Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod katkariinka » Str 12.02.2014 19:25

Tym mojim nahotinkam niekedy ostrihany pazur odrie prst a nie je to teda bohviečo. Nehovoriac o tom, ako skriabu- seba aj nas :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Lindchen » Sob 14.11.2015 13:19

Strihala som bubinovi pazúriky, nejako mu rastú a neobrusujú sa, tak že idem vyriešiť. Začal pri strihaní pišťať, bral mi nožičku z rúk a evidentne to nechcel. Radšej som prestala, lebo som nevedela, o čo ide. Na strihanie a starostlivosť je zvyknutý, nikdy nemal nič proti. Klieštiky mám tie isté a myslím si, že aj spôsob mám rovnaký. Evidentne ho to bolelo, ale je to čudné, lebo ešte som ani nezastrihla, len trošku zarezala do parúzika a už pískal. Do živého nešlo, pišťal aj pri prvom prste, ten som odcvakla, nič netieklo ani nebolo odhalené, určite som nestrihla príliš.
Čo mohol riešiť? Stretli ste sa niekedy s niečím takým, nejaké ochorenie, zranenie? :nwm: Na labke, pazúroch ani medzi prstami či na lôžku som nič nenašla.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod Sunny » Str 02.12.2015 13:03

Fox je takáto citlivka, tiež nechápem prečo :nwm: Ale ona má celkovo tie drápy divné, hrozne hrubé jej rastú, vôbec nie do špičky ako ostatným. Už sa mi prestávajú zmestiť do tých klieští, takže asi budem musieť potupne na veterinu, nech to skúsia tam.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod sovienka » Str 01.08.2018 12:00

Dlhodobo nevieme skratit pazure nasim dvom havkacom. Obidvaja su greyhoundi z utulku, kym este boli na drahe tak dostavali dobru starostlivost, zial v utulku uz to nebolo take vesele. Striham im tie pazure kazdy tyzden, a veru to nie je vesele - vacsina pazurov je cierna a ked nechcem ist do ziveho, vzdy musim oholit len nejaky ten milimeter - ked chcem ist dalej, Nelson uz trha nohu a kvici o dusu spasenu (nechcem vediet, kolko krat mu museli zastrihnut). Nech robim co robim, pazure maju prerastene (Nelsna uz mame prosim, rok a pol, a ani pri pravidelnom strihani nie je zelany vysledok), klepocu o zem, bojim sa, ze im to poskodi nervy.

Takze sme sa rozhodli ze pojdu pod narkozu. Obom totiz treba vycistit aj zubny kamen, tak to budu mat jednou ranou. Uz ste niekto davali takemu zanedbanemu psovi chirurgicky skracovat pazure? Hlavne ma hneva ten vlci pazur na boku - ten neviem ani poriadne chytit, a uz je ta zakruteny ze tam neviem poriadne zasunut kliestiky. Chcem to stihnut este teraz v lete, pred dazdami.

Prinutil ma k tomu fakt, ze chuda Fay si jeden pazur uz odtrhla. Rana sa hoji pomerne dobre, no aj tak ma striasa pri pomysleni, ze by taka banalna zalezitost mohla viest az ku amputacii nohy.
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Pazúre, nechty - starostlivosť, strihanie

Poslaťod kellee » Str 01.08.2018 12:20

mrkni tu, ludia si tam velmi chvalia ze im skupina pomohla
https://www.facebook.com/groups/310496832737369/

bocne maju moji dvaja vecne vydrapene, ci zlamane, ja by som im ich musela dat amputovat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť