Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Uto 03.08.2021 10:10

Dakujem :hi: Ale viete co je strasne na nom vidno, kosti! Poratam mu vsetky stavce, taky je chudy. Ta starecka vychudnutost a taka ta slachovitost prisla tusim az od 15. rokov, no teraz je brutal vyrazna.
Hluchy, este vidiaci, aj ked aj zrak ma zhorseny, no doma sa vyborne orientuje. Inkontinentny. S chronickym zlyhanim obliciek diagnostikovanymi v asi 10. rokoch. Ale sa drzi, chlapec moj. A vela vela spi. Skoky uz nedava vobec a my sme aj radi, lebo jeho chrbtica tiez nie je v najlepsom stave. Uz vela nenachodi.

Sunny, tebe sa Gilli tiez dobre drzi. Fergie ma tiez tolko, ved sme sa tu o tom bavili, a jej sa uz napr nechce chodit a pyta sa na prechadzke na ruky, pritom na prechadzku sa tesi. Hlucha je uz aj ona. A to je tak zatial vsetko, co sa tyka jej starnutia. Vlasnte nie, je este maznavejsia nez aka bola a musi sa telom dotykat cloveka, inak bude nespokojna. A to som si myslela, ze lvl maznavosti sa neda navysit.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.08.2021 3:15

Ja uz som aj zabudla, aka strasna bolest je, ked vam odchadza clen rodiny. Ide mi urvat srdce. Jednak z toho, aby sa netrapil, a aj z toho, ze uz tu nebude. A uplne rozumiem tomu pocitu, ze nechcete mat dalsieho psa. Uz ziadneho, prechadzat tento koniec s nim. Preco to nemoze byt k*rva lahsie? Preco nemoze jednoducho zaspinkat, ale musi mat sku*vene zlyhanie obliciek. Mal aj jeden epi zachvat. V tomto terminalnom stadiu zlyhania obliciek ako je intoxikovany metabolitmi dusika, tak je strasne citlivy na svetlo. Z toho striedania svetla a tmy dostal epi zachvat. Obdivujem kazdeho, kto ma dieta ci psika s epi. Ten pohlad bol strasny, aj ked sestra vravela, ked mala ona epi zachvat, ze si z toho nic nepamatala. Btw hladame veterinara, ktory by urobil eutanaziu doma. Nechceme ho dat uspat len tak niekde. Citime, ze ma byt doma, kde ho nic nebude stresovat a bude v pokoji v peliesteku spinkat na jeho poslednej ceste so svojimi :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wer » Pon 16.08.2021 4:31

Och, misheliq, drz sa! :plac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Mac Gie » Pon 16.08.2021 5:36

Miška, je mi to ľúto :ua: :plac: ale mysli na to aký dlhý a krásny život s vami prežil. Dúfam, že nájdete toho veta čím skôr aby sa chrobáčik už netrápil. Veľa síl prajem.
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Ulf » Pon 16.08.2021 11:35

Prajem veľa síl, tými emóciami si musí prejsť každý, nič ich nezmierni, ani neuteší. Treba to prežiť a precítiť a pomôže len vedomie, že to tak nebude navždy... vlastne, prečo práve revem? :plac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Domca » Pon 16.08.2021 15:20

Misheliq držte sa :plac:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod pigie » Pon 16.08.2021 15:41

Misheliq :plac: Drzte sa, je to velmi tazke :plac: Vzdy ked si na to spomeniem, tak si poviem, ze tento je posledny :ua:
Mal krasny vek a krasny zivot! Uzili ste si ho spolocne viac ako vacsina psickarov. Nech uz je to za vami, je to potom akesi lahsie, aj ked ovela smutnejsie. To rozhodnutie boli hadam najviac :plac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.08.2021 20:47

Dakujem vsetkym. Cezarik to uz ma za sebou. Moj prvy psik :plac:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Elis » Pon 16.08.2021 20:48

:plac: :plac:
drz se...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Str 22.09.2021 12:40

