v normandii zname plaze z ww2, mont st michel, v bretonsku pointe du raz, poloostrov crozon. vacsie majaky na utesoch mavaju platene parkovanie.
so psom nebol problem nikde. ale zas my sme moc do interieru neliezli. presli sme sa po mesteckach, nejake archeologicke naleziska sme videli, a inak nas zaujimala skor priroda.
fungovali sme takym stylom, ze sme niekam prisli, zistili sme, co zaujimave je v okoli, a sli sme to omrknut. malokedy sme zostali viac nez 2 noci na tom istom mieste.
ludia vsade velmi mili, ale po anglicky vacsinou bud nevedia alebo nechcu rozpravat. ale tiez to moc nepotrebujes, ak riesis len nakupy a pod.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod clupko » Štv 26.01.2023 14:45

AnetkaN píše:Dobrý deň , chceli by sme ísť na dovolenku so psíkom karavanom. A ten by sme si chceli prenajať ,vedeli by ste mi poradiť kde okrem flyin dog nebudú mať problém so psikom v karavane? Ďakujem

ja som pocula o Tulak Van, ale nemam osobnu skusenost
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Silvuch » Štv 26.01.2023 15:01

je pravda, ze som bola v roku 2008 a vtedy nebol tak vela ludi vsade, pri Mont Saint Michel som spala v stane a bol to jeden z naj okamihov v zivote, vecer a rano sa zobudit v stade oviec. :lol: My sme vtedy sli nadivoko, spavali sme v stane kade tade.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod clupko » Štv 26.01.2023 16:36

jj my tiez tak. prvykrat sme boli tusim v roku 2010.
aha, a ovce mi pripominaju, ze my sme casto stretavali velmi zvedave kravy :ha: parkovali sme pri nejakom plote, pes si tam bezkal, my sme obedovali, a postupne prichadzali dalsie a dalsie kravy a kukali na nas :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod straka17 » Str 29.03.2023 11:37

No, cez víkend ideme stanovať. Vychytávky? :lol: Elektrina v kempe nie je, teplá voda možno.
Veci ako očkovák, lekárničku, uterák na psa mám. Má liať celý deň :heh:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Ulf » Str 29.03.2023 12:11

máme za sebou stanovanie 4 dni v lejaku v Slovinsku s dvoma psami.
Hlavne veľa jedla, pitia, hry, všetko oblečenie dvojmo, veľa sáčkov na mokré veci. Uteráky na psa zober aspoň 3. Čo raz namočíš, nikdy neuschne :joint: Neviem aký máš stan, my máme obrovský s predsieňou, spálňou. Extra dôležité bolo sa prezúvať. Najviac sa osvedčil dáždnik, ktorý sme mali pred stanom a keď trebalo ísť von, tak si to len vzala do ruky a ideš. Pršiplášť zostal po pár hodinách vonku na vetve a balila som ho až domov, to nebola šanca ho používať a nejak rozumne s tým manipulovať, aby si nebola nakoniec viac mokrá jak bez neho. :heh: Viac ma nenapadá. Hlavne to jedlo a pitie :ha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod straka17 » Str 29.03.2023 12:19

Kokos sáčky by ma nenapadli! Ha, vieš čo mám za stan? Takú skoro plážovú mušlu lebo moje úzkostné ja nedokáže spať vo velkom priestore :haha: https://www.4camping.sk/p/stan-easy-cam ... lena-hneda Toto som kúpila, má takú fajnú podlahu hrubú.
Dáždnik je tiež super, mám tam taký háčik na lampu tak ho tam primontujem :joint:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Dovolenka so psíkom

Poslaťod Ulf » Str 29.03.2023 12:31

Vypadá super :jop: tak nemusíš riešiť prezúvanie, boty necháš v predsienke. U nás má aj predsieň podlahu, takže sme museli aj to riešiť.
https://www.campingintheforest.co.uk/bl ... -rain-tips takéto článočky skús kuknúť.

Jo, inak čo nás zachránilo tiež, lebo ako fakt nijaký stan nedokáže odolávať lejaku 4 dni, bola takáto plachta: https://www.mountfield.sk/zakryvacia-pl ... gJ5J_D_BwE
to sme prehodili cez stan prv než začalo liať a veru bez toho by sme asi zmokli, lebo časti predsiene na ktoré nevydalo už začali slziť časom. Aj keď máš nový stan, investni do impregnačného spreju, rozlož to a nastriekaj, keď vieš že bude pršať.

No a nabudúce aj baterkový vysavač berieme, lebo to sa dnuka nedalo pozametať, furt tam čosi bolo. My sme tam mali aj koberce, ešte som kúpila skladací kredenc... :ha: jak beduíni sme tam boli :aaa: :haha:

my máme toto: https://www.4camping.sk/p/stan-coleman- ... -5-deluxe/ :joint:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné