Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Pon 19.10.2009 7:00

renique,,,stotoznujem sa s kazdymm slovom co si napisala okrem toho, ze ked su velke mrazy tak krpata je stale vonku.Zvero mi povedal ze do - 10 -15 vydrzi, tak poctivo sledujem tepltou. Ono nie je nic moc vzait ju potom do bytu a zase fuknut von, ja by som to najradsej spravila lebo ju lubim pri sebe ale neviem mohla by ochoriet.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Kikz » Pon 19.10.2009 17:01

*Bady* píše:lístie ? To sa mi nezdá...a neviem, či by si v tom urobil pesan nejaké teplo :ach:
My máme zateplené búdy, aj keď NO má búdu o číslo väčšie, lebo sme sa pri jej stavbe trošku prerátali..resp. sme si mysleli, že Arno bude vééélky statny pes a čo sa z neho vykľulo !!?? Maličký ovčiačik :yes:
V búdach majú deky a Bady má k deke ešte aj ten oválny vankúš. A či to z búd vyberajú ? Tak odpoveď by bola dnes ráno ešte nie, ale zmenilo sa to...dnes som našla deku v jazierku :ua:


Podobneee :lol: Katka pozdrav Badyho, čisty moj Cori, aj ked neviem kolko krat ti to Bady spravil, ale mne to Cori spraví VŽDYYYYYYYYYYYYYYYYY ! :ach:
Budu ma zateplenu ale na zimu mu davam take tie zateplovacie penove kocky ( niečo ako polystyren, maminka to corimu doniesla z roboty) plus mal taku huňatu deku, ktoru ale minuly rok stihol celúú celučičku roztrhať..a tento rok sa to zopakovalo oppäť.. kupila som mu novu dečku, cez noc si to tam nehal, a rano kym som ho stihla pustiť to už boloroztrhane na franforce :lol: :lol: ty kokšo už neviem čo idem robíííť.... ale uvažujem že mu to tam nejako zaistím aby to z budy nemohol vytiahnuť alebo čo :lol:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Kustar » Pon 19.10.2009 18:08

ja davam do budy slamu,ta dobre izoluje a hafani maju teplo,nie je dobra deka lebo ta v zime zvlhne a hafani by spali na mokrom.daval som polystyren pod budu(ta buda ma na spodu priestor na polystyren)ale neviem jak sa dostali k nemu a riadne ho obzrali.
Kustar
Šteniatko
 
Príspevky: 70

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Pon 19.10.2009 19:46

si si isty ze ho obzrali psi, lebo nasej ho obzieraôi mysi
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Deria » Pon 19.10.2009 20:49

Renique píše:Deria, u nás je to tak, že si vôbec neviem predstaviť žiť v dome s NO, alebo hocakým iným väčším plemenom psa.
prečo nemať psa vonku, keď máme veľký dvor okolo domu? vo voliére je iba v noci.a nakoniec ona sama nechce byť vnútri, vydrží stále tak max. 20 minút a už stojí pred dverami a pýta sa von :smile:
no a keď budú v zime veľké mrazy, tak bude nocovať v garáži, myslím, že vonku je oveľa oveľa šťastnejšia, ako keby mala byť vnútri. možno nebudete súhlasiť, ale podľa mňa je každý pes šťastnejší vonku na dvore, ako v byte, al. v dome. /okrem bytových plemien,kt. by zimu vonku asi neprežili samozrejme :lol: /


Samozrejme, ze si pes zvykne vonku, lebo to inac nepozna. Teraz, ked mame dvoch havinov doma a vyguluju sa s nami na gauci a vonku zavyja studeny dazd so snehom, lutujem vzdy tych, co musia v tme, zime a osamote strazit dvor.
No jo, casy sa menia a psi sa slachtia, su menej odolni a o to nachylnejsi na choroby ale s oblubou sa prirovnavaju k vlkovi v prirode, co sa uz davno prirovnat neda. Prechladnutych psov je v zime u veterinarov viac, nez dost.
Inac, neviem, ci mozete stihat v snehu alebo v dazdi menit psovi lehno v bude tak casto, pretoze za kazdym vybehnutim si zamokri vsetko, teda aj vnoci spi na mokrom, dufajme, ze si to neodnesu jeho ladviny . Nehovoriac o tom, ked bude stary a chory a bude potrebovat teplo a intenzivnu opateru.
Deria
Snoopy
 
Príspevky: 108

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod VikThor » Pon 19.10.2009 21:39

Deria pozor, trošku máš skreslený pohľad na psov, my tu nehovoríme o ratlíkoch a čivavách na dvoroch cez zimu. A pes je zviera, nemôžeš naňho pozerať ako na človeka. Na život vonku je dobre vybavený. Samozrejme ako hovoríš, psy sa šľachtia, sú menej odolný, ale zase tu je reč len o tých spoločenských-toy plemenách, neyužívané k práci, iba čisto ako spoločník človeka. Všetky ostatné plemená využívané k práci si zachovali všetky schopnosti prežitia vonku (veď inak to ani nebolo). A to, že prirovnávame k vlkom v prírode, čo sa už dávno porovnať nedá-vlk a domestifikované psy žili vonku, nechcem tresnúť ale tisícky rokov (keď nie aj ten milión), a povedz mi odkedy sa psy chovajú v domoch? To len s príchodom modernej doby sa psy začali chovať v domoch, teda max, max 100 rokov, a za 100 rokov sa pes nestane menej odolny. A k tomu, že v zime je u veterinárov plno nachladnutých psov, tak to je kvôli tomu, že sa psy chovajú v domoch a nie naopak. Tým, že ho chováš doma, nedokáže sa prispôsobiť, nezvykne si, nevytvorí sa mu srsť a potom prechladne aj pri obyčajnom venčení.
No a to o tom mokrom pelechu, zase, to je len naša dobrá vôľa spríjemniť im život, prípadne umožniť prežiť aj slabším, prípadne nejakým exotickým plemenám. Zase pes dokáže prežiť aj vonku, bez prístrešku, aj v mokrom prostredí, tú srsť nemá len pre srandu.

To len kvôli tomu, že keďže v dnešnej dobe považujeme psov za členov rodiny, snažíme sa o to aby mali čo najľahší život.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Uto 20.10.2009 7:21

Deria píše:
Renique píše:Deria, u nás je to tak, že si vôbec neviem predstaviť žiť v dome s NO, alebo hocakým iným väčším plemenom psa.
prečo nemať psa vonku, keď máme veľký dvor okolo domu? vo voliére je iba v noci.a nakoniec ona sama nechce byť vnútri, vydrží stále tak max. 20 minút a už stojí pred dverami a pýta sa von :smile:
no a keď budú v zime veľké mrazy, tak bude nocovať v garáži, myslím, že vonku je oveľa oveľa šťastnejšia, ako keby mala byť vnútri. možno nebudete súhlasiť, ale podľa mňa je každý pes šťastnejší vonku na dvore, ako v byte, al. v dome. /okrem bytových plemien,kt. by zimu vonku asi neprežili samozrejme :lol: /


Samozrejme, ze si pes zvykne vonku, lebo to inac nepozna. Teraz, ked mame dvoch havinov doma a vyguluju sa s nami na gauci a vonku zavyja studeny dazd so snehom, lutujem vzdy tych, co musia v tme, zime a osamote strazit dvor.
No jo, casy sa menia a psi sa slachtia, su menej odolni a o to nachylnejsi na choroby ale s oblubou sa prirovnavaju k vlkovi v prirode, co sa uz davno prirovnat neda. Prechladnutych psov je v zime u veterinarov viac, nez dost.
Inac, neviem, ci mozete stihat v snehu alebo v dazdi menit psovi lehno v bude tak casto, pretoze za kazdym vybehnutim si zamokri vsetko, teda aj vnoci spi na mokrom, dufajme, ze si to neodnesu jeho ladviny . Nehovoriac o tom, ked bude stary a chory a bude potrebovat teplo a intenzivnu opateru.


ano ako ja lutujem psov kt sa gulia po gauci...moja nahana snehove vlocky, lovi mysi, hada sa so susedovymi psami cez plot :lol: (myslim v chladnych nociach)...no a niektori sa gulia na gauci.
moja ked som ju v dobrej viere bravala cez krute mrazy domov tak len fucala, nervila a neviem co. odviezli sme ju naspat, zacitila chladny vzduch zbadala vybeh , rozsirili sa jej zrenicky a uz jej nebolo...Nie kazdy pes tuzi po gauci....
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Uto 20.10.2009 7:24

VikThor píše:Deria pozor, trošku máš skreslený pohľad na psov, my tu nehovoríme o ratlíkoch a čivavách na dvoroch cez zimu. A pes je zviera, nemôžeš naňho pozerať ako na človeka. Na život vonku je dobre vybavený. Samozrejme ako hovoríš, psy sa šľachtia, sú menej odolný, ale zase tu je reč len o tých spoločenských-toy plemenách, neyužívané k práci, iba čisto ako spoločník človeka. Všetky ostatné plemená využívané k práci si zachovali všetky schopnosti prežitia vonku (veď inak to ani nebolo). A to, že prirovnávame k vlkom v prírode, čo sa už dávno porovnať nedá-vlk a domestifikované psy žili vonku, nechcem tresnúť ale tisícky rokov (keď nie aj ten milión), a povedz mi odkedy sa psy chovajú v domoch? To len s príchodom modernej doby sa psy začali chovať v domoch, teda max, max 100 rokov, a za 100 rokov sa pes nestane menej odolny. A k tomu, že v zime je u veterinárov plno nachladnutých psov, tak to je kvôli tomu, že sa psy chovajú v domoch a nie naopak. Tým, že ho chováš doma, nedokáže sa prispôsobiť, nezvykne si, nevytvorí sa mu srsť a potom prechladne aj pri obyčajnom venčení.
No a to o tom mokrom pelechu, zase, to je len naša dobrá vôľa spríjemniť im život, prípadne umožniť prežiť aj slabším, prípadne nejakým exotickým plemenám. Zase pes dokáže prežiť aj vonku, bez prístrešku, aj v mokrom prostredí, tú srsť nemá len pre srandu.

To len kvôli tomu, že keďže v dnešnej dobe považujeme psov za členov rodiny, snažíme sa o to aby mali čo najľahší život.


good job viktor :jop: :jop:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod leuska » Uto 20.10.2009 12:44

Viktor to napisal uplne perfektne :jop: Fakt neviem,preco ked mam rodinny dom,by mal moj pes byt dnu,ked si moze behat po zahrade :ach: Mozem to aj porovnat,RR mam vonku a jazvecicku mam dnu :yes: Nechala som ju dnu kvoli tomu,aby sa naucila cistote,pretoze s nou chodime po vystavach,po halach a neni to nic prijemne,ak si to tam pes znackuje :no: Ale mozem povedat,ze cez den ju taham do domu doslova nasilu,ona sa sama dnu opyta az vecer,okolo 22.hod. :ach: Teraz,ked bolo blbe pocasie,bolo nutne ju zobrat dnu aj cez den,pretoze neni naucena na koterec,nezaliezla tam k nasmu druhemu psovi a cely cas behala po tom dazdi a uz bola fakt premoknuta :oo: A myslis si ze bola nadsena,ze ma ist dnu? Ani nahodou :nie: Chvilu obsedela a znova von :ach: Dnu sa nudi,to nieje to prave pre polovneho psa vylihovat pri krbe,ked vonku u susedov behaju macky,moze obstekavat nase zajace a hrabat mysi :no: A co sa tyka RR,on je cely den pusteny,ma svoj koterec,ked je mu zima,alebo prsi,tak sa tam na chvilku schova a inak sa cely den nahanaju :lol: Psi sa zacali brat dnu hlavne vtedy,ked ich chceli mat ludia v mestach,tam sa to inac neda,ale na dedine,nevidim dovod,hlavne ked to nechce sam pes :smile: A tiez si myslim,ze ti prechladnuti psi,co cez zimu navstevuju vetov,su skor psi bytove :yes: Pes chovany celorocne vonku je omnoho odolnejsi :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Uto 20.10.2009 14:44

viktor leuska, myslim ze sme ani neni povinni sa pred nikym obhajovat preco uprednostnujem pre psa exterier. Temu som zalozila o podstielke,( i ked som sa obavala ze sa to zvrhen smerom preco vonku), dobre vyjadrili sme sa, ale nedavajme to do tejto temy , pripadne zalozte inu, tuto by ma a urcite sa to hodi mnoho ludom, zaujimala "udrzba" psika kt vonku zije-v zime,a jeho budy teda.
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Federika » Uto 20.10.2009 15:16

My davame Ronovi na zomu polystyren, koberec a jeden hruby pelech a na nom mame este tenku deku. Buda je zateplena zospodu 7cm polystyrenom a po bokoch 5cm, takze myslim, ze tolko staci. Ked je velmi velka zima, Psik spi dnu v garazi, kde je teplejsie.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 21.10.2009 8:29

ludkovia zemnedelci poradte :smile: :smile: prosim...mam slabe zasoby slamy, potrebujem si doplnit ale slama je mokra...co by ste mi poradili, nabrat aj mokru a preschnut ju na zemi (sliepky polku zezeru :haha: )alebo brat len z povrchov :ua:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Str 21.10.2009 10:28

Sana píše:ludkovia zemnedelci poradte :smile: :smile: prosim...mam slabe zasoby slamy, potrebujem si doplnit ale slama je mokra...co by ste mi poradili, nabrat aj mokru a preschnut ju na zemi (sliepky polku zezeru :haha: )alebo brat len z povrchov :ua:


Hm odkiaľ máš slamu? Že je mokrá? Šak zo stohu keď zobereš je tam aj suchá, nie? :yes:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Sana » Str 21.10.2009 10:29

z akeho stohu, no ja neberiem zo svojho stohu, ja beriem zo stohu volne ulozeneho na volnom priestrastve a teraz dlho prsalo...tak neviem ako to poriesit :plac:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod dana033 » Str 21.10.2009 10:35

Sana píše:z akeho stohu, no ja neberiem zo svojho stohu, ja beriem zo stohu volne ulozeneho na volnom priestrastve a teraz dlho prsalo...tak neviem ako to poriesit :plac:


No šak práve taký stoh som myslela, čo je niekde na roli. Čo majú družstevníci :lol: . Šak ono to je len zvrchu mokré, ono sa to preto tyk ukladá (kopec), aby to len zvrchu omoklo, ale aby to celé nepremoklo. Niekde zboku odhrň mokrú slamu a zober suchú. Pochybujem že by to bolo celé premoknuté, to som ešte v živote nepočula :nwm: .
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť