Počet bradaviek

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Počet bradaviek

Poslaťod sangria » Pon 09.08.2010 11:10

moja fenka má 9 ceckov,jeden nemá pár.obycajne ich má mat pes tusim len 8.Je to normálne ci ojedinele,co to znamena a ci to nieje nebezpecne alebo iba neskodne ,skor výhoda ? Prosim poradte,velmi ma to zaujíma doteraz som sa stým nestretla! :nwm:
sangria
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: 9 ceckov

Poslaťod Mishelka7 » Pon 09.08.2010 11:36

Aj moja ich má 9 a čo? :nwm: Prečo si myslíš, že by jej to malo vadiť alebo je to divné? Poznám niekoľko feniek, ktoré majú tiež nepárny počet, nie je to pravidlo, že ich býva 8. Niektoré fenky majú 8 bradaviek, iné 9, 10. Je to individuálne.
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: 9 ceckov

Poslaťod sangria » Pon 09.08.2010 11:51

Neviem,to je fajn že je to v poriadku,Iba som nevedela ze preco, a ze ci to majú aj ostatné kedze fenku mám prvýkrat :ach: ale tak podla mna je to skôr výnimka ako normálka :nwm:
sangria
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: 9 ceckov

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 09.08.2010 12:02

Naše obe to tak majú a dokonca aj mladšej mama to tak má.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: 9 ceckov

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 09.08.2010 15:07

nevšimol si to nikto na výstave a nevytkol vám to? Keď je sučka malá, ešte to nevidno, ale keď má cecíky väčšie, už to asi vidno?
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: 9 ceckov

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 09.08.2010 15:14

Tatranská Afrika: neviem koho si sa teraz pýtala. My sme na výstave s mladšou ešte neboli a staršie je bez PP. Matka šteniatka s tým problém nemala, aspoň o tom neviem. Aj na to sa tam pozerá, že koľko ich má?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: 9 ceckov

Poslaťod luba » Uto 10.08.2010 6:10

Moja sucina ich ma 7 , na vystave to nik nekontroloval ani na bonitacke. Momentalne je nakryta, tak dufam , ze stenuchov nebude vela, aby sa kazdemu uslo :no:
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: 9 ceckov

Poslaťod Offca » Uto 10.08.2010 6:39

Neviem si predstaviť, že by mal niekto na výstave rátať cecúchy :heh: ..ešte aj tie malinkaté na hrudníku.. Nebodaj u chlpáčov :aaa:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: 9 ceckov

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 10.08.2010 7:34

naša Berry má tiež nepárny počet, zatiaľ to nevidno, ale myslím, že keď bude už dospelá, vidno to bude.
Ale ešte som nepočula, že by niekoho neuchovnili kvôli nepárnemu počtu cecíkov, alebo by dostal znížené hodnotenie...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: 9 ceckov

Poslaťod Haleth » Uto 10.08.2010 8:15

moja má desať, vyhrali sme :aaa:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: 9 ceckov

Poslaťod Vikiki22 » Str 11.08.2010 16:50

Počet strukov je u každej sučky individuálny. Bežne to je 8, ale iný počet nie je nič neobvyklého, nezdravého a pri chove sa na to neberie ohľad. Hlavné je, aby fungovali správne! :yes:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: 9 ceckov

Poslaťod zuzka:) » Str 11.08.2010 16:59

nemal by byť správny počet 10? akože nevravím, že by bolo nejak vadné, keď ich je menej, ale učili sme sa, že fena má 10, mačka 8 :nwm:
myslím, že aj môj pes má 10, ale to som počítala dááávno...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: 9 ceckov

Poslaťod katkariinka » Str 11.08.2010 17:07

Offtopic: Esteze zeny maju stabilky pocet prsnikov... Predstavte si inak tie dalsie varianty podprseniek - obvod - kosik - pocet kosikov :lol:
Sorry, nemohla som si pomoct...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: 9 ceckov

Poslaťod kacumi » Str 11.08.2010 18:10

No aj môj Roky má 9 a ešte k tomu ten 9viaty ma mimo radu :ha: ,ale on ich potrebovať nebude :jazyk:
"tisícky generácií psov verili,že jedného dňa,ak budú počúvať dostatočne pozorne,konečne porozumejú ľudskej reči"
kacumi
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 188
Bydlisko: trnava

Re: 9 ceckov

Poslaťod Tatiana » Str 11.08.2010 21:20

Sucky ktore maju neparne ceciky mozu skor dostat mastitidu lebo ten jeden cecik chyba hlavne ked je vacsi vrh steniat :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Ďalší

Späť na Starostlivosť