Arisko zvykne postávať, že nevie, čo chce a čumí do diaľky, teraz pridal také, že mu postupne padne hlavinka čelom skoro až k zemi. :plac: Jemne ho pohladím a on sa pekne otočí, zamáva chvostíkom, že "čo, panička?" A už si ide potom po svojom. Má skoro 15 rokov, to je asi normálne a nejako sa nemusím plašiť, či?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod wewerica » Str 22.09.2021 12:45

To aj Macko robil, stále zabúdal že kam ide, alebo rozmýšlal čo bude ďalej robiť, aj tak potom išiel niečo úplne iné :lol:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Vikiki22 » Štv 23.09.2021 6:12

Aj Eliška sa často pozabudla, kade alebo čo chce. Len stála a stála... Buď do nej bolo treba drgnúť alebo ju potom rozptýlil druhý pes, ktorý prebehol okolo. Často sa tvárila prekvapene, ako keby sa "vrátila na zem".
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Lindchen » Uto 02.11.2021 5:35

Och, ten môj bubo už niekedy fakt zle chodí. :plac: O sedení ani nehovorím, sedí na zadku a nožičky natiahnuté dopredu. Je to aj trošku smiešne. :lol: Ale čo je horšie, máva také akoby "záchvaty". Trasie sa mu hlavinka, keď dlhšie stojí. Nevyzerá to ako ozajstný záchvat, len by som to k tomu prirovnala. Akoby neudržal hlavu alebo zaspával. Niekedy sa aj zatacká, potom sa nahodí naspäť a je všetko normálne. Nožičky sa mu trasú už tak, prakticky nemôže pokojne stáť, takže buď chodí alebo leží. Navyše jednu nožičku dvíha keď stojí. MRI a operáciu (ak by bola treba) už veľmi pravdepodobne neprežije podľa neurológa. Takže nechávam tak. Sa obávam, že dni mu ubúdajú. :plac: :plac: :plac:
No, aspoň náladu má dobrú. :yes:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod janas » Pia 05.11.2021 14:12

:lol: Lindchen :plac: :2:

Úplne ťa chápem, ja mám doma dve babičky a teda raz neviem, ktorá je na tom horšie. Naše lásočky už nevládzu tak chodiť, ale chodia a aspoň okolo domu. Elza (13 rokov) by aj pobehla, keď vidí kamaráta, ale kríva a nemôžem jej to dovolť, lebo by potom ani domov nedošla. Emy (13r9mes) tiež srdiečko atď, v tváričke vidno ako zostarla, aaachhh
Spia so mnou v posteli (muž sa kvôli nim odsťahoval :smile:, aby mali priestor), aspoň takto im doprajem, čo najviac blízkosti a spokojnosti.

Ja mám také tajné želanie, či sa splní ....

Na odľahčenie, teraz obe hárajú, ešte sa vedia spolu pobaviť, snažia sa občas nakrývať :heh: , aspoň vidno, že ešte nestratili svoje čaro :aaa:
Prílohy
IMG_20210531_110617.jpg
voľne pohodené psiny
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Psia staroba alebo Špecifiká psov seniorov

Poslaťod Millie » Pia 03.12.2021 22:53

:ach: U nás to bolo z jari ešte celkom v pohode, ale v lete to začalo byť kritické. Tak isto začali odchádzať zadné nohy, pes začal kolabovať. Najskôr som si myslela že z tepla, že sa prehrieva. Z ničoho nič spadla na bok, začal chrčať, nemohla dýchať. Neskôr sa jej to začalo stávať aj v chládku. Myslela som si, že je to srdcom, dali sme porobiť vyšetrenia. Orgány v priadku. Nepreukázala sa epilepsia ani arytmia. Chvíľu brala analgetiká na kĺby, potom som zmenila stravu, režim, raz za 3m ju podsypem msm a zatiaľ si poklopem. Tiež už začala vyzerať tak nepekne starecky, opadnutá, horšia srsť. Ako ale prišlo šteňa výrazne sa pozbierala. Myslím, že jej prospela spoločnosť aj zmena režimu. Teraz mi skôr dáva zabrať, aby nevymýšľala chobotiny. Každý musí spávať v inej chodbe, pretože keď sú "dlhodobejšie" spolu kooperatívne mi rozoberajú byt. :aaa:
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné