Vyhrievanie do búdy

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod Akami » Ned 16.05.2010 9:36

Hej ta ista ako pre kone... ak teda davaju psenicnu /ta sa vacsinou pouziva/ lebo uz som sa stretla aj s tym, ze z nedostatku davali aj inu /jacmenna, razna, tie pichaju a nie su take pohodlne/. Tak pytaj od kamaratky :no:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: slamenna podstielka budy-zima vonku

Poslaťod zuzka:) » Ned 16.05.2010 9:52

no tiež som zistila, že nie všetky sú dobré. ja som dostala jeden balík, neviem akej, ale dosť sa časom rozdrví a je taká prašná.
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Vyhrievanie do búdy

Poslaťod lara » Uto 31.08.2010 8:13

ahoj, ak sa opakujem v teme (snad nie) tak prosím moderatorov o odpustenie :no:

nemáte niekto nejaký jednoduchý patent na bezpečné vyhrievanie do búdy ?? moja dobermanka bude musiet prežit tohtoročnu zimu vonku - a to najlepšie bez hociakej ujmy na zdraví.. ak nič iné, tak to budeme riešit slamou a pod., no najspokojnejšia by som bola s vyhrievaním.. dakujem
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod VikThor » Str 01.09.2010 21:58

Tak to aktívne vyhrievanie do búdy je väčšinou spojené s tým, že musíš k búde nejak natiahnuť elektrickú sieť. Ja som videl také domácke riešenie, myslím že aj finančne najjednoduchšie, že len proste bola nejaká žiarovka v takej klietke plechovej aby to držalo teplo a to bolo pripevnené k stropu a zospodu zakryté doštičkou aby si pes nespálil čumák. Neviem či klasická žiarovka by dokázala hriať ale tak ja by som zašiel do drobnochovu a popýtal si nejakú tú žiarovku/ohrievač čo sa používa v teráriach. To je asi tak najlacnejšie riešenie ale vychádza z toho, že búda je riadne zateplená, správne škonštruovaná, vchod zakrytý a pes si búdu dokáže vyhriať. Ono to ohreje len o pár stupňov, takže to je len také prilepšenie.

Potom som natrafil na nete na niečo také http://www.gemmatherm.sk/gemmatherm/esh ... 4-ECOSUN-K
Píšu tam, že sa to používa aj v búdach, funguje to na klasických 230 V, ale neviem ako to hreje ani aký rozmer treba ale vyzerá to zjavne profesionálnejšie :no:
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod zuzka:) » Štv 02.09.2010 12:55

ja som ešte počula o nejakom asi drôte, neviem ako sa to volá, ale jeden vet mi vravel, že on to dal ako keby do steny, ale bolo tam príliš teplo, tak toho musel dávať ešte menej a že to fajne hreje. ale netuším ako sa to volalo :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod dana033 » Štv 02.09.2010 13:15

A nebude tomu psovi zima? v búde sa moc ohreje a vyjde von, nebude mu zima? Ako odhadneš tú správnu teplotu aká by tam mala byť? Ak to bude moc hriať, asi moc dobré to nebude a ak málo, tak je to zbytočné také niečo robiť. Myslím či nie je lepšie dať psovi slamu, sám si nadýcha a spraví teplo. Môj názor :no:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Nika92 » Štv 02.09.2010 16:15

alebo pozateplovať zvonku polystyrénom a dať nato preglejku, spraviť vchod ako záves na zimu a dovnútra mu dať niečo ako matrac a psík si sám nadýcha...my to tak máme a keď bude veľká zima tak ju dáme do predsiene kde je teplota okolo 18-15stupňov cez zimu... :no:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J. R. Ackerley
Nika92
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 162
Bydlisko: okolie Senice

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod lara » Pia 03.09.2010 7:56

vdaka za rady, asi ostaneme pri slame a pod.. neviem si predstavit ako by sme do budy ťahali elektrinu.. mojej mame ešte jeden plynar na SPP v BA :lol: spomínal nejake vyhrievacie neviemčo, ona si z toho ale samozrejme moc nezapamatala :heh:
dufam, že nebude tuhá zima :joint:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod jakut » Pia 03.09.2010 8:15

existuje niečo takéto, http://www.bazos.sk/search.php?hledat=v ... 5&kitx=ano , ale aj na to ti treba elektrinu, dá sa to však vyriešiť predlžovačkou, treba však zabezpečiť aby nerozkusala šnúru.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Sima-dog » Pon 06.12.2010 20:36

my mame z kazdej strany zateplenu budu polystirenom :jop:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Yorki+Larry » Uto 07.12.2010 15:47

My máme tak isto búdu zateplenú polystyrénom a ešte tam má aj slamu :lol:
Yorki+Larry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 371
Bydlisko: Galanta, Javorinka

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Trixi » Str 15.12.2010 21:50

lara píše:ahoj, ak sa opakujem v teme (snad nie) tak prosím moderatorov o odpustenie :no:

nemáte niekto nejaký jednoduchý patent na bezpečné vyhrievanie do búdy ?? moja dobermanka bude musiet prežit tohtoročnu zimu vonku - a to najlepšie bez hociakej ujmy na zdraví.. ak nič iné, tak to budeme riešit slamou a pod., no najspokojnejšia by som bola s vyhrievaním.. dakujem


Z vlastnej skúsenosti nedoporučujem vymýšľať psovi do búdy vyhrievanie.
My sme búdy zateplili polystyrénom a na podlahu namontovali vyhrievacie plastové dosky, také, čo sa použivajú vo veľkochovoch pod prasiatka. Nastavené boli na minimum, cca 12 C. Zapli sme vyhrievanie až vtedy, keď teplota vonku klesla na -10 C. Vyhrievali sme búdy iba angl. bulldogovi a mopsom. Vyzeralo to veľmi dobre, chodili sa von iba vyvenčiť a zaliezli hneď dnu do búdy, kde sa vysušili a zohriali.
Na naše veľké prekvapenie sme po ccaa 2 týždňoch zistili, že začali pĺznuť a to na bruchu a hrudníku, dokonca až nakožu.
Báli sme sa vyhrievanie vypnúť, aby sa nepodchladili, aj keď teplota vonku stúpla na 0 C. Do konca zimy vypĺzli úplne aj po bokoch hrudníka.
Ďalšiu zimu sme napchali do búd iba slamu a v pohodičke zimu prežili. Vytvorili si hustejší kožuch, čo bolo pre nich lepšie.

Takže určite sa neoplatí vymýšľať psovi do zateplenej búdy vyhrievanie!!!
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Renata » Sob 11.12.2021 12:23

asi tato tema :hi:

kolko drevitej vlny psovi do budy? buda je vacsia s predsienou, lezovisko 50x75 zateplene polystyrenom, na spodok chcem drevitu vlnu, kolko toho cca potrebujem? neviem kolko mam objednat :hi: jedno je na kila, dalsie na litre :lol:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod wer » Sob 11.12.2021 12:55

1,5 kila pisali, ale nemam osobnu skusenost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyhrievanie do búdy

Poslaťod Renata » Sob 11.12.2021 14:23

super :jop: dakujem krasne, zoberem zatial 10 kg na dve lezoviska
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť