Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod MisheliQ » Uto 05.07.2022 8:49

Akuk ♥
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 17:23

Dajte mi niekto tip, kam mam ist na vylet... Uz som fakt zufala, vsetko mam prechodene siroko-daleko. Potrebujem take, kde hlavne nebude vo sviatok milion ludi.. aspon takych 15-20 km okruh. Idealne nie cisto les.. mam chut to otocit aj na kysuce :ach: ale to tam nedam rano v rozumnom case. Tak daco take 100 km max..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 20:05

Do 100km ja neviem nic, asi som ani nikdy nebola okrem karpat :heh: Mam pocit, ze vsetko je dalej.
Ale bola si: Michalov vrch, vrchhora, dobrotinske skaly, oselny vrch - tam sa to da nakombinovat podla potreby dlzkovo, strana na michalov vrch je urcite navstevovanejsia, lebo to je taka kociarkova rovinka a asfaltka zo sedla cesty a ked je pekne, tak tam nejdem - ale tam sa to da aj popri obore ist a lesnych cestach a tade chodi malokto
Kostol v Sadku, Kozlica a okolite malebne kopcuriky ako z inej krajiny :heh:
Z Iliavky Sokol, Vlcinec, Holazne, slopsky vrch... Akoze vlcinec odporucam, to je taky kopec, malinky, nenapadny, ale... To sa musi zazit :haha: Hlavne ked je blato alebo mrzne :haha: Uz cesta nan je zazitok :heh:
Este napr.z koseckeho podhradia cez stupicie hore do mojtina cez rohatu skalu, dalej na rohatu, cez podmalenicu dole, ostru malenicu mozes vynechat - to sa neoplati :haha: ... pomedzi to este vyhliadky pozriet, ktore su trocha mimo trasy

Nevyhoda je v tom, ze drviva vacsina to nie su turisticke chodniky, tie su nezazivne :heh:

To len co ma z hlavy napada a kde som CEZ VIKEND, nestretla nikdy davy :heh:

A teda, ja nemam dostatok vikendov aby som presla, co mam v plane, ti celkom zavidim, ze mas vsetko prejdene :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 21:05

Pigie nesklamala :hi: dakujem!
A teda nemam prejdeny kazdy chodnik v mape :heh: skor oblasti - a hento je uz dost odruky, aby som tam chodila kazdy vikend ako do bielych karpat, kde teda poznam uz asi kazde steblo.. :haha: ale napr okolie jedlovych kostolian sme uz absolvovali - ale to bola taka mensia tura, to sme tusim cestou odniekial sa tam stavili..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 21:10

Takze na Kykule uz si bola? :hih:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 21:17

To nie je do 100 km od BA... Ale tam som zhpdou okolnosti bola, lebo sme chodievali do lubiny na chatu, takze aj to okolie mam pochodene krizom krazom. Pred 15 rokmi ale :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 21:19

Pre mna tam zacinaju trasy, ktore mi maju co dat :heh: Juznejsie ma to nebavi :ua:
Ale si mi pripomenula, ze na Boricky je cas zas ist :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 21:25

No len ty tam mas rodicov, takze to mas kusocek.. mne sa nie uplne chce travit kazdy vikend 3+ hod v aute a prejst sa v lese par hod :heh: potom zvacsa uz ideme do alp. Aj teraz normalne zvazujem aj tento variant :heh: ale som sama a este si kupovat dialnicnu - mi to moc rozumne nepride..
Ja by som rada take 1500 mnm aspon totiz.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 21:42

Tak vrchhoru a sadok a ten smer od rodicov nechodim. Ale ano, mam stastie, ze blizko nasich su miesta, ktore silno lubim :heh: Ale zas tam malokedy idem von na dlhsie ako 2 hodinovu prechadzku, lebo som prisla, aby som tam nebola! :heh: Ja proste radsej skoncim v malych karpatoch ako ten juh bielych. Presne ako pises z casovych dovodov :heh: Aj preto uz seriozne hladam pozemok. Sa potrebujem priblizit tam, kde su kopce , aspon na vikendy :heh: A cestovat len v piatok tam a v nedelu spat dlho :heh:
A ja lubim 1500 a vyssie, ale bohuzial pre mna je to vzdy spojene s vela ludmi… ja radsej 600vky, kde nik nie je :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 21:55

Tak ja som na druhej strane kopca :heh:
A ja hlavne potrebujem holiny, luky, plane, les mam rada v dazdi a nie na celodennu turu.. preto ja mam rada tie biele karpaty viac ako male.

Inak este zajtra mam aj CZ dialnicnu, ale tam uz vobec nie je kam.. v rozumnej vzdialenosti vsetko zaludnene, ze clovek neprejde 3 km, aby nenarazil na obydlie, plus ti cesi su neuveritelni turisti, tam je milion ludi vsade v prirode... a teda pri hraniciach rovina - aj ked na palave sa mi lubilo

Ja som sa veru mala inde narodit, ja tu strasne trpim... :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 21:59

A este mi napadol okruh, co uz davnejsie planujem, lebo po castiach som sla a strasne sa mi pacilo tie kusky, to sme aj s dietatom sli :heh:
od cervenej studne pri banskej stiavnici na zlaty vrch, potom pri hrade markus na jeleniu skalu a odtial cez rumplovsku a hadovu naspat

Mne staci vyhlad. Ja mam vyhlad, ja som spokojna a v malych karpatoch je takeho dost :heh: Mne by stacilo byvat niekde ako je Zarnovica a ja by som hned mala dusu na mieste :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Štv 06.04.2023 22:12

Bohaca, ze stiavnica... :heh: vsak to aj do ziliny uz dojdem. :heh:

Ja by som brala az okolie martina - velka fatra, to je taka moja srdcovka.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 06.04.2023 22:21

Ja tie vylety mam posunute vzdialenostne :heh: Ti hovorim, do 100km ja len male karpaty a vojenske lesy :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Aris » Pia 07.04.2023 7:53

Na Vlčinci sme boli dva týždne dozadu a nestretli sme absolútne nikoho. Cez víkend. A hej, bolo blato :heh: ale to je taká prechadzka, že za hodinu je človek hore. Tiež mi napadlo to okolie na výlety bez ľudí.
Keby sa predsa len rozhodneš niekedy ísť na Kysuce, tak pokial sa vyhneš Veľkej Rači a Pomolu, tak je veľká šanca, že stretneš minimálne ľudí.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Pia 07.04.2023 8:08

Tak ked ides len na ten kopcek, to je prechadzka, hej. Ale tam sa da nabehat dost, tam je kopa cesticiek, ktorymi sa dostanes na zaujimave miesta. Oproti vlcincu je sokol, na druhej strane sokolia, ak sa clovek prejde dalej, tak sa dostane az na holazne a slopsky vrch. to su vsetko velmi pekne miesta a chodniky na to idu, len nie su znacene, a ako pozeram mapy, vela z nich ani v mapach niet... a niekde musis proste vediet, kam ides, napr. na tu sokoliu, lebo tam cez luku ani chodnik nejde, to len domaci tam chodia opekat a proste blizke okolie tam chodi, nikto cezpolny tam nepojde len tak, ja som to hladala s mapou v ruke :heh: , ale ja to tam zboznujem. Som tam bola za posledne 2 roky asi 5x :heh: Tie foto, co som davala do foteciek su odtial. Mojtin, Belusa, Koseca... to su proste miesta, kde by som bola furt. Aj ked teda uz som tam par krat , presnejsie 2x (a nie v jeden den :haha: ) stretla aj cloveka so psom. Ale pche... V rakusku ovela viac za jednu sobotu + ludi ako v tatrach :heh: Ja sa proste rada tulam takto... A luky pri podmalenici, ach... aj pod tou rohatou skalou ci stupicie. A podskalsky rohac, ten milujem tam, ale to je bez psa tura. Kym bol len Fry, sme tam boli casto, bo toho som vyhodila hore :heh: A za maninmi, tam som tiez furt. Vsetci v maninskej a na maninoch a pritom tam dalej rozhodne krajsie vyhlady ako z manina :heh: Havrania skala :love: A teraz cez vikend ak sa mi podari tiez pojdem na jednu skalku, ak to najdem, s pohladom na Vapec :heh: Mam rada proste fotogenicke miesta :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné