Tipy na výlety a turistiku

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Str 08.12.2021 10:38

Jaj a najlepsie na tom to je, ze som to kupila len tak nahodou, som sla okolo nejakeho obchodu a zufalo potrebovala rukavice a tieto boli este aj v zlave! :haha: Mi prisli take nezvycajne a vypadali super teplo, vtedy tu take rozhodne neboli :haha:
Edit: Som sa pytala este aj chlapa, ci nahodou nevylovi z pamati obchod, kde som ich kupovala... ale prazdno... :heh: Ani neviem, ci to bol sportovy obchod alebo s obycajnym oblecenim. Ale mam pocit, ze to druhe :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Str 08.12.2021 11:02

Bibika, aha nieco taketo, nie je to to iste, lebo na dlani nie je koza, ale mne to pripominaju :haha: A pisu insulated. A v searse sme nakupovali bezne :heh: Zeby? :angel: Drahe isto neboli, lebo my sme boli chudobni studenti :haha: Ak maju take thermo vnutro, tak su to velmi podobne tym, co som tam kupila pred tymi xx rokmi :heh:
https://www.sears.com/ctm-men-s-knit-fl ... A106079264

Alebo taketo nieco
https://www.ubuy.com.tr/en/product/3VNA ... over-black

Akoze takmer takto vypadali ako tieto z alika, ale tie nemaju tie vlastnosti :heh:
Obrázok

Ja idem popozerat strelecke a army shopy. U tych by som to cakala, ze nieco podobne najdem :heh:
Edit: Som si kupila dalsie rukavice... Som zvedava, ci aj tie skoncia v sufliku :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Str 08.12.2021 11:31

Ale ste sa rozpísali. :haha: Teoreticky by sa mi možno hodilo aj niečo ako opisuje Pigie, sak ten palec na mackanie tlacitok tam mám… Už som pozerala; že nejakú spodnú merino vrstvu a na to čosi hrubšie kožené/softsheelove/nepremokavé.

Keby ma fakt včera vidíte, vyše troch hodín vonku a tu poslednú polhodku mi bola taka zima na ruky, že som už nevedela nič. Na psy som zhukla aby sa priradili za mna, čo som ich už ani nevedela pripnúť na voditka. Auto mi nešlo odomknúť. Sotva som im klietku otvorila… Naštartovala som so slzami v očiach a 20minut sedela s rukami na palubovke. Len čo keď mne sa ten podubany diesel zohreje pomaly az doma. :prd: cele zle. Pritom bolo nad nulou, nefúkalo az tak moc… neviem. Možno veľa spraví to, že nenosím ruky vo vacku.



ešte takéto čosi ma oslovilo. Ale neviem či som ochotná vysolit až toľko. :joint:
https://outdoorlive.sk/produkt/damske-r ... ain-glove/
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod wer » Str 08.12.2021 11:39

Za tu cenu? Ku psom..? :rip: si kup z decathlonu obyc.. lebo toto je tiez taka medvedia labka :heh:
Inak, mne ked odmrzaju ruky, tak fakt ich na chvilu vyberiem z tych prstov (v rukavici) a zahrejem o seba v pasti.
A teda za mna nie merino, ale proste nieco chlpate, vzdusne, nie priliehave ako spodna vrstva. Navrch nieco neprefukave, nepremokave.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Connie » Str 08.12.2021 11:43

Veď toto, keby to nie je ku psom. Ale takto ozaj nie som ochotná dať na 50€. Z decathlonu som mala jedny, ale v tom som mrzlaaaa. Plakať budem. Keby sú aspoň tie obchody normálne pootvarane…
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod deny » Str 08.12.2021 12:01

Z decathlonu by som skusila tieto:
https://www.decathlon.sk/rukavice-sprin ... 10372.html
Mam starsi model, ktory sa uz nepredava a nosim ich prevaznu cast zimy. Nie su extra hrube ako lyziarske a dobre sa v nich manipuluje. V extra zime (vo fujavici a pod.) ich menim za ine, ale to je kategoria 100e+.
Pokial vsak potrebujes este hrubsie tak by som skusila tieto: https://www.decathlon.sk/rukavice-alpin ... 72874.html
Nemam ich, ale videla som ich nazivo a mohlo by ti to pomoct. Mam dobru skusenost s typom celokozenych rukavic, fakt to chrani pred zimou. A kedze som ten typ co odmrza v okamihu, tak chapem tvoj problem.
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod bibika » Str 08.12.2021 12:55

pigie píše:Bibika, aha nieco taketo, nie je to to iste, lebo na dlani nie je koza, ale mne to pripominaju :haha: A pisu insulated. A v searse sme nakupovali bezne
Ach moja, sears som ani nepoznala, tak reku pozriem kde sú obchody a oni mrchy odišli z kanadského trhu v roku 2018 :ua: Jedine objednať z US sa dá (možno).

Offtopic: Deny! Už nech skončí tento regio lockdown a môžeme sa vami do Tatier :hi: :angel: (alebo sadneme na vlak a dopravíme sa do Popradu :heh: ) Už ho tuto v BJ mrle bez hôr žerú...
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Str 08.12.2021 14:54

A kanadan je na svk, ci ako?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod bibika » Str 08.12.2021 22:47

Hej, je
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod deny » Štv 09.12.2021 6:37

bibika píše:Hej, je

Pisala som ti SS :angel:
deny
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 443
Bydlisko: KK

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod pigie » Štv 09.12.2021 6:50

Bibika, napriek tomu dakujem za ochotu :heh: My raz, ked nebude psov, pojdeme pozriet alma mater a potom si kupim! :haha: Zatial som zvedava ake budu tie strelecke, co som vcera kupila :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Štv 09.12.2021 6:52

a ako sa mu lubi, nelubi?

ad rukavice, ja mrznuci clovek, co na pretekoch som nonstop vonku v tych minusoch som sa tak vybavila ako na Mount Everest a za mna rukavice s ovcou vlnou nemaju konkurenciu, tu som nasla aj dake praktickejsie
https://www.alza.sk/sport/norfin-gloves ... 9cEALw_wcB

mozno aj neoprenove su fajn, len tie sa asi potia
https://www.alza.sk/sport/dam-fighter-p ... 326468.htm
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod janajka » Štv 09.12.2021 13:52

Wow, za 15 e, to sa mi ziiide. Tiež mi mrznú ruky vo všetkom.

Pre toto milujem zimu. Rozprávka naživo.
Prílohy
IMG_20211209_135205.jpg
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Mac Gie » Štv 10.03.2022 16:48

Ideme budúci týždeň na predĺžený víkend do RK, no a samozrejme, keď už tam budeme tak to chce nejakú turistiku...nemáte nejaké tipy na výlety vhodné aj pre Hoyu (skoro 10 mesiacov) niečo pekné, čo sa oplatí vidieť? :hi:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Tipy na výlety a turistiku

Poslaťod Silvuch » Štv 10.03.2022 17:11

Havranok, Lucky, Vlkolinec, Jazierce,Cutkova dolina, Brankovsky vodopad.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné