Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Sob 02.07.2022 19:53

Pises, ze najskor na packy alebo chrbat. Nasledovalo potom aj ine miesto?

A este mi napadlo budenie na nejaku mnamku, ale to tiez musi byt v urcitej spravnej spankovej hladine, aby to navnimala. Lebo ked spi hlboko, tak sa jej o tom nanajvys tak akurat sniva, ale vobec ju to nepreberie.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Slausa » Sob 02.07.2022 22:02

Zradlo pred nosom nepreberie suru ani z driemania a to je celkom zrut
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod straka17 » Sob 02.07.2022 22:03

Páčky, chrbát, potom keď už bol v takom polospánku tak uško :)
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Ned 03.07.2022 21:50

Tiež ma to čoskoro čaká s Gili, díky za tipy.
Inak tá moja babka na staré kolená hrozne sfajnovela - ja mám normálne problém jej vybrať blbého kliešťa alebo pozrieť packy/zuby/čokoľvek. Okamžite zdrhá a ak nemá jak, tak kúše. Akože normálne zubami po mne. Nechápem. Nikdy som nemala problém, len ak ju niečo fakt bolelo, ale teraz sa nenechá, ani keď jej nič nie je (oplacavam ju teraz len tak pri každej príležitosti).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Pon 04.07.2022 12:22

Sunny píše:Okamžite zdrhá a ak nemá jak, tak kúše. Akože normálne zubami po mne.


Toto aj Aris začal robiť. :pac: Normálne ide po mne, keď sa mu niečo veľmi nepáči. Ako nepohryzie, ale minule som riadne cukla rukou, tvl, som myslela, že ma fakt hryzne. :ach:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Pon 04.07.2022 12:32

Okej, potešila si ma, že to nie je zanedbávaním :heh: Včera som s ňou skúšala "daj pac" a normálne mi s tou packou len mávala nad dlaňou, aby som sa jej náhodou nechytila tej packy :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Pia 08.07.2022 15:36

Ja som si az po par takych nahlych zobudeniach uvedomila, ze by som mala davat pozor, lebo sa moze zlaknut a rafnut, ved stalo sa uz vselico (nie mne), ale nic, nikdy. Za cely zivot sa po mne ohnala raz pri nejakych bolestiach, a ked zbadala, ze som to ja, isla sa pod zem prepadnut, a to jej ostalo. Vlastne obaja taki boli nastastie, mohla som im nohy lamat kludne. Potom ak bolo treba, tak som ju budila nejakym stuchnutim s nohou, aby to nevyzeralo, ze som to bola ja :joint: a este na kychnutie sa zobudila :ha: hmm ale skor som riesila opak, nebudit zbytocne, ale to bolo tazke pri tom mladom, stale po nej nejake hracky hadzal, a potom doloval spod nej.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod mirocl » Pia 08.07.2022 19:45

A klasické hladkanie/škrabkanie na budenie nepoužívate? Začnem jemne, a potom podľa potreby "pritvrdzujem".
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.07.2022 20:39

Skusila som fukat a Fergie sa zlakla. Dotyk nepouzivam. Tym, ze su mali, tak sa stane, ze sa motaju pod nohy a niekedy musia rychle zareagovat, aby sa uhli. Niekedy to je take necakane, ze sa sprvu zlaknu, tak mozno preto nam toto nefunguje tak dobre
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mackie » Pia 08.07.2022 21:30

To je ten isty efekt ako cokolvek ine. Raz som musela tak "pritvrdit", ze som ju pomaly valala po celom pelechu. Taky tvrdy spanok mala len parkrat. A na jemne dotyky som naopak nechcela, aby sa budila alebo lakala. Ale ten pes sa zlakol aj bez toho, aby spal, kedze nepocul, ze sa nieco blizi, kolkokrat si lezala, pozerala inym smerom a zrazu infarkt, kto ju chyta. A ked to sahanie najprv nahradilo zvuk, tak potom zase bolo treba ucit, ze nie vzdy musi vstavat a ist niekam, ze obcas saham len tak. Ze pod ideme sa ukazuje inac. Potom uz ani nevidela ale toto nejak vzdy vylustila. Ach to su uz take blbinky teraz.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Pia 08.07.2022 21:58

Ja, ked je hore a nevidi ma, tak sa snazim vzdy dostat nejak do jej obrazu. Lebo presne by sa zlakla, kebyze ju tak necakane chytim zozadu.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod janas » Pia 29.07.2022 11:23

Je to ubíjajúce, že s nimi nemôžem ísť nikam :plac:
Ledva z domu, Emyš vie aj"pobehnúť" aj keď nevládze, ale treba jej cik. Elzuš ani vstať nechce, hlavne večer, dohováram jej, že musí ísť cik, štrngocem obojkom, ledva vstane, urobí krok a zostane v obývačke....Ráno je to o málinko lepšie.
Babulky moje :hafan2: :hafan:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3574

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Sunny » Pia 29.07.2022 13:06

Fox tiež veľakrát ani z búdy nechce. Nie že by nemohla, dostala lieky na bolesť a chvalabohu sa jej uľavilo, za žrádlom vylezie z búdy hneď, ale von sa jej nechce, hlavne ak je teplo alebo prší. Ale keď ju ukecáme, tak krátku prechádzku ešte zvláda, včera sa dokonca snažila aj pobehnúť miestami.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Str 10.08.2022 6:37

Linda niekde písala ako Aris vrtel chvostom zo spania, pár dní na to som to videla robiť aj Maxa (predtým nikdy) a v nedeľu sa mi to podarilo natočiť :aaa: on nikdy nebol z tých čo nonstop vrtia chvostom, ale keď som sa na neho usmiala tak mi zavrtel späť, teraz už ním sotva hýbe a úprimne veľmi mi to chýba :plac:

https://youtube.com/shorts/rALpNtUl1fM?feature=share
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Štv 11.08.2022 8:40

Parádne video!! Mne sa to nikdy nepodarilo zachytiť. A presne, moc ho už ani Arisko neovláda, tak to je ozaj radosť vidieť. :hi:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné