Starostlivosť o labky

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod alekan » Uto 10.02.2015 16:28

hruska, ráno je to najviac cítiť :yes: :lol:
alekan
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 487

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod hriva » Str 11.02.2015 14:22

Milujem vôňu psacich labiek a uší :hi: mne to voni viac ako bábätká :haha:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Barbor » Str 11.02.2015 14:39

:love: :love: :love: :love: ja tiež, furt to fetujem, rano ked vstane tak najviac :angel:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Lindchen » Str 11.02.2015 18:04

Ehm, tiež :angel: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 04.01.2016 19:26

Čo je najlepšie natrieť na labky pred prechádzkou ako ochranu pred soľou? Modrá indulona, klasická modrá nivea v plechu alebo...? Tu posýpajú, akoby im za to platili. :ua:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 19:29

Z tych dvoch indulona. Ale ja by som dala obycajnu mast, ak by bola potreba.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod hruska » Pon 04.01.2016 19:31

alebo vazelinu
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 04.01.2016 19:33

My moc mastné doma nemáme... samé hydratačné. Chlapovi som nakázala tú indulonu kúpiť, on mi doniesol aj niveu, že je lepšia... Podľa zloženia má však indulona vodu až na druhom mieste, nivea na prvom.

Vazelínu máme, ale tá je hydratačná, nie? Aby nezmäkčila labky a neurobila ešte viac zle.
Ani chuť chodiť von nemám, pes mi skáče na troch, niekedy by aj na dvoch, a to sa snažím soli vyhýbať, po trávnikoch beháme.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod aNeMiC » Pon 04.01.2016 20:22

vazelína mi teda hydratačná nepríde :nwm: ja už druhý rok mažem Carmene packy vazelínou a je to ok. Práveže indulona a nivea dosť zmäkčujú, toho by som sa bála.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 20:24

zuzkabluzka píše:My moc mastné doma nemáme... samé hydratačné. Chlapovi som nakázala tú indulonu kúpiť, on mi doniesol aj niveu, že je lepšia... Podľa zloženia má však indulona vodu až na druhom mieste, nivea na prvom.

Vazelínu máme, ale tá je hydratačná, nie? Aby nezmäkčila labky a neurobila ešte viac zle.
Ani chuť chodiť von nemám, pes mi skáče na troch, niekedy by aj na dvoch, a to sa snažím soli vyhýbať, po trávnikoch beháme.

keby mal pes problem so solou, tak dam papuce. Na vencplaci zlozim, pri navrate zalozim... Nech si mysli kto chce, co chce...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Lindchen » Pon 04.01.2016 20:39

Dávam melkfett, ale tiež by som kľudne dala papuče, keby toho bolo veľa.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod Barbor » Pon 04.01.2016 20:43

my sme akurat po ceste domov z venču museli prejsť celu posypanu križovatku 4 prechody, suvislá vrstva soli 1cm prisambohu :ua: ona nie je moc citlivka, vačšinou jej bežné solenie co máme tu pred domom nevadí ale toto bolo uz aj na ňu moc, tak som ju musela cez tu križovatku preniesť :heh: a teraz 4 prechody, na červenej nemám kam položiť tych 30kg živej váhy, riadna posilka :heh: ako ja chápem že solia, ale že až takto? :ach: natieram laby pravidelne, ona má na "moj vkus" neskutočne popraskané paciny a o to viac ju to potom asi štípe :ua: vonku na ochranu podla mna ani tá vazelína nepomoze, tiez si myslim ze papuče su idealna volba.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 04.01.2016 20:55

Psa mám piatu zimu, prvé tri úplne v pohode, pred dvoma rokmi raz-dvakrát popišťal, minulý rok trochu viac a teraz to je neskutočné. Vankúšiky popraskané nemá, aspoň nie nejako viditeľne.

Vyskúšam asi tú indulonu v hrubej vrstve, vazelínu sa bojím. Tú som kupovala pre psa na nohy, ale ozaj sa mi zdá zjemňujúca, tak ju používam na ruky ja.

Mám aj papuče, ale len na zadné (zaplatila som aj predné, ale akosi nedorazili :ua: ). Mal ich obuté až raz - pri skúšaní. Keby indulona nefungovala, tak ho poteším obuvou.

Linda, pre info - to kde kupuješ?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod AndreaT » Pon 04.01.2016 21:10

Ako to ich posýpanie mi fakt lezie na nervy :hmm: predvčerom, keď padli 2mm snehu už hneď posýpali a plnými hrsťami.

Ja dávam na labky tiež vazelínu , indulonou mu niekedy pretriem packy, ale až keď sú umyté a suché. A to len raz za čas. Snažím sa viac menej mu ničím packy nemazať. Ale teraz ako je všade soľ, tak tá vazelína :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Starostlivosť o labky

Poslaťod pigie » Pon 04.01.2016 21:26

Vyhoda dediny... Sol som videla len z auta.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť