Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Trimovaci noz vs. furminator

Poslaťod Vikiki22 » Pon 07.11.2016 8:06

Podsadu a časť hrubej srsti hrabličkami a ostatné došklbem rukami. Nôž sa mi neosvedčil, väčšinou to chlpy len prereže.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trimovaci noz vs. furminator

Poslaťod Danielka848 » Pon 07.11.2016 10:13

Margita píše:tak rozdiel je v tom obrovsky
hreben je hreben a noz je noz :lol: s nozom vysklbes celeho psa,ale furminatorom len vyceses,neurobis s nim hlavu ani bradu ani krk...
mne sa furminator moc neosvedcil,mam take hrablicky to skor,alebo ho vycesem hrebenom,potom prebehnem hrablickami a vysklbem nozom


Hlavu a krk aj tak treba strojčekom skrátiť...Tým nožom sa mi darí akosi "strihať" tú dlhú srsť. Mala som bradáča aj predtým, toho sme len strihali a nebol žiaden problém. Ani s pĺznutím srsti. Len táto je o kus viac chlpatá. Zrejme niečo robím zle. Viem, že do prvého trimovania mám ešte čas, ale ako a kde sa to naučit :ua:
Keď mne už vytrhanie uší robí vrásky na duši, že ju týram a hľadala som možnosť, ako mať voľné ušká bez trápenia. :ach:
Danielka848
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Re: Trimovaci noz vs. furminator

Poslaťod Danielka848 » Pon 07.11.2016 10:15

Vikiki22 píše:Podsadu a časť hrubej srsti hrabličkami a ostatné došklbem rukami. Nôž sa mi neosvedčil, väčšinou to chlpy len prereže.


No presne s týmto som bojovala aj ja... že mi to skôr tie chlpy zrezalo ako vyšklbalo. :hi:
Danielka848
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť